7 atrakcií v Austrálii, ktoré upútajú pozornosť každého

Austrália je stredobodom pozornosti verejnosti už niekoľko týždňov a dostala sa na titulky médií. Kedysi kvôli silným lesným požiarom, ktoré ničili flóru a faunu v ďalekom stave. Okrem toho tam práve prebieha veľký tenisový turnaj ATP – Australian Open 2020. Napriek obrovskému znečisteniu ovzdušia sa ho zúčastňujú najlepší tenisti sveta. Netrpezlivo čakáte, kto bude novým šampiónom AO. Vzdialená krajina má tiež veľa krásnych a exotických miest, ktoré môže ponúknuť svojim početným hosťom. Možno ste jedným z tých nadšencov cestovania, ktorí čoskoro plánujú cestu do Austrálie? Môžeme vás len povzbudiť, aby ste tam leteli! Na mieste objavíte jednu z najfascinujúcejších krajín na svete. Austrália má všetko, čo môže ponúknuť turistom od úžasných prírodných divov, dokonalých pláží až po kozmopolitné mestá a mestské džungle. Tu je 7 z najlepších miest, ktoré musíte v Austrálii navštíviť.

Vaša ďalšia cesta lietadlom smeruje do Sydney?

Austrália 7 atrakcií Sydney najväčšie mesto v krajine

  • Sydney – najväčšie mesto Austrálie

Sydney je najväčšia metropola Austrálie a môžeme úprimne povedať, že je to najkrajšie mesto v tejto nádhernej krajine. Kým ste v Sydney, určite musíte navštíviť známy mestský prístav. Ak sa chystáte na okružnú cestu, prezrite si budovu opery v Sydney a most Harbour Bridge z diaľky, než sa priblížite a spoznáte.

Po preskúmaní tejto oblasti mesta odporúčame urobiť si prechádzku ulicami štvrte Rocks. Ide o prvé osídlenie, ktoré založil kapitán Arthur Phillip v roku 1788. Uvidíte množstvo koloniálnych budov, ktoré sa veľmi líšia od tých, ktoré ste už videli, pozdĺž prístavu.

 Opera v Sydney je tiež symbolom celej Austrálie.

Austrália 7 pamiatok Sydney Opera House symbol krajiny

Tiež by ste mali vedieť, že Sydney je najlepšie plážové mesto v Austrálii, ale tiež jedno z najlepších na svete. Je tam viac ako sto fantastických pláží. Niektoré z najkrajších pláží sú Bondi, Manly, Coogee a Queenscliff a sú známe po celom svete. Sú to krásne široké piesočnaté pláže, ideálne na oddych, opaľovanie a kúpanie. Môžete tu však tiež jazdiť na kajaku, surfovať, potápať sa a šnorchlovať nad koralovými útesmi.

Táto stará električka vás zavedie na pláž St. Kilda Beach, jednu z najkrajších pláží v austrálskom Melbourne.

Austrália 7 atrakcií Pláž St. Kilda Melbourne stará električka

  • Melbourne je kultúrna metropola Austrálie

Melbourne je ďalším nádherným miestom na návštevu v Austrálii. Táto úžasná metropola je považovaná za kultúrne hlavné mesto krajiny. V meste je množstvo múzeí, galérií a divadiel. Priaznivci hudby tu nájdu vzrušujúcu hudobnú scénu. V týchto dňoch sa presne v Melbourne uskutoční tenisový turnaj AO. Miesto je známe aj svojimi reštauráciami a kaviarňami. Turisti sa môžu informovať aj o jeho parkoch, záhradách a vonkajších bazénoch, ktoré zaberajú takmer tretinu rozlohy mesta. V nádhernom Melbourne môžete vidieť Kráľovskú botanickú záhradu. Za návštevu stojí aj Národná galéria Victoria a Kriketové ihrisko v Melbourne. Tí, ktorí radi nakupujú, nemôžu v tomto meste chýbať. Niektoré z hlavných nákupných ulíc sú Bourke Street, Chapel Street a Melbourne Central Shopping Center. Navštívte aj kráľovnú Viktóriu Merket, ktorá je na tom istom mieste už celé storočie.

Poznáte už kultúrnu metropolu Austrálie – Melbourne?

Austrália 7 pamiatok Melbourne kultúrna metropola krajiny

 Alebo by ste radšej zistili viac o prírodných javoch krajiny?

