5 skutočne zábavných nápadov, alternatív a užitočných tipov na vonkajšie budovanie tímu

Znie vám termín „team bulding“ nudne a hľadáte vzrušujúce alternatívy? Potom ste na správnom mieste! Pre zamestnancov a zamestnávateľov je nevyhnutné, aby bola počas práce vytvorená dobrá atmosféra. Zvlášť letný čas ponúka v tejto súvislosti veľa príležitostí. Vonku sa aj tak cítite oveľa lepšie a ak organizujete skvelé tímové hry alebo iné aktivity, dobrá atmosféra je zaručená.

Rôzne formy futbalu sú vždy dobrý nápad

každý hrá s loptou nápady na budovanie tímu

Päť super zábavných nápadov na budovanie tímu

Správne alebo nesprávne – hranie vonku

V skutočnosti si môžete túto hru zahrať aj vonku, ale aj vnútri. Je však zrejmé, že vonku je to oveľa vzrušujúcejšie. Skvelé prostredie pomáha, ak si chcete oddýchnuť.

Vďaka tomu je celá vec rovnako úspešná a zábavná. Každý človek by mal o sebe prísť s dvoma klamstvami a jednou pravdou. Bude na ostatných, aby uhádli, čo je skutočné a čo nie. Atmosféra neskôr večer v parku alebo pri jazere je pre takúto hru obzvlášť vhodná. Malý požiarny tábor vytvorí ešte príjemnejšiu atmosféru.

Mnoho hier je rovnako vhodných pre deti i dospelých

Výmena myšlienok budovania tímu loptičiek

Ľudský uzol

Ľudský uzol je jednou z najobľúbenejších tímových hier za posledných niekoľko rokov. Aby to ľudia urobili, musia sa postaviť do kruhu. Vezmite ruku osoby napravo a niekoho iného za ruku náhodne v kruhu. V nasledujúcom texte ide o opätovné vytvorenie kruhu bez toho, aby ste museli pustiť ruky.

Carting tiež vždy prinesie zamestnancom dobrú náladu

všetko skvelé pri vytváraní myšlienok budovania tímu

Tichý futbal

Skúsili ste niekedy hrať futbal bez rozprávania? Je to veľká výzva, pretože ľudia sú zvyknutí komunikovať s veľkým krikom a emóciami. Ak však prestanete rozprávať, budete sa musieť veľa spoliehať na reč tela a intuíciu. Ak chcete, môžete povoliť tiché gestá.

Skúsenosti v námornom štýle – vždy skvelé

Nápady na stavbu tímu z drevenej lode

Učenie sa mien – budovanie tímu pre novšie skupiny

Vytvorí sa skupina 10 až 20 ľudí a každý by sa mal snažiť zapamätať si mená ostatných. To sa robí pomocou loptičky. Každý vrhač najskôr povie svoje meno a ostatní by sa ho mali snažiť zapamätať. Potom prejdite na ďalší krok. Každý, kto chytí loptu, by mal uviesť meno osoby, od ktorej ju získala. V zásade by ste to isté mohli vyskúšať aj s koníčkami a inými informáciami o ľuďoch v skupine.

Zamestnaní futbalisti hrajú vonku

Futbalové nápady - nápady na budovanie tímu

Paintball, carting alebo iné obľúbené teambuildingové hry

Majú členovia vášho tímu v súčasnosti obzvlášť intelektuálny stres? Potom by ste chceli vypustiť paru a relaxovať. Paintball, karikatúra a ďalšie podobné veľmi aktívne činnosti môžu byť v tomto prípade úplne najlepšie. Ste si takmer istí, že potešíte všetkých zúčastnených! Najmä paintball je pravdepodobne najlepšou alternatívou, ak chcete mať istotu, že sa s ním každý zabaví.

