Wellness zariadenia doma – vytvorte kúpeľnú atmosféru!

wellness zariadenie vytvára atmosféru bazén kúpele

Živé nápady pre atmosféru SPA vo vlastnom byte

Niekedy nie je dostatok času na krátku dovolenku v útulnom hoteli SPA. Relaxácia, aromaterapia, vodné masáže – to všetko si môžete priniesť domov. Ponúkame vám pár nápadov na SPA atmosféru vo vlastnom byte.

Známe príslovie o horách a Mohamedovi je v tomto prípade plne uplatniteľné.

Ak si nemôžete vziať pár dní voľna na relaxáciu v hoteli SPA, postavte si podmienky pre kúpele doma.

Wellness zariadenie doma

Wellness zariadenie doma sviečky uteráky romantický relax

Nájdite vhodnú kozmetiku, potrebnú a vhodnú na vykonávanie procedúr SPA – sprchovací kúpeľ, telové mlieko, masážny olej, masážnu rukavicu, termálnu masku na tvár. Vyberte si vôňu, ktorá vás upokojí, a kúpte si vonné sviečky alebo paličky, ktoré vám pomôžu dodať miestnosti príjemnú arómu. Môžete tiež dobre využiť ďalšie položky, ako napríklad malú vaničku na nohy s rôznymi možnosťami masáže. Aby ste si užili viac pohodlia, uchovávajte všetky nástroje SPA vo veľkej miske alebo koši s čistými uterákmi.

 vyberte si izbu, kde robiť postupypočúvajWellness zariadenie doma kúpeľňa vaňa kúpeľné podmienky

Kúpeľňu si väčšinou väčšina ľudí vyberá preto, že niektoré procedúry vyžadujú takéto podmienky, alebo preto, že si tento priestor spájate s čistotou, odpočinkom, relaxáciou. Iní uprednostňujú spálňu, pretože uľahčuje relaxáciu.

Kúpeľňa v modernom štýle – steny z matného skla

wellness zariadenie dizajn kúpeľňového domu stena z matného skla

Ozdobte neutrálnymi farbami, aby nervový systém nebol zbytočnýtig na ťarchu. V miestnosti dajte diskrétne osvetlenie a miernu teplotu. Medzi obľúbené zariadenia v SPA patrí kamenný interiér, mozaika a nábytok z prírodných materiálov.

 Prírodné materiály posilňujú útulnú atmosféru kúpeľňové zariadenie kúpeľný dizajn wellness drevo príroda

Televízory a počítače nie sú v miestnosti SPA povolené, pretože znižujú vašu energiu a pozornosť. Je dovolené a dokonca žiaduce, aby ste hrali jemnú hudbu, ktorá vám pomôže zabudnúť na každodenný život – uprednostňujú sa zvuky prírody.

Tu sú 3 nápady na procedúry SPA doma

Hydromasáž – už si môžete kúpiť sprchové kabíny s hydromasážnymi funkciami a na trhu nájdete aj prenosné sprchy, ktoré regulujú tok vody a kúpajú telo teplou vodou, pričom ju zároveň masírujú vodou. Vodná masáž je prospešná pre pokožku, bojuje proti celulitíde, zlepšuje krvný obeh a má osviežujúci účinok.

 Chladné, osviežujúce prostredienápady domáceho wellness zariadenia sklenené steny do kúpeľne

Mliečny kúpeľ – sila mlieka ako výrobku so zdravým a skrášľujúcim účinkom je známa už od staroveku. Kúpanie v mlieku – to bola ochranná známka Kleopatry a dnes môžete z tohto kúzla ťažiť aj doma. Za týmto účelom vezmite do lyžice 2 polievkové lyžice medu, 200 ml mlieka, 2 polievkové lyžice morskej soli a niekoľko kvapiek ružového oleja..

Súkromná oblasť, kde si môžete oddýchnuť

wellness dom kúpeľný hotel dizajn kúpeľňa súkromná

Kúpeľový postup na nohy – do malej vaničky na nohy naplnenej teplou vodou pridajte 3 lyžice soli do kúpeľa, 1 lyžicu morskej soli a nahrubo obalené kvety levandule. Namočte nohy asi na 15-20 minút a dvakrát pridajte teplú vodu. Po vytiahnutí nôh ich masírujte peelingom vyrobeným z 1 čajovej lyžičky levanduľového oleja, hnedého cukru (koľko pokožka dokáže prijať) a opláchnite. Odporúčame vám obliecť si termo ponožky hneď, ako uschnú, aby boli vaše nohy v teple a pokožka bola hladká.

Spálňa v bielom – pozitívna energia

Wellness zariadenie doma, spálňa, svetlá atmosféra

 Nasledujúce obrázky zobrazujú návrhy domov a interiéry, ktorých prostredie je relaxačné a príjemné pre zmyslyinteriérová výzdoba wellness nápady dizajn kúpeľná obývačka

Ergonomické kožené ležadlá na relaxáciu

moderná relaxačná lož relax relaxačná koža

Skutočné útočisko

kúpeľné zariadenie hotelový dom bazén ústup

Príroda – najsilnejšia energia

biely nábytok wellness presklené steny spálne prírodaAtmosféra kúpeľov – špeciálne navrhnutá izba

wellness dizajn ležať relaxovať doma relaxovať relaxovať  Teplé prostredie – drevený nábytok a veľké sklenené steny wellness zariadenie dom obývačka presklené steny drevená kuchyňa Minimalistické a samozrejme v bielom s nádherným výhľadom na hory domáce wellness zariadenie dizajn obývacia izba biely nábytok

Udržateľná štruktúra budov a architektúra na vidieku

wellness zariadenie doma fasáda exteriérSte inšpirovaní rozmarnými návrhmi a architektonickými štruktúrami? wellness zariadenie doma posedenie posedenie záhradný dvor exot