Boj s nespavosťou – Ako si znova nájsť cestu k dobrému spánku

Nespavosť

Čo robiť s nespavosťou?

Dnes chceme diskutovať o nespavosti a poruchách spánku a urobiť prvý krok k ich prekonaniu. Prvá z čerstvých myšlienok, ktoré vám chceme dať, je, že ich neberiete príliš vážne. Ak ich vnímate ako niečo veľmi zlé, neprekonateľné a mimoriadne rušivé, posuniete sa ešte ďalej od ich riešenia.

V prípade núdze si môžete vždy vziať tabletku na spanie. Môžete však tiež „disciplinovať“ svoje vlastné myšlienky tak, že je to vlastne zbytočné. Práve to druhé je dôležité pri skutočnom prekonávaní porúch spánku.

Agónia nespavosti

nespavosť-polnočné poruchy spánku

Prečo je v prvom rade ťažké zaspať?

Spánok je fázou obnovy, bez ktorej by sa organizmus rozhodne nemal zaobísť, ak chcete zostať zdraví. Pretože toto je spôsob, akým zbierame energiu pre našu ďalšiu efektívnu fázu života.

Najčastejšie dôvody nespavosti

Predtým, ako vôbec niečo urobíte, je dôležité úplne porozumieť dôvodom riešení spánku a nepokojného spánku. Ak sa úprimne opýtate, určite budete vedieť vymenovať mnohých naraz. Väčšinou za to môže depresia, hluk, stres, monotónne zaťaženie, príliš často sa vyskytujúce odchýlky vo vašom každodennom živote.

Pretrvávajúci stres môže viesť k syndrómu vyhorenia

nespavosť-nespavosť-kancelária-stres

Bolesti hlavy sú veľmi často prípadom nespavosti

nespavosť-bolesť hlavy-únava

Návyky

Existujú ľudia, ktorí sú veľmi citliví na každú zmenu. Ste zvyknutí na určitú posteľ, určité prikrývky a dokonca aj na svoju vlastnú izbu. Ak ich musíte zmeniť, zrazu máte problém rýchlo zaspať. Pokúste sa porozumieť problému sami, ale vyhľadajte objektívny názor špecialistu.

Musíte zmeniť svoje myslenie a život

Dočasné pomôcky nie sú zlý nápad. Pomôžu vám aspoň lepšie sa zotaviť. Pretože vám zaistia pokojný spánok. Ak to urobíte, vstanete skôr, do večera sa unavíte a potom budete lepšie spať. Ak teda máte zlý denný rytmus, nástroje by vám v tomto ohľade mohli veľmi pomôcť.

Čerstvo vylisované šťavy majú veľmi pozitívny vplyv na vaše zdravie

nespavosť-prírodné liečivá-poruchy spánku-šťavy-petržlenová vňať

Maska na spanie zaisťuje intenzívnejšiu relaxáciu očí

nespavosť-maska ​​spánku-porucha spánku-žena

Jedzte vyváženú stravu

nespavosť-ťažkosti so zaspávaním-dobrá výživa

Ale pre väčšinu ľudí korene siahajú oveľa hlbšie. Stručne sme to popísali. Akonáhle zistíte, čo vám spôsobuje problémy so zaspávaním, mali by ste veľmi systematicky pracovať na jeho odstránení.

Stres a monotónna práca

U väčšiny ľudí sú nepokojné ovce, nespavosť a nespavosť spôsobené práve týmito dvoma faktormi. Čo rozhodne môže pomôcť, je veľa pohybu a športu.

Pravidelná fyzická námaha a prírodné vitamíny

Diéta a cvičenie

Jóga a meditácia zaisťujú vašu fyzickú a duševnú rovnováhu

nespavosť-ťažkosti so zaspávaním-jóga-ásany

Vo voľnom čase si choďte zabehať alebo zacvičiť

Východ slnka bežecké nohy

Tiež by ste mali prestať jesť niekoľko hodín pred ovečkami. Najlepšie je dať si k jedlu niečo veľmi ľahké. Tiež by ste mali prestať pracovať čo najviac hodín pred spaním. To platí najmä vtedy, keď pracujete na počítači. Večer a cez víkend by ste tiež mali odvrátiť zrak od telefónu a televízie.

Mali by ste piť veľa vody, nie večer, ale rozdelenú na celý deň. So slúchadlami, MP3 alebo smartfónom môžete počúvať špeciálnu hudbu, ktorá vám pomôže zaspať.

Depresia

Depresia je bohužiaľ niečo, čo je ťažké prekonať sami. Ak máte podozrenie, že to je dôvod vašich ťažkostí so zaspávaním, mali by ste sa rozhodne poradiť s lekárom.

V niektorých prípadoch je potrebná odborná pomoc

Rozhovor s terapeutom

Je dokázané, že alkohol nepomáha. Má dokonca škodlivý účinok. Je jednoduchšie zaspať, ale potom sa znova zobudiť uprostred noci. Navyše s ním budete mať veľmi nepokojný spánok.

Poruchy spánku a nespavosť sú veľmi nepríjemné javy

nespavosť-unavené-ranné-spánkové poruchy

Každá noc sa zdá byť navždy

 muž v posteli s otvorenými očami trpiaci nespavosťou porucha spánku

Príčinou porúch spánku môže byť aj menopauza

nespavosť-poruchy spánku-menopauza

Cez deň ste vyčerpaní a neschopní výkonu

nespavosť-únava-kancelária-spánok

Hodinky sa zmenia na vášho úhlavného nepriateľa

nespavosť-porucha spánku-poruchy spánku

So správnym životným štýlom môžete spať ako bábätko aj vo vyššom veku

nespavosť-ťažkosti so zaspávaním-starobný spánok

Zmeňte svoje myslenie a zlé návyky a krásne snívajte!

zobudiť sa