6 nových filmov, ktoré by ste chceli, keby ste o nich vedeli

nové filmy 2015 s kráľovnou amy schumer

Nové filmy, ktoré ste si rozhodne nemohli nechať ujsť

2015 je už takmer za nami. Čaká nás niekoľko sviatočných dní, ktoré by sme si chceli užiť kontemplatívne a potichu. Teraz je možno načase pozrieť sa na skvelé filmy, ktoré nám všetkým chýbali. Niektorí prišli na veľkú obrazovku tento rok a iní – o niečo skôr.

Legenda o princeznej Kaguyi

nové filmy kreslená princezná kaguya

Tento rok sa divákom predviedla jedna z najlepších animácií, ktorá bola zatiaľ k dispozícii. Príbeh je založený na čínskej legende z 10. storočia. Je o princeznej, ktorá sa pokúša vrátiť do krajiny.

Pomalý západ

nové filmy 2015 pomalý západ michael fassbender

Pomalý západ je o Škótovi, ktorý cestuje do Ameriky. Snaží sa upútať pozornosť svojej milovanej manželky. Svoje služby ponúka ako sprievodca. Režisérom a scenáristom je John Maclean. Ukazuje americký stredozápad v úplne novom svetle.

Timbuktu (2014)

nové filmy timbuktu 2014 abderrahmane sissako

Táto dráma je z roku 2014, a preto ju možno považovať za jeden z novších filmov. Je o jednoduchej rodine pastiera dobytka, ktorý sa musí vyrovnať s hrozbou terorizmu.

V roku 2015 sa tento film stal obzvlášť aktuálnym kvôli dramatickým udalostiam po celom svete.

Randí s kráľovnou

nové filmy 2015 kráľovná zoznamiek

V tomto filme Amy Schumer zapôsobí svojou nádhernou hrou. Hrá rolu ženy posadnutej zoznamovaním. Myslí si, že monogamia jednoducho nefunguje. Bill Hader hrá vo filme úlohu vášho hlavného partnera. Sľubujeme vám veľa chémie.

Nie je ľahké byť bohom

nové filmy 2015 byť bohom nie je ľahké

Tento film bol natočený podľa románu z roku 1964. V skutočnosti sa projekt začal takmer pred 15 rokmi a práve sa skončil.

’71: Za nepriateľskými líniami

nové filmy 2015 za nepriateľskými líniami

Britský vojak bol omylom ponechaný v nebezpečnej vojnovej zóne. Zostáva úplne sám v Belfaste v roku 1971. Film hovorí o odvahe a schopnostiach, ktoré musí preukázať, aby mohol zostať nažive a v bezpečí celú noc..