Biorytmus – k akému typu patríte?

Nadmerný spánkový biorytmus

Ako biorytmus ovplyvňuje náš život?

Už v staroveku si ľudia uvedomovali vplyv biorytmov na náš život. Verili ste tomu, keď ste chceli uzdraviť človeka. Naše znalosti o tom teda nie sú zo včera. Biorytmu dokážeme veľmi dobre porozumieť, ak chceme. Biorytmus sa intenzívne študuje mnoho storočí.

Podľa mnohých vedcov znalosti o tom zohrávajú dôležitú úlohu vo všetkých aspektoch života. Môžu prispieť k úspechu alebo nám v tom môžu zabrániť, bez ohľadu na to, či ide o nový účes alebo záchrannú operáciu.

Sú dni, kedy sme jednoducho produktívnejší

Ilustrácia biorytmu

Niektoré práce sú dobré, ale kazia nám rytmus

Lekári biorytmu

Rôzne cykly

Biorytmus pozostáva z rôznych cyklov, ktoré sa vyskytujú v našom organizme v dlhšom alebo kratšom období. V určitom okamihu chceme spať a relaxovať. Sú chvíle, ako sú tieto, keď sme aktívnejší a schopnejší pracovať ako obvykle. Ak sa napríklad prinútite pracovať vo fáze, keď spánok absolútne potrebujete, môže to vážne ovplyvniť vašu emočnú stabilitu.

Je tiež dôležité vedieť, že každý cyklus biorytmu má svoje najvyššie a najnižšie hodnoty, t.j. existujú fázy nahor a nadol..

Proti svojim biologickým hodinám sme často bezmocní

Telo biorytmu

Dlhé časy letov a takzvaný jet lag poškodzujú váš vlastný rytmus

Biorytmus bol zničený

Existujú ľudia typu „sovy“, najmä v kreatívnych oblastiach, ktorí v noci pracujú oveľa lepšie

Nočná práca pri biorytme

Fyzický, emocionálny a intelektuálny biorytmus

Ďalej je dobré vedieť, že existuje fyzický, emocionálny a intelektuálny biorytmus. Fyzická činnosť súvisí s našou schopnosťou pracovať a vytrvalosťou. Cyklus je dlhý 23 dní. Na začiatku sú dosť sústredení a svieži a na konci vás dokonca rozptyľujú maličkosti.

Emocionálny biorytmus trvá asi 28 dní. Naše emócie a nálady sú tým determinované. Existujú kritické a pozitívne dni. Súvisí to s tým, keď sme uvoľnenejší a trpezlivejší a keď sme podráždenejší.

Neuróny a neurotransmitery sú zodpovedné za naše návyky

Biorytmové neuróny

Môžete sa považovať za šťastného, ​​ak ste našli svoj vlastný rytmus

Súlad biorytmu s prírodou

Intelektuálny biorytmus je rozhodujúci pre vašu schopnosť vnímať a získavať informácie. Napriek tomu existujú kritické dni a tie, keď všetko funguje samo.

Uvedenie nášho každodenného života do súladu s biorytmom

Nie je to ľahká úloha, ako si dokážete sami predstaviť. Existuje o tom veľa rôznych teórií. Hovorí sa, kedy môžeme napríklad jesť viac, alebo kedy by sme sa mali postiť. Podľa niektorých výskumov hrá biorytmus tiež dôležitú úlohu v účinnosti niektorých liekov.

Pozorujte sa a prispôsobte svoj každodenný život svojmu rytmu

Biorytmus, biologické hodiny, ilustrácia

Trojúrovňový model v Európe už takmer neexistuje

Nočná zmena biorytmu

Podľa nášho názoru by ste sa mali najskôr pokúsiť porozumieť svojmu biorytmu. Najľahšie je uvedomiť si to. Takže by ste vedeli, že v emocionálne kritických dňoch sa musíte viac ovládať. Predídete tak zbytočnému konfliktu v práci.

Vypočítajte biorytmus

Existujú online programy, pomocou ktorých si môžete vypočítať svoj biorytmus. Všetko, čo potrebujete, je váš dátum narodenia. Porovnávanie biorytmov je obzvlášť obľúbené. Podľa niektorých vedcov môžu ukázať, či sa dvaja ľudia dobre hodia alebo nie.

Ľudia, ktorí musia byť k dispozícii nepretržite, trpia arytmiou

Policajti z biorytmu

Ale v ťažkých situáciách dokážeme počúvať aj svoje telo

Biorytmus purpurový

Do akej miery veríte, že tieto tabuľky sú na vás. Naše odporúčanie je v každom prípade, aby ste to nepovažovali za smrteľné. Dôležité stretnutie v deň, keď nie ste v najlepšej forme, môže znamenať iba to, že sa o svoj oddych lepšie postaráte vopred.

Nie je nič horšie, ako sa ráno zobudiť unavení

Biorytmus na vstávanie

Existujú ľudia, ktorí trpia nespavosťou z rôznych dôvodov

Biorytmus rozmanitý

Jednou z nich môže byť celoživotná práca na smeny

Posun biorytmu v továrni