Austrália 7 pamiatok červených skál v národnom parku Uluru-Kata Tjata

  • Nasledujúce prírodné divy a úkazy v Austrálii stoja za návštevu

Ak sa chcete držať bokom od ruchu veľkomiest, v Austrálii nájdete nádherné prírodné úkazy. Sú to úchvatné miesta a čakajú len na to, kým ich objavia turisti. Jedným z týchto prírodných divov je rozhodne obrovská červená skala Uluru. Nachádza sa v národnom parku Uluru-Kata Tjata na 1326 kilometroch štvorcových. Park je zapísaný na zozname UNESCO ako svetové prírodné a kultúrne dedičstvo. Uluru je stále najfotografovanejším prírodným zázrakom na svete. Toto miesto má tiež veľký kultúrny a duchovný význam pre miestnych domorodých obyvateľov Anangu.

 Uluru je najfotografovanejším prírodným divom na svete.

Austrália 7 zaujímavostí Uluru, červená skala, najfotografovanejší prírodný zázrak na svete

Tasmánia, najjužnejší štát Austrálie, je nádherný ostrov, ktorý je tiež domovom mnohých prírodných divov. Asi 40 percent rozlohy ostrova je vyhradených pre miestne národné parky. Divoké kríky, horské chodníky alebo dokonalé pláže sú vzdialené len asi 20 minút jazdy od najväčších miest štátu Hobart a Launceston. Existuje aj niekoľko prírodných rezervácií, kde môžete vidieť ohrozené tasmánske čerty.

V Tasmánii sa dá urobiť lesná túra.

Austrália 7 atrakcií horský chodník lesný výlet v Tasmánii

Zamilujte sa do nádhernej prírody a bielych pláží zálivu Byron!

Austrália 7 atrakcií krásna príroda široké biele pláže Byron Bay

Tí, ktorí hľadajú skvelé pláže v Austrálii, môžu navštíviť Byron Bay. Pobrežné mesto sa nachádza na severe Nového Južného Walesu a je vysnenou destináciou vášnivých surferov. Ale aj pre milovníkov kúpeľov, jogínov, batôžkárov a kohokoľvek, kto hľadá pekné miesto na odpočinok.

To, čo môžete vidieť na majáku v Byron Bay, vždy hraničí s neuveriteľným!

Austrália 7 atrakcií maják v zálive Byron Bay úchvatné výhľady

Jednou z najznámejších dominánt tohto miesta je maják Byron Bay. Toto je skutočne jeden z najsilnejších majákov v Austrálii. Nachádza sa na myse Byron, na najvýchodnejšom mieste v krajine. Byron Bay je známy aj úchvatnými západmi slnka, a preto láka mnoho nadšencov fotografovania.

Great Ocean Road – Great Ocean Road je obľúbenou destináciou v Austrálii.

Austrália 7 zaujímavostí Great Ocean Road Great Ocean Road je obľúbenou destináciou

Ak sa chystáte na výlet Austráliou, v štáte Victoria musíte vidieť ešte jednu prírodnú pamiatku, ktorá sa nazýva Veľká oceánska cesta. Great Ocean Road of the World je obľúbenou turistickou destináciou a je to skutočne niečo výnimočné. Rozprestiera sa približne 300 km pozdĺž juhozápadného pobrežia štátu. Verte nám, budete sa musieť počas jazdy mnohokrát zastaviť. Výhľady na Veľkú oceánsku úžinu sú jednoducho úchvatné, pláže a miesta na surfovanie sú fantastické. Okrem toho tu určite nájdete niekoľko dobrých reštaurácií, zábavných parkov a pôsobivých vodopádov. Je to zážitok raz za život! Venujte preto čo najviac času a užite si ho naplno!

 Môžete si urobiť obchádzku do zálivu Apollo na Veľkej oceánskej ceste.

Austrália 7 pamiatok Big Ocean Road Detour Apoll Bay

Náš ďalší cieľ cesty je opäť niečo veľmi špeciálne. Veľký bariérový útes v Queenslande na východnom pobreží Austrálie je bezpochyby najväčším koralovým útesom na svete. Je to dokonca viditeľné z vesmíru! Ak máte radi potápanie alebo šnorchlovanie, tento prírodný zázrak si zamilujete a chcete denne skúmať jeho podmorský svet. Uvidíte tu krásne koraly, viac ako 1600 druhov tropických rýb, žraloky, delfíny, korytnačky, raje a obrovské mušle. Návšteva Veľkého bariérového útesu by mala byť rozhodne na vašom zozname úloh, ak chcete spoznať Austráliu zblízka.

 Podvodný svet Veľkého bariérového útesu je úžasný!

Austrália 7 atrakcií morský život korytnačky Veľký bariérový útes

V Austrálii je toľko prírodných divov, že by ste mohli naplno preskúmať túto vzdialenú krajinu celý život. Využite teda každú príležitosť, aby ste tam leteli a užili si všetky úžasné miesta, ktoré navštívite!

V Byron Bay môžete obdivovať každé ráno východ slnka.

Austrália 7 atrakcií Každé ráno obdivujte Byron Bay