Hra na lúke – skvelé budovanie tímu 

spolu vonku - nápady na budovanie tímu

Populárne alternatívy budovania tímu

Náš svet sa mení a mení sa aj firemná atmosféra. Čoraz menej ľudí je spokojných s tým, že ich život zahŕňa iba prácu a rodinu. Ste sociálne zapojení a chcete zmeniť celkovú situáciu vo svete k lepšiemu. Súčasťou imidžu dobrého zamestnávateľa je stále väčšia účasť. Z tohto dôvodu sú aj sociálne alternatívy k tradičnému budovaniu tímu stále modernejšie. Môžete napríklad spoločne zorganizovať charitu alebo niekde dobrovoľne pracovať. Ďalšou alternatívou k bežnému budovaniu tímu sú činnosti, ktoré z vášho tímu urobia kruh priateľov. Mohli ste sa spolu najesť, zúčastniť sa kultúrneho podujatia alebo, ak s tým všetci súhlasia, ísť spolu na dovolenku.

Väčšinu ľudí poteší teambuilding v lese

Ľudia na lúke - nápady na budovanie tímu

Tipy

Na internete môžete napríklad nájsť množstvo rôznych nápadov a hier na budovanie tímu. V závislosti od formátu a počtu skupín a podľa času si môžete vybrať tú správnu pre seba. Ale ani tie najlepšie nápady vám nepomôžu, ak sa pri organizovaní takýchto akcií nebudete riadiť niektorými zlatými pravidlami. Naďalej vám budú pomáhať vyťažiť maximum z akéhokoľvek budovania tímu.

Získajte informácie o zamestnancoch z hier

Team buildingy nielen pomáhajú zamestnancom dostať sa bližšie k sebe. Sú skvelou príležitosťou pre manažérov a šéfov dozvedieť sa viac o týchto ľuďoch. Dozviete sa, kto lepšie komunikuje a u koho je väčšia pravdepodobnosť, že sa mu bude lepšie dariť nezávisle. To vám potom môže pomôcť aj v každodennej práci.

Budovanie tímu musí byť zábavná činnosť 

Zamestnanci sa nesmú cítiť nútení hrať alebo vykonávať akúkoľvek činnosť. S týmito sa musíte prirodzene baviť. V opačnom prípade budú mať iba pocit, že im kradnete voľný čas. Ak sú nápady na budovanie tímu dobré, ľahko nájdete niekoho, kto by ich pomohol zorganizovať. Zakaždým môžeš byť iný. Každý sa cíti byť vedúcim tímu a každý sa cíti menej utláčaný akoukoľvek hierarchiou. Komunikujte so všetkými zamestnancami a ak má niekto ťažší kontakt s ostatnými, mal by byť v tomto podporovaný. To všetko tiež pomáha v každodennom živote.

Integrujte malé tímové budovy do každodenného života

Moderní zamestnávatelia sa zameriavajú na výsledky. Nie je pre nich dôležité, koľko hodín zamestnanci niečo robia, ale či plnia svoj účel alebo nie. Motivovaní a šťastní ľudia sú rýchlejší a viac si uvedomujú svoje úlohy. Integrujte teda nápady na budovanie malého tímu do každodenného života – rovnaké činnosti, ale kratšie a spontánnejšie. Vďaka tomu bude pracovisko oveľa atraktívnejšie.

Dobrodružné dovolenky pri mori sú vždy obľúbené pre teambuildingy

Nápady na budovanie tímu - všetko na pláži

Malá vojna v lese – takto každý ukazuje svoj vlastný charakter

Nápady na budovanie tímu - všetko v lese

Niektoré tímové hry je možné integrovať do každodenného života

Nápady na budovanie tímu - hneď po práci

Nápady na budovanie tímu - ruky spolu

Futbal Sumo môže byť pre mnohých zábavou

Nápady na budovanie tímu - sumo futbal

Nápady na budovanie tímu - skvelé nápady na drôt

Nápady na budovanie tímu - skvelé nápady, ktoré sa páčia každému

Nápady na budovanie tímu - skvelé poznámky

Šport sa stáva čoraz obľúbenejšou alternatívou pre budovanie tímu

Tímové nápady pre les

Nápady na budovanie tímu - zábavní futbalisti sumo

Nápady na budovanie tímu v blízkosti jazera

Spoločne pri ohni nápady na budovanie tímu

Z detských hier sa niekedy dajú urobiť skvelé nápady na budovanie tímu 

Nápady na budovanie tímu pre teanagerov a mladých ľudí

Spolu na lúke - nápady na budovanie tímu