Indická kuchyňa – vynikajúce indické jedlá pre vegetariánov

Indická kuchyňa Indické jedlo Indický dezert

 Indické jedlá sú pokladom pre vegetariánov

 

Jedným z najlepších miest pre vegetariánov na svete je India. Varenie Inda bez mäsa je veľmi typické. Príčin môže byť mnoho. Tento jav sa dá určite vysvetliť kultúrou a vierou.

Súčasne existuje aj taká široká škála chutných indických zeleniny, že si nemôžete pomôcť a pochutnáte si na nich.

Indická kuchyňa – vegetariánske jedlá

Indická kuchyňa Indické jedlo vegetariánska Poori bhaji

V Indii je jedlo považované za jeden z najúspešnejších spôsobov vykúpenia duše. Preto má varenie a kulinárske umenie ako také v spoločnosti osobitné miesto. Sú sprostredkovateľmi medzi bohmi a ľuďmi. Indické varenie by sa preto malo vykonávať s množstvom hlbokých znalostí a odhodlania.

Kari jedlá bez mäsa

Indická kuchyňa Indické jedlo vegetariánske thajské kari

Indická zelenina

Indická zelenina predstavuje základ stravy mnohých vegetariánov, a to aj na Západe. Fazuľa, šošovica rôznych druhov alebo dokonca cícer sú súčasťou týždenného menu v špecializovaných reštauráciách. India má v ich pestrej príprave dlhú tradíciu. To je nevyčerpateľné, pokiaľ ide o skvelé kulinárske recepty na indickú kuchyňu.

Chana Masala

Indická kuchyňa Indické jedlo chana masala

Nie je veľmi známe, že ľudia v Indii jedia veľa masla. Aj jeho konzumácia je spojená s istou vierou. Indické jedlo s množstvom masla je tiež symbolom prosperity. Podľa presvedčenia to čistí telo.

Saag paneer

Indická kuchyňa Indické jedlo vegetariánsky šalát paneer čerstvý špenát

Čerstvý špenát s bielym syrom

Indická kuchyňa Indické jedlo s chlebovým špenátom

Dali by ste si indický dezert??

Indický dezert sa dá ako variant nájsť na niekoľkých miestach v Európe. Aj tu existuje veľmi veľká rozmanitosť, ktorá v žiadnom prípade nie je na zahodenie. Dezerty sa často vyrábajú zo sušeného ovocia, papriky, kokosu a šošovice. Vyrábajú tiež ryžové placky, ktoré sa dajú jesť slané aj sladké.

Mnoho skvelých receptov na indické dezerty je možné pripraviť aj s kardamómom. Kešu orechy, hrozienka a hnedý cukor sa tiež používajú veľmi často.

Indický dezert kulfi s pistáciami

Indická kuchyňa Indické jedlo Indický dezert kulfi

Ak ste v Indii, mohli by ste a mali by ste vyskúšať a vyskúšať indický dezert z rúk predajcov. Pekári a kondicionéry sú všade blízko chrámov.

Halva ako indický dezert sa líši od Arabov a Turkov. Určite to vyskúšajte. Gulab Djamun tiež nesmie chýbať. Je to indický dezert z cesta, ktorý už dávno preslávil svet kvôli svojej sláve. Tu je zaujímavý fakt: Gulab je indické slovo pre ružu. Djamun označuje strom Syzygium jambos. Jedná sa o tropický druh a je bežný v celej južnej Ázii.

Dhokla

Indická kuchyňa Indické jedlo ryža dhokla

Indická zelenina a nápoje

Rozmanitosť indickej zeleniny a ovocia tiež prispieva k tomu, že si v tejto krajine môžete vychutnať veľa skvelých štiav. Limonáda Nimbu Pani je pravdepodobne najobľúbenejším nápojom. Alkohol nie je veľmi bežný. Okrem náboženských obmedzení svoju rolu určite zohráva aj teplo. Čaj je obľúbenejší ako káva. Existujú určité druhy paliem, ktorých listy sa žujú na zlepšenie trávenia.

Osviežujúci nápoj z jogurtu a mlieka – Cardamom Lassi

Indická kuchyňa Indické nápoje kardamom lassi

Určite ste videli, ako sa indické jedlá konzumujú prstami. Je dôležité, aby sa to stalo pravou rukou.

O pokladoch indickej kuchyne môžete napísať dvakrát toľko! Alebo stokrát! Dúfajme, že sme aspoň povzbudili vašu chuť do jedla a vzbudili vašu zvedavosť … Pretože o to tu išlo!

Varenie Inda – prijmite výzvu!    

Indická kuchyňa Indická kuchyňa, vegetariánska polievka

Zemiakový guláš, ale na indický spôsob

Indická kuchyňa Indické jedlo vegetariánsky paneer

Špenát Palak Dal

Indická kuchyňa indické jedlo vegetariánsky špenát palak dal