Boj proti zlodejom – môžete to urobiť sami

Boj proti zlodejom

Nárast kriminality je v dnešnej dobe veľkým problémom mnohých ľudí. Rastúci počet vlámaní do bytov a domov je okrem nízkej miery čistenia predovšetkým desivý. Polícia je v mnohých prípadoch bezmocná. Preventívna práca je sotva možná, vyšetrovanie mnohých prípadov zhasne. Občania sa preto čoraz častejšie uchyľujú k sebaochrane, aby sa bránili pred zlodejskými gangmi. Bezpečnostné spoločnosti v súčasnosti prekvitajú a online spoločnosti ako Camseller.de vo veľkom predávajú aj zabezpečovacie zariadenia. Ale občania už môžu urobiť veľa pre svoju ochranu pred zlodejmi.

Organizujte vlastnú ochranu

Či už v mestských oblastiach alebo na vidieku – počet vlámaní do bytov sa za posledných niekoľko rokov dramaticky zvyšuje a postihnutí občania sú tlačení na hranicu existencie. Okrem toho existujú traumy, ktoré je ťažké znova vyliečiť. Polícia bohužiaľ musí často kapitulovať, miera objasnenia následkov vlámaní je v celej krajine len necelých 15 percent. Žiaľ, veľký počet postihnutých už svoj majetok nikdy neuvidí. Občan je preto povinný starať sa o ochranu svojho domova sám, aby zabránil vstupu zlodejom. Možnosti sú rozmanité.

boj proti zlodejom-vlastná ochrana

Nájdite bezpečnostné riziká

Aby ste sa doma cítili bezpečne a chránili svoj majetok, nemusia to byť nevyhnutne masívne pancierové dvere, nepriestrelné sklo do okien a integrované panické miestnosti. Profesionálna ochrana je vždy najbezpečnejšia, ale existujú opatrenia, ktoré môžete vykonať sami, bez toho, aby ste museli kontaktovať profesionálov. Aj keď ste na dlhšej dovolenke, váš vlastný byt alebo dom môže byť zaistený bez toho, aby ste si to všimli. V prvom rade je dôležité lokalizovať bezpečnostné riziká, ktoré sa okolo domu vyskytujú. Tie idú ďaleko za odomknuté dvere a sklopné okná, najmä na cestách.

Dobrý vzťah so susedstvom má cenu zlata

Zlodeji väčšinou nevchádzajú len tak spontánne do domov a bytov, ale chvíľu ich pozorujú, aby v prípade prestávky vylúčili možné riziká. Ak sa schránka po niekoľkých dňoch zaplní tak, že z poštového priečinka vykúkajú noviny a listy, je to istý znak toho, že nikto nie je dlho v dome. Takáto schránka vyzerá ako pozvánka pre zlodejov. Ak je so susedstvom dobrý vzťah, dá sa to zmeniť, ak nápomocní susedia súhlasia s pravidelným vyprázdňovaním schránky, uchovávajú poštu pri sebe a spravidla občas skontrolujú, či je všetko v poriadku. V opačnom prípade pomôže skladová služba Swiss Post. Dobrý vzťah so susedstvom však nezaváži zlatom, pretože zlodejov nič nevystraší viac ako zvedavých susedov.

Elektronickí pomocníci pre svetlo a televíziu

Ďalšou pozvánkou je, ak v dome nie je niekoľko dní svetlo alebo ak sú okenice v priebehu dňa spustené alebo sú v noci otvorené. Pre skúsených zlodejov nie sú prekážkou. Cez deň je lepšie nechať okenice otvorené a požiadať suseda, aby ich v noci zavrel. Aby dom pôsobil živšie, môže časovač zaistiť, aby sa v jednotlivých miestnostiach občas rozsvietili svetlá. Ešte efektívnejšie je, ak sú zariadenia, ako napríklad spustená televízia, vidieť cez okno a simulujú tak prítomnosť obyvateľov. Televízor skutočne nemusí byť zapnutý. Napríklad pomocou televízneho simulátora z Camseller.de obyvatelia domu zaistia simuláciu typického blikania spustenej televízie. Vďaka farebným LED svetlám tieto zariadenia takmer nespotrebúvajú elektrickú energiu a časovač zaisťuje, že televízne simulátory nie sú trvale aktívne, čo by bolo zase viditeľné.

Bezpečnosť pre skúsených kutilov

Zruční remeselníci môžu pre ochranu svojho domu pred zlodejmi urobiť trochu viac. Každý, kto môže trochu používať príklepovú vŕtačku, bude môcť svoj dom zabezpečiť napríklad mrežami pred oknami na prízemí. Zabezpečenie ponúkajú aj poplašné systémy, ako napríklad z Camseller.de. Poplachové systémy, ktoré vydávajú prenikavý zvuk, sú obzvlášť vhodné pre byty a domy s veľkým počtom štvrtí, pretože tiež odstrašujú zlodejov, ktorí sú už v časovej tiesni. V odľahlých oblastiach majú väčší zmysel tiché alarmy, ktoré upozorňujú bezpečnostnú službu alebo políciu prostredníctvom rádia, pričom sa páchateľ cíti bezpečne, pretože si alarm nevšimne.

Video sledovanie

Aby sa predišlo vlámaniu, má tiež zmysel inštalovať video sledovanie, ktoré je k dispozícii v obchodoch, ako je Camseller.de. To tiež nie je problém pre skúsených remeselníkov. Kamery sa jednoducho inštalujú do citlivých oblastí, pokiaľ je to možné neprístupných, pričom je potrebné dbať na to, aby zariadenia neboli na prvý pohľad rozpoznané, pretože to môže byť znakom zlodejov, že by mala byť zaistená obzvlášť cenná korisť. Mnoho moderných zariadení odosiela nahrávky do počítača v reálnom čase, takže citlivé miesta sú vždy na očiach, dokonca aj v kancelárii. Pri inštalácii videokamier by ste však mali dodržať zákonné požiadavky na to, ktoré oblasti je možné súkromne snímať a monitorovať. Obchody ako Camseller.de ponúkať vhodné produkty.