Čaj – pitie čaju po anglicky

Veľká Británia každoročne 21. apríla oslavuje Národný deň čaju, kedy je čas na čaj skutočne využitý. Je dobre známe, že Briti si oddýchli čajom po stáročia. Nápoj, ktorý je tam ikonický, má bohatšiu históriu ako víno a pivo. Pre ostrovanov je popoludňajší čaj súčasťou anglického spôsobu života. Z tohto dôvodu hovoríme o anglickej čajovej kultúre dnes. Mimo Veľkej Británie je tradícia pitia čaju udržiavaná v mnohých ďalších krajinách po celom svete s vynikajúco organizovanými obradmi. V minulosti boli časy, keď boli jednotlivé čaje hodnotnejšie ako zlato. Ich zdravý vplyv na ľudský organizmus je oceňovaný už dlho. V našom modernom svete tradícia času na čaj stratila svoj význam. Ale spotreba čaju rastie. Priemerný Brit dnes vypije asi 900 šálok čaju ročne, čo sa dá skutočne obdivovať.

 Čaj na anglický spôsob: najjemnejší z najlepších!

Čas na čaj v anglickom štýle, vynikajúci čajový servis, krásny kvetinový vzor

V tomto článku sa venujeme trochu viac o hodine anglického čaju. Sledujeme historické informácie o vývoji čajového priemyslu a výrobe jemných čajových súprav. Ukážeme vám tiež nádherné fotografické príklady najlepších čajových služieb, ktoré samozrejme patria do anglickej čajovej kultúry.

Zostaňte naladení na niečo nové a inšpirujte sa pitím čaju aj po anglicky.

Jednoduchý dizajn, vysoko kvalitný porcelán!

Čaj v anglickom štýle čajový servis v modrej farbe

Odkedy je čas na čaj v Británii taký populárny??

Poďme sa hlbšie pozrieť do histórie obľúbeného britského nápoja a preskúmať pôvod čaju popíjajúceho anglický spôsob. Čaj je v Británii nielen obľúbeným nápojom, ale zohral tiež obrovskú úlohu vo vývoji krajiny. Existuje historický dôkaz, že Anglicko začalo dovážať čaj z Číny v polovici 17. storočia. Čas na čaj, t.j. pitie čaju, bol v tom čase symbolom vysokého sociálneho postavenia.

Vznešený dizajn celý v bielej farbe.

Čaj z porcelánu v jemnom bielom prevedení

Potom kráľovstvo vybudovalo v Indii svoj vlastný čajový priemysel, ktorý pomohol rozšíriť britskú vládu v tejto časti sveta. Tu v Európe sa zároveň vyvinuli nové odvetvia priemyslu. Britský keramický priemysel prekvital a čaj bol stredobodom tohto vývoja. Británii sa tiež pripisuje produkcia niektorých z najpopulárnejších čajových služieb na svete, aj keď sa začala britská milostná aféra s jemnými čajovými súpravami vyrobenými z čajových súprav dovážaných z Číny.

 Porcelán tenký k pokožke je ozdobený jemným kvetinovým vzorom.

Šálka ​​na čaj s jemným kvetinovým vzorom, tenký porcelán

Anglická výroba čajových súprav

V polovici 18. storočia sa objavila forma imitácie porcelánu nazývaná krémový tovar (krémová kamenina). Prvýkrát ho spresnil Josiah Wedgwood (1730-1795), ktorý do polevy pridal kaolinit (druh porcelánovej hliny). Aj dnes sú čajové súpravy Wedgwood obľúbenou ochrannou známkou a vďaka svojej jednoduchosti vzbudzujú v porovnaní s v tej dobe používanými farebnými glazúrami veľkú fascináciu..

 Čajníky Josiah Wedgwood sú skutočne jedinečné.

Čajník Josiah Wedgwood

Jednoduchosť dizajnu je fascinujúca.

