5 dobrých dôvodov, prečo by ste si mali vyrábať vlastné soli do kúpeľa

Soli do kúpeľa sú doplnkom, bez ktorého by ste sa nemali zaobísť. Tieto ošetrujúce prostriedky sú vhodné do každej domácnosti. Môžete sa s ním rozmaznávať vo vani, použiť ho ako peeling do sprchy alebo na starostlivosť o ruky. Výroba vlastnej soli do kúpeľa má mnoho výhod. Tu uvádzame päť veľmi dôležitých z nich a povieme vám jednoduchý princíp, podľa ktorého sa vyrábajú soli do kúpeľa.

Okrem byliniek môžete použiť aj kvety na DIY kúpeľové soli

Urobte si soli do kúpeľa aromaterapiou

Vyrobte si lacné lacné kúpeľové soli sami

Kúpeľová soľ zvyčajne obsahuje prospešné bylinky alebo éterické oleje. Niekedy môžete použiť aj kvety alebo listy. Kúpeľové soli zaisťujú regeneráciu a uzdravenie mysle a tela. Na trhu však prichádzajú za dosť vysokú cenu. Len tieto hotové soli do kúpeľa, ktoré získavajú arómu z chemických zmesí namiesto skutočných prírodných prísad, sú lacné.

Tieto výrobky sú však pre nás viac škodlivé ako užitočné. Domáce soli do kúpeľa môžu obsahovať cenné esenciálne oleje alebo bylinky a ako investícia nás príliš nestoja.

Soľ do kúpeľa je vhodným darčekom pre vášho blízkeho

soľ do kúpeľa veľký darček na Valentína

Dozviete sa viac o prírodných liečivách

Medicína sa v posledných desaťročiach rýchlo rozvíjala. Prírodné prostriedky sa však v posledných rokoch vrátili. Dôvod: Mnohí zistili, že to možno často použiť na lacnejšie a udržateľnejšie uzdravenie. Ich pravidelné používanie je tiež jednou z najlepších profylaxií proti skutočne zlým patologickým stavom.

Problém prírodných liečiv je v tom, že je potrebné veľa času a úsilia, aby ste sa v nich skutočne vyznali. Pretože často konzultanti týchto nápravných opatrení nie sú ani veľmi lacní.

Ak si vyrábate soli do kúpeľa sami, môžete vyskúšať rôzne bylinky a esenciálne oleje jeden po druhom. Takto krok za krokom získavate cenné znalosti, ktoré môžete v živote znova a znova používať.

Relaxačný kúpeľ s kúpeľovou soľou je obzvlášť zdravý v zime

slanosť do kúpeľa a zdravie

Možné sú jednotlivé zmesi

Každé telo reaguje na bylinky a esenciálne oleje inak. Dvaja ľudia s rovnakými príznakmi môžu byť lepšie alebo horšie ovplyvnení rôznymi účinnými látkami. Tým, že si soli do kúpeľa vyrobíte sami, môžete v praxi pocítiť účinky týchto cenných prírodných produktov na svoje telo. Časom môžete objaviť svoje vlastné zmesi esenciálnych olejov, byliniek a ďalších produktov, ktoré sú pre vás osobne najlepšie.

Soli do kúpeľa si môžete vyrobiť sami z prírodného mydla a byliniek

soľ do kúpeľa bylinné prírodné mydlo

Objavujete veľkú záľubu

V zime potrebujete kreatívne koníčky, ktoré sú zábavné a zábavné. Vďaka tomu máme dobrú náladu, keď sa vonku zotmie a ochladí. Experimenty s kúpeľovými soľami s rôznymi prísadami mohli byť pre mnohých to pravé. Mimochodom, poháre s domácou soľou do kúpeľa sú tiež skvelé nápady na vianočné darčeky, nemyslíte si to?

Esenciálne oleje sú veľmi obľúbené pri vlastnej výrobe kúpeľovej soli

Urobte si soli do kúpeľa zábavou

Šíria vo vašej domácnosti skvelú arómu a slúžia ako ozdoba

Domáce soli do kúpeľa sú tiež aromaterapiou. Navyše to nie je obmedzené na čas vo vani. Ak si soli do kúpeľa vyrábate sami a používate bylinky, musia zostať otvorené niekoľko dní. Obvykle stačí týždeň. Počas tejto doby sa ich aróma prirodzene šíri. Môžete ho teda použiť na vytvorenie magickej atmosféry v miestnosti podľa vlastného výberu. Pomocou potravinárskych farbív môžete kúpeľovej soli dodať rôzne farby alebo ich zintenzívniť. Sklo by potom mohlo pôsobiť dokonca dekoratívne.

