Berlinale – 67. ročník berlínskeho festivalu je hneď za rohom!

Od 9. do 19. februára budú všetky oči upierať na Berlín

Nemecká metropola už po 67. raz priťahuje množstvo svetoznámych hercov, režisérov, novinárov a profesionálov z filmového priemyslu! 67. medzinárodný berlínsky filmový festival vás víta od 9. do 19. februára a pozýva vás na veľkolepé glamour podujatie vo svete mágie, bravúry a glamouru. Berlinale fascinuje milovníkov filmu pestrým kinematografickým a kultúrnym programom, obľúbené hviezdy a známe tváre z filmu, módy a politiky sa každoročne v tomto čase schádzajú v Berlíne a strávia desať dní v multikultúrnom meste.!

Berliner Festspiele – veľký víťaz 2016

víťaz filmového festivalu v Berlíne

V minulom roku dokument talianskeho filmára Gianfranca Rosiho „Fuocoammare“ (Morský oheň) chytil za srdce porotu a divákov a stal sa tak najväčším víťazom berlínskeho filmového festivalu. Celý film sa natáčal na ostrove Lampedusa, ktorý je dodnes vo svete známy ako „vstup do Európy“.

Rosi sa zameriava na tisíce utečencov, ktorí opustili svoju vlasť z politických, náboženských alebo etnických dôvodov a ktorí sa vydali na dlhé a náročné hľadanie úkrytu a lepšieho života. Filmár vo svojom príhovore poďakoval obyvateľom Lampedusy za ich čistú ľudskosť voči utečencom. Rosi navyše informoval celý svet, že žiadatelia o azyl zanechali hlbokú stopu v jeho vedomí a vyzval všetkých, aby boli k tejto problematickej situácii ohľaduplnejší, pretože v konečnom dôsledku … sme všetci rovnakí. V prvom rade sme ľudia!

Veľký víťaz – Berlinale 2016

víťaz berlínskeho festivalu

Berlinale nie je len každoročný filmový festival. Berlinale je oveľa viac! Berlinale sa posolstvami a vyhláseniami dotýka hĺbky ľudského srdca, pričom tu predstavujú polohy a vyhlásenia!

Festival Berliner Festspiele 2017 sľubuje veľa a možno bude mať v pláne ešte viac?

berlínsky festival centrum sony

Okrem toho na vás čaká zaujímavý program kina 67. berlínsky filmový festival K dispozícii je tiež pestrý program špeciálnych udalostí – filmári, scenáristi a herci predstavujú svojich nováčikov so špeciálnym zameraním na milénsku generáciu filmov. Pri jedle a pití majú diváci a hostia príležitosť získať znalosti o základných informáciách o najdôležitejších udalostiach. Zameranie na retrospektívu 2017 sa prehĺbi; Bude sa diskutovať o tom, do akej miery sú sci -fi filmy vlastne o beletrii a ilúzii, o obrazoch formovaných ľudskou predstavivosťou a aké predpovede sa budú robiť v budúcnosti: Čo môžeme očakávať? Filmári si kladú otázku a odpovedajú na ňu zo svojho osobného hľadiska. Holandský režisér a scenárista Paul Verhoeven bol pozvaný, aby slúžil ako predseda poroty na 67. ročníku Berlinale. Tento rok súťaží o osemnásť filmov a zároveň je stredobodom našej pozornosti. Dlho očakávaný Zlatý medveď bude ocenený najlepším filmom na veľkolepom udeľovaní cien 18. februára a tohtoročné posolstvo z berlínskeho filmového festivalu sa bude prenášať po celom svete!

Filmová história sa píše každý rok odznova!

Berliner Festspiele 2016 – veľký víťaz s predsedníčkou poroty Meryl Streep

berlínsky filmový festival

Slávny Berlinale Palast na Marlene-Dietrich-Platz

berlínsky festival marlene dietrich

 Berliner Festspiele – na červený koberec prichádza množstvo hviezd

berlinale palast berlínsky festival

Berliner Festspiele – Užite si očarujúcu show v BÄRlin!

filmový festival berliler

Na Berlinale sa už predtým objavil aj Leonardo Di Caprio!

hviezdy berlínskeho festivalu

Berliner Festspiele – Paul Verhoeven ako prezident poroty na 67. ročníku Berlinale

porota berlínskeho festivalu