Diétne pasce – prečo nemôžem schudnúť?

Zvlášť teraz v lete si mnoho ľudí dalo za cieľ zhodiť pár kíl. Keď je dobré počasie, neradi zostávame doma; trávime veľa času vonku, behaním, tenisom a plávaním. V obchodoch s ovocím a zeleninou je tiež veľa čerstvých nízkokalorických výrobkov. Myslia si, že máte zdravú výživu a cvičíte. Napriek tomu sa vám stále nedarí schudnúť. To znamená, že tukové usadeniny zostanú na svojom mieste, trápite sa diétami a stále nemáte úspech. Trpí aj vaše sebavedomie a často sa cítite deprimovaní. Všetko je to ako začarovaný kruh, z ktorého nemôžete uniknúť. Očividne ste sa dostali do jednej alebo viacerých diétnych pascí! Môžeme vám však pomôcť, pretože existuje východisko. Len sa musíte vyhnúť niektorým chybám vo vašej strave a premyslieť si celý svoj životný štýl. V nasledujúcom texte sa chceme konkrétnejšie zaoberať témou diétnych pascí.

Takzvané diétne pasce sú dôsledkom chýb v strave.

Diétne pasce mladá žena pochybujúca o šaláte alebo o chutnej chybe v diéte

Typické diétne pasce založené na zlých stravovacích návykoch

Zlé stravovacie návyky sú väčšinou dôvodom, prečo neschudnete kilá, aj keď chcete skutočne schudnúť. Našou radou je dávať si pozor na to, čo konzumujete.

Zdravé stravovanie neznamená vždy nízkokalorické jedlá. Môžete si dopriať niečo výdatné, čo skutočne uspokojí chute, ale zároveň povzbudí váš metabolizmus. Nejedzte k nemu biely chlieb, praclíky a podobne. Znížte tiež konzumáciu zemiakových šalátov a ryžových príloh. Radšej sa zamerajte na čerstvú zeleninu! Zvlášť občerstvenie medzi nimi by malo byť z vášho výživového plánu úplne prečiarknuté. Navyše ľudia, u ktorých sa vyvinula láska k pizzi, nemôžu zhodiť žiadne kilá. Áno, všetci vieme, že na Talianoch všetko chutí a vonia zvodne, ale cestoviny a cestoviny sa väčšinou usádzajú ako boky a brucho ako tuk. Preto sa musíte zaobísť bez nej.

Rýchle občerstvenie a príliš veľa chutného jedla by ste mali z jedálneho lístka prečiarknuť.

Diéta pasce rýchleho občerstvenia veľa dobrôt príliš veľa kalórií na to, aby ste ich vyškrtli z jedálneho lístka

Držať diétu, ale spadnúť do diétnych pascí – prečo je to tak?

Mnoho ľudí má chuť na jedlo, keď drží prísnu diétu. Na jednej strane sú všetky diéty nudné a veľmi jednostranné. Chcete to teda zlomiť niečím sladkým. Ak máte napríklad počas diéty chuť na niečo chutné, potom sa chudnutie skončilo. Opäť sa dostávate do škaredej diétnej pasce! To, čo vyzerá celkom neškodne, napríklad šálka kávy s dvoma lyžicami bieleho cukru, pokazí každú diétu! Náš tip: zabudnite na umelé sladidlá a použite trstinový cukor, javorový sirup, med alebo sirup z agáve. Tieto prírodné sladidlá tiež dobre chutia a telo ich rýchlo spracuje.

Jedenie pred počítačom – to je jedna z najhorších pascí na diétu!

Diétne pasce, ktoré jedia pizzu pred počítačom v práci zlozvyk v domácej kancelárii

Väčšina ľudí na diéte verí, že ovocie je zdravé a môžete ho zjesť veľa! Žiaľ, nie je to pravda. Najnovší výskum odborníkov na výživu ukazuje, že príliš veľa ovocia nevedie k želanému chudnutiu. Tí, ktorí majú radi ovocné a pripravujú si ráno smoothie, sa môžu ľahko dostať do diétnych pascí. Čerstvo vylisované šťavy nemôžu nahradiť jedlo. Fruktóza, ktorú obsahuje, vedie k silnému uvoľňovaniu inzulínu. Potom hladina cukru v krvi rýchlo klesne a pocítite záchvat hladového hladu.