Na zimu je tu ešte jedna výhoda, a to vlhkosť, ktorá sa pri tom oddeľuje. Zvlášť v spálni a obývačke, ktoré sa neustále zohrievajú, môžete problém so suchým vzduchom čiastočne prekonať.

Vďaka potravinárskemu farbivu môžete farbiť soľ do kúpeľa

soli do kúpeľa pomarančové esenciálne oleje

Čo potrebujete na vlastnú výrobu solí do kúpeľa?

Ak chcete sami vyrábať soli do kúpeľa, musíte najskôr vybrať účinné látky. Potom sa musíte rozhodnúť, či by ste radšej používali bylinky, esenciálne oleje, listy atď. To by ste museli určiť v súlade s požadovaným efektom.

Pre základňu je najlepšie vybrať si medzi horkou a morskou soľou. Prvý je účinný detoxikačný prostriedok a druhý podporuje regeneráciu nervov a svalov. Môžete tiež zmiešať oba druhy soli. S éterickými olejmi, podľa druhu, odoberiete iný počet kvapiek a zmiešate ich s dvoma až štyrmi polievkovými lyžicami olivového oleja.

Pri receptúre s bylinkami potrebujete okrem 100 gramov tejto soli a soli aj dve až štyri polievkové lyžice sušeného mlieka. Niekedy použijete aj prírodné mydlo, najmä v kombinácii s listami a kvetmi.

Prírodné mydlo a bylinné listy sú obľúbenou kombináciou

soľ do kúpeľa rôzne prírodné účinné látky

Tak sa to robí!

Soľ do kúpeľa sa dá najlepšie pripraviť tak, že použijete pohár. Dáte do nej všetky ingrediencie. Zmes sa v pohári energicky pretrepe. Bylinnými kúpeľovými soľami ho otvoríte a éterickými olejmi zatvoríte. V oboch prípadoch nechajte soľ do kúpeľa niekoľko dní odstáť, aby bola pripravená.

Najlepšie je hľadať rôzne recepty na internete a experimentovať s účinkami rôznych zmesí. V určitom okamihu by ste pre seba pravdepodobne dokázali rozlíšiť to najlepšie a dokonca si vytvoriť aj vlastný. Prajeme vám zdravú zimu!

Borovicovými ihličkami dodáte kúpeľovej soli zimnú arómu

Vyrobte si kúpeľové soli sami z olejnín

Sezónne suché rastliny sú skvelým doplnkom solí do kúpeľa

Soli do kúpeľa vyrábate suché kvety sami

Kúpeľová soľ je luxusný ošetrujúci výrobok

výrobky na ošetrovanie rozmaznávajúce soľou do kúpeľa

Na prípravu solí do kúpeľa sú vhodné rôzne druhy účinných látok

Vyrobte si Epsomské soli Himalájske kúpeľové soli sami

Kúpeľová soľ môže mať najrozmanitejšie farby

vyrobte si modrú soľ do kúpeľa sami

Skvelé kvety sú ideálne pre domácu výrobu kúpeľových solí

kvety soli do kúpeľa bylinky

Levanduľa je veľmi obľúbená na výrobu kúpeľových solí

kutilské soli do kúpeľa levanduľa

So svojimi vlastnými kúpeľovými soľami môžete šíriť zimné arómy doma

urobte si jedlú soľ do kúpeľa

Ďalšie skvelé základné prísady do soli do kúpeľa

tymiánová soľ do kúpeľa

V prípravnej fáze môže soľ do kúpeľa slúžiť ako ozdoba

purpurové diy soli do kúpeľa zdravie

To všetko potrebujete na prípravu solí do kúpeľa s esenciálnymi olejmi

výrobky soli do kúpeľa vyrábajte esenciálne oleje sami

Soľ do kúpeľa vyrobená z lupeňov ruží je ideálna na romantické príležitosti

ružové soli do kúpeľa s éterickými olejmi