Druh čajovej súpravy

V roku 1784 sa továrne v celej Británii začali zameriavať na výrobu čaju. V tom čase bola priemyselná revolúcia v plnom prúde, štátne dane z čaju sa znížili a v dôsledku toho sa zvýšila spotreba. Nakoniec v roku 1791 Východoindická spoločnosť (hlavná britská obchodná spoločnosť) zastavila dovoz čínskeho porcelánu. To poskytlo britským výrobcom príležitosť zlepšiť výrobu anglického čajového riadu. Anglické porcelánové výrobky pre Tea time dobyli vedúce postavenie na svetovom trhu v oblasti čajových súprav.

 Anglický porcelán je teraz nesporným lídrom na svetovom trhu v oblasti čajových súprav.

Čas na čaj z anglického porcelánu

Briti experimentujú s inovatívnym dizajnom čajových súprav od 19. storočia. Najmä čajníky sa často používajú na preukázanie tvrdohlavosti a kreativity. Sú vyzdobené figúrkami a kvetinovými vzormi a dokonca zobrazujú celé scény. Vykúzlili sa jedinečné sochárske formy a vytvorili sa skutočné umelecké diela. Jemné vzory robia jedinečnosť anglickej čajovej súpravy. Preto sú britské čajové súpravy, či už staré alebo nové, stále vyhľadávané znalcami a hodnotené ako zberateľské predmety..

 Táto čajová súprava evokuje fascináciu.

Čas na čaj v anglickom štýle

– Praktické tipy na nákup vintage čajových súprav

Aby ste si mohli čas na čaj skutočne zorganizovať po anglicky a vychutnať si teplý nápoj, potrebujete kvalitné čajové súpravy. Preto vám konečne chceme dať niekoľko praktických tipov na nákup vintage čajových súprav, aby ste sa pri kúpe čajovej súpravy mohli najlepšie rozhodnúť.

Tip 1: Kupujte si len to, čo sa vám páči a čo je pre vás dôležité. Bez ohľadu na to, čo zbierate, odborné rady sú vždy rovnaké: nákup z dôvodu investovania je vždy rizikom. Kupujte si teda len kúsky, z ktorých sa chcete tešiť dlhé roky.

Tip 2: Teraz je vhodný čas na nákup. Vintage čajových súprav je na trhu habadej. Keďže väčšina britských produkcií v súčasnosti prestala a keramické výrobky sa ľahko lámali, dopyt po krásnych klasických čajových súpravách sa pravdepodobne zvýši. Kvalitné čajové služby sa v nasledujúcich rokoch stanú vzácnosťou na trhu.

 Milé služby anglického čaju pre znalcov a zberateľov.

Pekné anglické čajové služby

Tip 3: Toto má vplyv na kúpnu cenu. Ak máte radi čajovú súpravu a chcete ju vlastniť, stále sa oplatí investovať do tohto produktu. Musíte však pamätať na to, že všetky praskliny znížia hodnotu ďalšieho predaja.

Tip 4: Nekupujte to, čo sa vám páči na prvý pohľad. Niektoré z najkrajších a najhodnotnejších čajníkov a čajových súprav sú cenené pre svoj tvar, nielen pre ozdobu.

Teraz môžete v našej galérii obrázkov obdivovať klasické anglické šálky, džbány a celé čajové služby. Redakčný tím vám praje veľa zábavy!

Dať si šálku čaju?

Čajové súpravy na čaj v anglickom štýle s jemným vzorom

 Anglický čaj sa podáva s čajovým chlebom alebo čajovým koláčom.

Čas na čaj v anglickom štýle

Čo sa týka vzorov na čajových súpravách, kreativite sa medze nekladú.

Čajový vzor jemný vzor veľmi kreatívne zobrazoval kone

 Čajový vzor jemný vzor veľmi kreatívne zobrazoval kone

Čaj

Tiež si vychutnajte pitie čaju?

Druh šálky

 Čajové pečivo a sušienky sú súčasťou každej čajovej hodiny v anglickom štýle

Umelecké čajové sušienky

Čistá dokonalosť!

Dekorácia na čajový večierok