7 destinácií, ktoré by ste si mali naplánovať na najbližšiu cestu okolo sveta

Cestovať po svete s málo peňazí je možné?

Cestovanie je spôsob života. Tak si rozšírime obzory. Ale pokiaľ ide o cestovanie, peniaze sú samozrejme tiež dôležité. Nemôžeme si vždy dovoliť byť tam, kde by sme chceli byť … ale nemusíte za tým hneď smútiť! Pretože existuje mnoho destinácií, ktoré sú magicky krásne, obľúbené a nie veľmi drahé. Máme pre vás ich zoznam!

Čo sú to svetové výlety bez návštevy Kostariky 

cestovanie po svete cestovanie po Kostarike dovolenka prírodný park sopka západ slnka veľrybyKostarika

Kostarika zapôsobí na turistov nádhernými plážami a fascinujúcou prírodou. Ľudia sú tu veľmi priateľskí a je tu veľa pamiatok, ktoré je potrebné vidieť. Jedným z nich je Národný park Volcán Arenal (španielsky: Parque Nacional Volcán Arenal). Návšteva Santa Elena Cloud Forest Resevrat je tiež lacná.

Útulný hostel alebo dobrý hotel v tejto krajine nájdete za cenu od 12 do 50 EUR. Cestovné náklady do vnútrozemia medzi rôznymi mestami sa pohybujú okolo 3 až 12 EUR za jednosmernú cestu, ale vystačíte si aj s jedlom do 5 EUR.

Dosť prírodných rezervácií 

svetové cestovanie svetové turné Kostarika dovolenka prírodný park sopky korytnačky

Grécko

Grécko je považované za drahú destináciu, ale veľa závisí od toho, kedy krajinu navštívite a do ktorého regiónu sa chystáte. Známe kúpeľné strediská sú samozrejme dosť drahé, ale na polostrove Chalkidike alebo v iných nie príliš známych pobrežných mestách sú malé mestá, kde môžete získať dobré počasie a 100% relax za veľmi výhodné ceny..

Veľké mestá majú tiež veľa lacných hostelov a miestnych obchodov, kde môžete nakupovať.

Za výhodné ceny môžete cestovať aj vlakom a inou verejnou dopravou. Ďalším typickým cieľom lacného výletu za snami je Meteora.

Úchvatný výhľad z Meteory 

cestovanie svetom cestovanie svetom ostrov Fidži dovolenka prírodný park sopka západ slnka hojdacia sieťFidži

Pokiaľ ide o cestovanie po svete, je tu ďalšia svetoznáma destinácia, ktorá vás nemusí stáť veľa peňazí. Existuje mnoho malých hotelov, ktoré ponúkajú dobrú kvalitu za rozumné ceny. Ak sa chcete potápať, nie je to veľmi drahé a k dispozícii je množstvo bezplatných atrakcií, ako napríklad sledovanie korytnačiek.

Ostrovy Fidži boli vždy fascinujúce 

svetová cesta svetová cesta ostrov fidži dovolenka prírodný park sopka západ slnka2

Lotyšsko

Lotyšsko je jednou z najnavštevovanejších krajín v pobaltskom regióne a v severnej Európe všeobecne. Ak ste milovníkom architektúry, Rigu budete milovať neskutočne.

Ak tam už ste, určite navštívte aj staré mesto. Hrad Turaida je jednou z najvýraznejších pamiatok, ktoré mohli turisti navštíviť, a to za cenu okolo 5 €.

Dojmy z Baltského mora 

cestovanie po svete cestovanie po svete Grécko dovolenka prírodný park sopka západ slnka Riga

Srí Lanka

Toto je vysnená destinácia pre turistov s batohom na chrbte. Máte množstvo pamiatok a miest, ktoré môžete navštíviť a vidieť za málo peňazí. Niektoré zo známych sú tieto:

Adam’s Peak (z čínštiny: Butterfly Mountain) má svojim návštevníkom čo ponúknuť. Neďaleko vrcholu sa nachádza priehlbina v skale zvanej Sri Pada (Svätá noha). Toto sa interpretuje ako stopa Budhu, boha Šivu alebo Adama. Hora je veľmi navštevovaným pútnickým miestom pre budhistov, hinduistov, moslimov a kresťanov. Národný park Yala môžete navštíviť za približne 15 EUR, čo znamená, že môžete mať úžasné zážitky. Jedná sa o starú a veľmi známu prírodnú rezerváciu na Srí Lanke, kde môžete stretnúť množstvo živočíšnych a rastlinných druhov.

Divoká, exotická, Srí Lanka 

cestovanie po svete cestovanie po svete Grécko dovolenka prírodný park sopka západ slnka romantikaChorvátsko

Malebné horské krajiny, nádherné Jadranské more a mnoho krásnych ostrovov – všetky tieto prírodné krásy každoročne priťahujú do Chorvátska množstvo turistov. Je to tiež veľmi dobrá destinácia na výlety do mesta.

Nezabudnite navštíviť Dubrovník, perlu Jadranu. Môžete tiež navštíviť chorvátsky zelený poklad, národný park Plitvické jazerá. Obdivujte 27 eur.

Dubrovník- navštívte krásne pobrežné mesto 

cestovanie po svete cestovanie po svete Grécko dovolenka prírodný park sopka západ slnka Chorvátsko

cestovanie po svete cestovanie po svete Grécko dovolenka prírodný park sopka západ slnka DubrovníkDominikánska republika

Krásne piesočné pláže Dominikánskej republiky nemusia byť ani drahou zábavou. Tu je veľa nízkych nákladov. Pre tých z vás, ktorí majú málo cestovných peňazí, odporúčame predovšetkým Playa Rincón a Constanza, najvyššie položené mesto v Karibiku.

Vyberte si destináciu z nášho zoznamu a užite si skvelý výlet za dobrú cenu!

Doprajte si zaslúžený odpočinok na dominikánskych plážach 

svetové cestovanie svetové cesty grécko dovolenka prírodný park sopka západ slnka dominikán

Volkan Arenal- jedna z najkrajších pamiatok Kostariky 

cestovanie po svete cestovanie po Kostarike dovolenka prírodný park sopka západ slnka

Kde je kakao a káva doma

cestovanie po svete cestovanie po Kostarike dovolenka prírodný park sopka západ slnka kakao

Dovolenka na ostrovoch Fidži by bola nezabudnuteľná 

cestovanie svetom cestovanie svetom ostrov Fidži dovolenka prírodný park sopka západ slnka

Krásne zamilovať sa – Grécko 

cestovanie po svete cestovanie po svete Grécko dovolenka prírodný park sopka západ slnka romantika

Riga v noci 

svetové cesty-svet-cestovanie-grécko-dovolenka-prírodný-park-sopka-západ slnka-srí lanka