Zrekonštruovaný viktoriánsky mestský dom vyžaruje veľa milosti a elegancie

Londýnska firma zaoberajúca sa interiérovým dizajnom Daytrip Studio má radový dom v Viktoriánsky štýl zrekonštruovaný. Jedná sa o typický viktoriánsky mestský dom a nachádza sa v meste Clapton v severovýchodnom Londýne. Po renovácii žiari v novej nádhere a očaruje svojou eleganciou. Pri renovačných prácach bolo zachované viktoriánske kúzlo domu a s pôvodnou stavbou sa zaobchádzalo opatrne. To umožnilo oživiť diskrétne prvky a jednoduchosť typického architektonického štýlu počas vlády anglickej kráľovnej Viktórie (1837-1901). Interiéry sú kombináciou minulosti a moderného. Sú navrhnuté s rafinovanou a pokojnou citlivosťou. Jedinečná a prospešná milosť remeselného spracovania bola navyše šikovne kombinovaná s jasným rezom moderny. Konečný výsledok je skutočne úchvatný. Môžete sa o tom presvedčiť vďaka fotografiám, ktoré sú tu prezentované.

 Po renovácii tohto viktoriánskeho mestského domu v Londýne dominujú vo všetkých interiéroch jemné farby.

Viktoriánsky mestský dom v Londýne rekonštrukcia v tlmených farbách veľmi atraktívny interiér

  • Viktoriánsky mestský dom v Londýne boduje zrekonštruovaným vzhľadom a starým šarmom.

Čo vlastne návrhári interiérov v Daytrip Studio urobili, aby dnes typický viktoriánsky mestský dom vyzeral tak atraktívne? Veľkým plusom tejto rekonštrukcie domu je, že historické kúzlo tohto mestského domu je zachované.

Existujúce dosky boli opatrne odstránené a nahradené novými. Otvory medzi miestnosťami boli výrazne rozšírené a vybavené minimalistickými oceľovými dverami. Staré elektrické vedenie bolo úplne obnovené a do interiéru boli zavedené moderné svetelné zdroje. Týmto spôsobom máte teraz večer dobre presvetlený interiér. Aj ten najtmavší kút vyzerá po renovácii inak, presvetlený a príťažlivý. Väčšie okná a nové okenné rámy poskytujú lepší dopad prirodzeného svetla počas dňa. To všetko robí zrekonštruovaný viktoriánsky mestský dom jasnejším a príjemnejším.

 V relaxačnej miestnosti sa spojili prvky z viktoriánskeho štýlu s modernými.

Rekonštrukčná relaxačná miestnosť viktoriánskeho mestského domu v Londýne kombinujúca staré prvky s modernými

 Staré sa s novým stretáva aj v domácej kancelárii.

Viktoriánsky mestský dom v Londýne renovácia svetlá a príjemná domáca kancelária stará sa stretáva s novou

Najťažšou súčasťou rekonštrukcie domu bolo vlastne prerobenie pivnice. Dnes je tu priestranná, svetlom zaliata kuchyňa a útulná jedáleň a obývačka. Tieto miestnosti sú bez problémov prepojené so zadným dvorom zasklením od podlahy až k stropu a leštenou betónovou podlahou. To znamená, že suterén prevzal nové praktické funkcie. Krásne navrhnutá moderná kuchyňa vám na jednej strane dáva perfektnú príležitosť predviesť svoje kulinárske schopnosti. Na druhej strane je spojenie s vonkajšou oblasťou veľmi šikovne premyslené, takže pod otvoreným nebom máte vlastne priestor navyše. Čisto z hľadiska dizajnu je to tiež urobené prvotriedne. Brúsený mramor Evora napríklad boduje minimálnym vzhľadom nielen v interiéri. Jeho jemný dizajn navyše pokračuje aj v upravenej záhrade.

Suterén prevzal úplne novú funkciu.

Rekonštrukcia viktoriánskeho mestského domu v Londýne v suteréne prestavaná na modernú kuchyňu s vonkajším prepojeným zasklením od podlahy až k stropu

 K dispozícii je moderná kuchyňa, útulná obývačka a jedáleň.

Rekonštrukcia viktoriánskeho mestského domu v Londýne v suteréne navrhla útulnú jedáleň a obývaciu izbu

 Bezproblémový prechod do záhrady je úžasný!

Rekonštrukcia viktoriánskeho mestského domu v Londýne zo suterénu na bezproblémový prechod do záhrady

  • Niekoľko slov o zariadení a interiérovom dizajne v tomto zrekonštruovanom viktoriánskom mestskom dome

Interiéroví dizajnéri tohto zrekonštruovaného viktoriánskeho mestského domu siahli po tlmenej farebnej palete. Steny miestností v celom dome sú vaječné škrupiny biele, takže miestnosti pôsobia širšie. V bledých farbách boli použité aj jemné, upokojujúce textúry. Ale to nie je všetko. K dispozícii sú tiež biele kovové časti s práškovým nástrekom, betónové podlahy a povrchy z prírodného dreva. Nechali starú aj novú časť interiéru zažiariť vznešenou eleganciou. Kúpeľňa tiež vyzerá moderne, dokonca skôr minimalisticky. Na dosiahnutie jemného vzhľadu bol pri jeho renovácii použitý klasický mramor a lávový kameň Calacatta.

Minimalisticky navrhnutá kúpeľňa nenecháva nič vytúžené!

Viktoriánsky mestský dom v Londýne renovuje minimalistickú kúpeľňu a mramorové sklenené dvere najvyššej kvality

 Hlavná spálňa je priamo prepojená s kúpeľňou.

Rekonštrukcia viktoriánskeho mestského domu v Londýne, útulná hlavná spálňa prepojená priamo s kúpeľňou

V neposlednom rade sa dostávame k štýlovému interiéru. V tomto zrekonštruovanom viktoriánskom mestskom dome v Londýne nájdete bohatý výber starožitného nábytku. Tieto sú však spárované s kusmi z polovice storočia a šikovne vybraným súčasným nábytkom. Starostlivo zostavená umelecká zbierka hmatateľnej krásy a minimalistického šarmu robí interiéry v tomto dome skutočne jedinečným. Takto dokázali zrekonštruovaný viktoriánsky mestský dom ukázať svoj vlastný charakter a očariť nás svojim vznešeným štýlom a jedinečným šarmom.

 Všetky izby v tomto zrekonštruovanom viktoriánskom mestskom dome v Londýne sú svetlé a príjemné.

Viktoriánsky mestský dom v Londýne renovuje svetlé a príjemné spálne

 Je to útulné a pohodlné aj v suteréne.

Viktoriánsky mestský dom v Londýne renovovaný útulný a pohodlný aj v suteréne

Ak vás skutočne zaujíma dobrá renovácia a rekonštrukcia domu, v priloženom videu si môžete pozrieť ďalší príklad zrekonštruovaného viktoriánskeho mestského domu v Londýne. V skutočnosti ide o dva radové domy, ktoré boli počas rekonštrukcie spojené do jedného. Bavte sa pri pohľade a nechajte sa motivovať a inšpirovať k renovácii vlastného domu!

Viktoriánsky mestský dom v Londýne bol zrekonštruovaný s veľkým dôrazom na detail!

Viktoriánsky mestský dom v Londýne Renovácia s dôrazom na detail. Staré sa stretáva s novým

Renovácia viktoriánskeho mestského domu v Londýne s dôrazom na detaily aj v kuchyni