Cvičenie trenažéra celého tela pre domácu fitnes

Zriadenie domáceho fitnescentra v samostatnej miestnosti doma je vo svete stále obľúbenejšie, a to aj z dobrého dôvodu. To vám ušetrí cestovné náklady, náklady na predplatné a tiež kontakt s spotenými a často otravnými ľuďmi. V neposlednom rade už nemôžete zabrániť prekvapivým prestojom z tréningu kvôli korónovej kríze. Domáca fitnes však nie je bez nevýhod. Mnoho zariadení je veľmi drahých a tiež vyžaduje veľa miesta. Ak nechcete prelomiť banku, ale napriek tomu chcete zostať fit doma, urobte to s kompaktným vybavením a cvičeniami s vlastnou váhou. Jedným z najlacnejších a najpraktickejších riešení v tomto smere sú cvičenia na zavesenie. V nasledujúcich riadkoch zistíte, ktoré to sú a ako prospievajú vášmu celkovému zdraviu a kondícii!

Cvičenia trénera na praku majú aj iné meno – TRX (cvičenie na celkový odpor tela)

Cvičenie trenažéra celého tela na domácu kondičnú prípravu doma

Cvičenie na cvičku pre telo a dušu

Na tento tréning slúži špeciálne zariadenie, takzvaný trenažér. Celkovo je to hrubý, nastaviteľný popruh s háčikmi alebo karabínami na jednej strane a držadlom a slučkami na druhej strane. Cvičenia s ním precvičia celé telo bez toho, aby kĺby zbytočne zaťažovali ďalšími činkami.

Tréning praku dnes používajú amatérski a profesionálni športovci, ako aj vojaci po celom svete. Posilňovacie zariadenie sa stále viac používa na rehabilitačné účely.

Jednou z najväčších výhod cvikov trenažéra je, že ich môžete vykonávať kedykoľvek a kdekoľvek. Pokiaľ existuje stabilný háčik, tyč alebo dokonca len vetva, na ktorú môžete pripevniť trenažér, môžete tam cvičiť. Keď je zvinutý, opasok je veľmi kompaktný a zmestí sa do každého vrecka.

S trenažérom sa nikdy nebudete nudiť, pretože v súčasnosti existuje viac ako 300 rôznych cvičení. Mnohé z nich boli vynájdené pri vytváraní zariadenia. Elitný vojak US Navy Seals Randy Hetrick je oficiálne zakladateľom tréningového programu. Prvý prototyp trenažéra vytvoril počas jednej zo svojich misií v roku 1997 z padákového postroja a pásu Jiu-Jitsu. Hetrick to uviazal na obrnené rúry a začal vyvíjať prvé cvičenia.

Cvičenia trénera prakov sú dnes súčasťou každodennej rutiny amerických námorných tuleňov

Cvičenie celotelového trenažéra pre domácich vojakov fitness vojenských tuleňov

Dodajte svojmu sebavedomiu a sebaúcte skutočnú podporu

Cvičenie celotelového trenažéra pre domácu fitnes Buďte fit napriek koróne

Zostaňte fit s cvičeniami trenažéra

Ako už bolo spomenuté, väčšina z týchto cvičení precvičuje celé telo a všetky hlavné svalové skupiny. Podobne ako vyvažovacie zariadenie sú založené na princípe nestability. Cvičenie sling trénera trénuje nielen silovú vytrvalosť a flexibilitu, ale aj vašu koordináciu a rovnováhu. Pretože je toto cvičenie považované za kardio, môže byť prospešné aj pre váš kardiovaskulárny systém.

Akonáhle začnete cvičiť závesné cvičenia, rýchlo zistíte, že aj malé pohyby, zákruty a rôzne uhly zaťažujú vaše telo. To vám dáva možnosť zvýšiť alebo znížiť obtiažnosť v závislosti od úrovne vašich skúseností. Vaše svaly nebudú nikdy preťažené a vaše kĺby budú iba príliš namáhané. Cvičením trénera popruhov môžete sami zistiť, kde sú hranice vášho tela a ako ich môžete prekonať.

