Bezpečné tipy pre belšie zuby s malým úsilím

banánová šupka získa belšie zuby

Získanie belších zubov bez akéhokoľvek poškodenia

Prirodzená farba zubnej skloviny môže byť veľmi odlišná. Môže byť biela, ale aj žltá, hnedá a u niektorých ľudí aj mierne namodralá. Všetko je tu veľmi individuálne, ako je to so všetkými ostatnými aspektmi ľudského organizmu.

Preto možno jednoznačne povedať, že presvedčenie, že zdravé zuby sú vždy len biele, je určite klišé.

V skutočnosti je to estetická preferencia. Má dlhú históriu a je plná predsudkov. Nefilozofujme však a špekulujme dlho. Faktom je, že biele zuby sú symbolom vysokých štandardov. Z tohto dôvodu veľa ľudí chce mať biele zuby a nechceme radiť tým, vrátane vás, aby za každých okolností nemali biele zuby. Radšej by sme sa s vami podelili o niektoré metódy, pomocou ktorých môžete získať dobré biele zuby a napriek tomu zostať zdraví.

Na správnu zubnú starostlivosť nie je nikdy príliš skoro

Ak chcete získať belšie zuby, použite zubnú niť

V tomto bode je tiež potrebné poznamenať, že bez ohľadu na to, akú farbu máte, časom stmavne. Preto stojí za to urobiť niečo pre rozjasnenie skloviny medzi nimi.

Vyhnite sa predpokladom

Najprv sa pozrime na príčiny. Pretože existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zabránili prílišnému tmavnutiu zubov. V prvom rade sú fajčiari na toto nebezpečenstvo veľmi náchylní. Koks a tabak sa časom usadzujú a zanechávajú za sebou silné zafarbenie a pigmenty.

Pred a po

belšie zuby rozjasňujú prírodné prostriedky

Káva, čierny čaj a cola spolu tvoria skupinu, ktorá je na druhom mieste. Ich pigmenty sa dostanú do mikropórov a pri tom sa vytvoria škvrny. Pravidelné používanie spôsobuje, že zuby vyzerajú celkom hnedé.

Ak chcete belšie zuby, je to ďalší dôvod, prečo jesť menej sladkostí. Zo sladkosti majú radosť nielen zmysly, ale aj všetky druhy baktérií. Tieto netrpezlivo čakajú v ústnej dutine.

Vyhnite sa sladkým a tučným jedlám

belšie zuby vyhýbajte sa sladkostiam

Vek

Bez ohľadu na to, ako zdravo a dobre jete, smalt po čase aj tak redne. Môžete to včas odložiť, ale nevyhnete sa tomu.

Riešenia na klinikách

Dobré na tomto variante je, že dostanete diagnózu. Mimochodom, muselo by sa to uskutočniť tak či onak. Ak za stmavnutím stoja police, existuje niekoľko metód, ktoré vám môžu pomôcť k belším zubom. Ale to trvá rok. Potom musíte všetko zopakovať.

Ak však spozorujete rednutie zubnej skloviny, je väčšia pravdepodobnosť, že to bude škodlivé. Potom vám bude na klinike odporučené riešenie, ktoré je spojené s fazetami. Tento variant má dlhé trvanie, a preto ho preferuje veľa ľudí. Procedúra je drahá, ale zdravotne jednoznačne lepšia.

Prosím usmievaj sa!

získajte belšie zuby a udržiavajte ich

Prírodné prostriedky

Existujú však prostriedky, ktoré môžu mnohým ľuďom v domácich podmienkach prispieť k úžasným výsledkom. Mnohé skutočne nie sú ani škodlivé. Musíte však byť vytrvalí a trpezliví.

Špecializované zubné pasty rozhodne nepatria do tejto kategórie. Proti škvrnám prinášajú skutočne skvelé výsledky. Ale poškodzujú zuby a nikdy sa nesmú používať dlhodobo.

Poskytnite hodnotnú a vyváženú stravu

belšie zuby získajú zdravé jedlo

Kaolin, známy tiež ako porcelánová hlina, by mohol tiež prejsť dlhú cestu. Vytvorte z neho prášok a naneste ho na zuby zubnou kefkou a trochou vody. Môžete si s ním dokonca vymeniť čistenie zubov raz za deň.

Citrón je tiež prírodným liekom na biele zuby. Toto ovocie nie je vôbec škodlivé. Má tiež veľa vitamínov a ďalších skvelých látok. Tieto výrazne zlepšujú ústnu hygienu. Vnútri kôry si môžete trieť zuby. Pomáha dokonca iba šťava, pretože kyselina, ktorú obsahuje, dokáže rozpustiť mnohé zo škvŕn.

Citróny konzumujte častejšie

Získajte belšie zuby jedením kôry z citrónov

Viac o profylaxii

Na záver niekoľko záverečných poznámok o profylaxii. Tieto tipy zabraňujú rýchlejšiemu zafarbeniu a môžu vám tiež pomôcť získať biele zuby znova a znova. Fajčenie je jednou z vecí, s ktorými by ste mali prestať. Musíte si vybrať. Tiež by ste mali obmedziť alebo sa vyhnúť pitiu kávy a čierneho čaju. Skúste zelený čaj!

Sýtené nápoje by ste museli piť iba slamkou. Účinok CO2 je teda vážne narušený.

Tiež by ste mali hrýzť suché jablká a mrkvu. Čím častejšie, tým lepšie.

Po cukrovinke by ste si mali okamžite vypláchnuť ústa.

Uprednostnite moderné, elektrické zubné kefky

elektrické zubné kefky majú belšie zuby

Veľmi sa odporúčajú aj jahody

belšie zuby získajú čerstvé ovocné jahody

Čerstvo vylisovaná jablková šťava je ideálnym čističom zubov

čerstvo vylisovaná jablková šťava dáva belšie zuby

Banány si vmasírujte do zubov

banánová šupka získa belšie zuby

Vždy majte na pamäti dokonalý úsmev a snažte sa oň

Bielejšie zuby získajú starostlivosť o zuby