Chudnite zdravo – tajomstvá, ktoré vedú k vysnenej postave

Téma „zdravého života“ nás posúva, má mnoho rôznych aspektov, s ktorými sa dennodenne stretávame. Na našom webe nájdete množstvo článkov o tejto téme. Nedávno sme odhalili 5 skvelých trikov pre zdravé stravovanie, vrátane dovolenky. Dnes sa chceme hlbšie ponoriť do témy zdravého stravovania a odhaliť vám niekoľko tajomstiev, ktoré lekári hovoria len svojim najlepším priateľom. V dnešnom príspevku nájdete praktické tipy od profesionálov na zdravé chudnutie. V nasledujúcom texte vám ukážeme, ako môžete schudnúť zdravo. Tie vás privedú k vysnívanej postave, po ktorej túžite a určite vám urobia radosť! Zostaňte s nami a nechajte sa prekvapiť!

Skontrolujte svoju váhu denne!

Kontrolná hmotnosť

Zdravé stravovanie nemusí vždy zaručiť zdravé chudnutie

Zdravé chudnutie nie je len (alebo nie vždy!) Základom zdravej výživy. Existujú potraviny, ktoré môžete zaradiť do svojho plánu zdravej výživy, ale obsahujú veľa kalórií. Napríklad moja priateľka (40 rokov) zrazu pribrala 10 kíl a bola trochu zmätená z toho, čo presne viedlo k tejto nadváhe.

Trvá na zdravej strave a je veľmi vyberavá na potraviny konzumované denne.

Čo však urobila zle? Doma často robila cereálie, do ktorých pridávala rôzne orechy. Toto je bezpochyby chutné občerstvenie plné antioxidantov, ale môže mať aj veľmi vysoký obsah kalórií. Mladá žena navyše každý deň jedla ovocie, napríklad banány a hrozno, ktoré obsahujú veľa cukru. Tak som jej navrhol, aby vymenila granolu za hrsť mandlí. Tieto orechy obsahujú menej kalórií, sú zdravé, ale obmedzte sa na približne 10 mandlí denne. Potom by mala z vášho diétneho plánu prečiarknuť banány a namiesto toho zjesť hrsť bobúľ. Chutia dobre, ale neobsahujú veľa cukru. Do troch mesiacov moja priateľka schudla desať kíl vďaka malým zmenám v strave.

 Müsli, mandle a bobule sú zdravou kombináciou, ktorá vedie k chudnutiu

Müsli mandle

Náš záver: Pamätajte si a nepreháňajte to so zdravým stravovaním! Vyberajte si zdravé produkty múdro!

Nízkosacharidové výrobky obsahujú bielkoviny, dodajú vám energiu a zhodia kilá

Nízkosacharidové výrobky Ryba Hydina Vajcia Zelenina Orechy

Čo by ste mohli robiť so stresovým stravovaním, aby ste mohli zdravo schudnúť??

Oficiálne trpí chronickým stresom 11 percent nemeckej populácie. To znamená, že milióny ľudí majú často chuť na jedlo alebo majú trvalý apetít. Zvlášť ženy radi používajú sladkosti v kritických situáciách. Môže za to stresový hormón kortizol, ktorý signalizuje potrebu glukózy v tele. Glukózu potom ukladá ďalší hormón, inzulín, a vytvára tukové usadeniny, ktoré sa neskôr ťažko odbúravajú. Uložený tuk nakoniec rozhýbe obeh, čo môže byť dokonca rizikové pre vaše zdravie. Preto lekári v takýchto prípadoch namiesto sladkostí odporúčajú nízkosacharidovú diétu. Táto diéta je založená na diéte s nízkym obsahom sacharidov, čo znamená, že môžete jesť neobmedzené množstvo bielkovinových produktov, ako je hydina, ryby a vajíčka, kedykoľvek sa cítite vystresovaní a hladní. Vyhnite sa však škrobovej zelenine a iným nízkosacharidovým výrobkom, ako je avokádo a syr. Vedú aj k priberaniu na váhe, a to je v rozpore s cieľom zdravého chudnutia. Navyše, konzumácia sladkostí nemusí nevyhnutne znižovať stres. Môžete však hľadať aj iné spôsoby, ako sa každodenného stresu zbaviť. Odborníci na zdravý život v tejto súvislosti odporúčajú meditovať, cvičiť jogu a behať. Už ste to všetko vyskúšali??

 Ženy často pristupujú k pochúťkam, keď sú v strese, čo je úplne nesprávne!

zblízka ruky držiace opýtajte sa glazovanej šišky

Choďte dvakrát alebo trikrát do týždňa a prebytočné kilá samy zmiznú!

Zdravé behanie odbúrava stres

Ak chcete zdravo schudnúť, vždy môžete začať odznova!

Náš posledný tip na zdravé chudnutie vás určite bude motivovať, aby ste nikdy nevešali hlavu. Áno, schudnúť nie je vždy jednoduché, rýchle, bezpečné, zdravé a s trvalým účinkom. Jediné, čo musíte urobiť, je vytrvalo ísť za svojim cieľom a nikdy sa nevzdávať! Ak sa niečo také stane, nezabudnite, že vždy môžete začať odznova a tentoraz dosiahnuť uspokojivé výsledky. Vaše úsilie zdravo schudnúť a odhodlanie nikdy sa nevzdávať sa určite vyplatí. Zostaňte motivovaní, ale nemajte príliš vysoké očakávania a denne sa informujte o metódach zdravého chudnutia. Žiadne tabletky, žiadne lekárske zásahy! Iba so správnym diétnym plánom a rozumným výberom zdravých potravín sa môžete zbaviť nadbytočných kíl a pomaly, ale isto opäť získať svoju vysnívanú postavu. Posilňuje to vaše sebavedomie a motivuje vás to pokračovať! Všetky snahy za to stoja!

 Zdravé stravovanie a chudnutie idú ruka v ruke!

jesť zdravé jablká

Prajeme vám vytrvalosť pri každom pokuse o zdravé chudnutie a držíme vám palce!

Ak máte nadváhu, nemali by ste vešať hlavu, ale zvoliť si diétny plán s nízkym obsahom sacharidov

Nízkotučný diétny plán

Denne môžete zjesť až 10 mandlí, ale nie viac!

Chudnutie mandlí hrsť denne zdravým spôsobom

 Bobule chutia dobre a sú zdravé!

Ochutnajte bobule

Keď je brušný tuk preč, vaša motivácia sa zvyšuje!

schudnúť zdravý brušný tuk preč nová motivácia

Občerstvenie je vždy tým najčistejším pokušením, ak chcete schudnúť zdravo!

Sladkosti

Beh, beh a tréning s vlastnou váhou nám pomáhajú redukovať každodenný stres a zdravo schudnúť

schudnúť behaním

 Prvé dobré výsledky vás budú určite pozitívne motivovať!

zdravé chudnutie dobré výsledky pozitívna motivácia