Ovocný šalát uspokojí chute, ale nemôže nahradiť jedlo.

Diétne pasce Ovocný šalát Zdravé jedlo uspokojí chuť, ale nie je to pravé jedlo

 

K tomu často dochádza dni pred dňami. Potom sa hormóny zbláznia, tesne pred a počas tohto obdobia je hladina serotonínu v krvi veľmi nízka. Preto sa ženy cítia skľúčene. Mnoho ľudí sa pokúša uzdraviť túto hlbokú dušu čokoládovou tyčinkou. Do určitej miery to pomáha, pretože čokoláda dodáva telu veľa tryptofánu, čo následne vedie k uvoľňovaniu vlastných hormónov šťastia v tele. Očividne je to skutočná diétna pasca, ktorá je dobrá pre dušu, ale zlá pre postavu! Aby ste sa dostali z takýchto psychologických a diétnych pascí, môžete jesť sušené ovocie, napríklad figy, marhule a slivky. Tie v takýchto prípadoch pomáhajú oveľa viac ako čokoláda!

V dňoch pred menštruáciou sa ženské hormóny bláznia. Bolesť hlavy a pocity depresie sú potom typické.

Diéta zachytáva mladú ženu deň pred menštruáciou bolesť hlavy a pocity depresie

Čo by ste mali zmeniť vo svojom dennom režime, aby ste sa vyhli diétnym pasciam??

Znovu si premyslite celý svoj spôsob života! Určite nájdete určité chyby, ktoré pôsobia ako kameň úrazu a zastavia vás pri chudnutí. Všetci napríklad v bežnom živote obvykle zažívame veľa stresu. Celý deň sa často ponáhľate z jednej schôdzky na druhú. To zvyšuje hladinu stresu a telo uvoľňuje veľa kortizolu. Tento hormón zvyšuje hladinu cukru v krvi a máte prístup k čokoláde alebo hamburgeru. To je nepochybne zlé pre vás a vaše zdravie. Najlepšie by bolo, keby ste stres z každodenného života odbúrali cvičením alebo meditáciou. Čítanie kníh a počúvanie hudby vám tiež môže pomôcť dostať sa z týchto diétnych pascí.

Stres vám ničí nervy! Radšej zaraďte nižší prevodový stupeň a v každodennom živote zostaňte pokojní!

Diéta pasce mladý muž v kancelárii v strese telefonáty veľa práce radšej vypnúť nervy

Športujte vo svojom voľnom čase – je to dobré pre telo i dušu!

Diéta drží pasce mladej ženy, ktorá športuje a je prospešná pre telo i dušu

A ešte jedna dôležitá vec: Doprajte si dostatok zdravého nočného spánku. Tí, ktorí v noci málo spia, pociťujú počas dňa neustály hlad a často jedia nezdravé jedlo. Nehryzajte pred televízorom, pretože je to stále zlozvyk alebo pasca na čistú diétu! Najlepšie by bolo, keby ste vy a váš priateľ, manžel alebo partner robili všetko spoločne a navzájom sa podporovali. Podpora počas diéty je dôležitá, pretože vám pomáha vyhnúť sa prípadným nástrahám na diéte. Je tiež známe, že s dvoma ľuďmi všetko funguje lepšie a jednoduchšie!

Teraz už viete, akým diétnym pasciam sa vyhnúť, nie?

Prajeme vám dobrú výdrž pri chudnutí a zostaňte zdraví!

Prosím, nikdy nejedz na gauči pred televízorom!

Diéta padajúca mladá žena ležiaca na gauči pri televízii jedí pizzu

 Jedzte čerstvé ovocie, ale bez cukru!

Diétne pasce jesť čerstvé ovocie bez cukru malinu na kope cukru chutné, ale nezdravé

Čokoláda s orieškami chutí dobre, ale robí nás tučnými! Pozor, toto je čistá diétna pasca!

Diétne pasce Čokoláda s orieškami chutí chutne, ale je nezdravá, ale tučná

Cesta k požadovanej hmotnosti môže byť náročná a náročná! Ale nevzdávaj to!

Diétne pasce, ako je mladá žena zúfalá pri cvičení na ceste k požadovanej hmotnosti, náročné