Tieto typy cvičení sú považované za kardio a môžu byť dokonca súčasťou programu tabata

Cvičenie celotelového trenažéra pre domáce kondičné atletické cvičenia doma

Všetky cvičenia s týmto posilňovacím strojom majú mnoho rôznych variantov

Cvičebný trenažér celého tela na cvičenie domácej tricepsy pre ženy

Všetky ich teda môžete prispôsobiť svojmu osobnému školeniu

Cvičenie celotelového trenažéra na cvičenie domácej zdatnej drepy

2 jednoduché cvičenia trénera popruhov celého tela pre začiatočníkov a profesionálov

Je samozrejme nemožné pokryť všetkých 300 cvičení trenažéra a ich variácií v jednom článku. Preto vám v nasledujúcich riadkoch ukážeme iba dva, ktoré vás môžu napodobniť kedykoľvek a kdekoľvek:

Chrumky s trenažérom

Začnite tým, že sa dostanete do polohy na šírku ramien na protišmykovej podložke. Snažte sa mať vystretý chrbát, napnite brušné svaly a jadro. Teraz prevlečte obe nohy slučkami. Z tejto polohy pevne pritiahnite obe kolená k hrudníku. Skúste sa dotknúť kolien a lakťov. Zastavte sa na niekoľko sekúnd a potom sa pomaly vráťte do pozície na plank.

Ak chcete, môžete toto cvičenie trochu zmeniť. Môžete napríklad začať z polohy podpory predlaktia alebo kolená pohnúť nabok. Pozíciu môžete zastaviť alebo to môžete urobiť rýchlym tempom. Tieto kliky je možné tiež ľahko premeniť na horolezecké cvičenie. Ak to chcete urobiť, jednoducho striedavo ťahajte ľavé a pravé koleno k hrudníku a lakťu. Na toto cvičenie však budete potrebovať dvoch trenažérov, jedného na každú nohu.

Zamerajte sa na ľahké cvičenia niekoľkokrát týždenne

Cvičebný trenažér celotelového popruhu na domácu cvičebnú dosku na crunch

Intenzívny tréning by sa mal vykonávať iba dvakrát až trikrát týždenne

Cvičenie celotelového trenažéra pre tréning domácej fitness trx

Veslovanie s trenažérom

Postavte sa na šírku ramien a neutrálnym úchopom uchopte držadlá oboma rukami. Teraz sa zaveste do trenažéra s natiahnutými rukami a vykračujte dopredu, kým vaše nohy nebudú zvierať uhol najmenej 45 stupňov. Napnite svaly chrbta, brucha, zadku a nôh a snažte sa udržať celé telo v priamke. Teraz potiahnite ruky dozadu k telu, kým sa držadlá nedotknú hrudníka. Držte pozíciu niekoľko sekúnd, potom sa pomaly vráťte do východiskovej polohy.

Toto cvičenie je tiež možné rôznymi spôsobmi upraviť tak, aby vyhovovalo všetkým úrovniam tréningu. Cvičenie si môžete veľmi sťažiť napríklad tým, že jednoducho zavesíte pod uhlom, teda vykročíte nohami dopredu. Ak si to chcete poriadne sťažiť, vyskúšajte zvislý rad, v ktorom visíte z trenažéra popruhu v takmer ležiacej polohe a vytiahnete celé telo nahor..

Vertikálne veslovanie je mimoriadne namáhavé a vyžaduje dokonalú techniku

Cvičenie celotelového trenažéra pre domácu fitnes sériu ťažkých zvislých radov

Cvičenie na praku je skvelým doplnkom silového tréningu a je ideálne aj pre začiatočníkov. Cvičte kdekoľvek a kedykoľvek chcete – doma, na záhrade, v parku alebo na pláži. Pokiaľ existujú veci, ku ktorým by ste mohli pripevniť tréner trakov, budete môcť cvičiť aj tam.

Drepy v trenažéri s rotáciou bokov

Cvičenie celotelového trenažéra pre nápady na cvičenie doma v drepe

Plank a kliky fungujú tiež tak

Cvičenie celotelového trenažéra pre domácu fitness dosku na domácom tréningu

Trénujte svoju atletiku a flexibilitu

Cvičenia trénera celotelového popruhu pre domácu fitnes pôsobivé cvičenia doma

Cvičenie celotelového trenažéra pre domácu fitnes Nastavte si fitness doma