Inteligentný spôsob stanovovania cieľov na rok 2019

 

Stáva sa vám to každý rok v januári znova a znova? Na začiatku nového roka chcete často urobiť určité zmeny vo svojom osobnom a pracovnom živote, je to tak? Všetci sa snažíme lepšie si naplánovať čas a žiť pohodlnejšie. Preto si hneď na začiatku roka stanovíte nové ciele, o ktoré sa potom budete snažiť v priebehu nasledujúcich mesiacov a ktoré chcete absolútne dosiahnuť. Proti tomuto nemôžeme namietať. Účel je dobrý, ale veľkou otázkou je, či sa dá aj splniť. Preto vám v tomto článku chceme dať pár šikovných tipov, ako môžete na konci roka dosiahnuť veľmi dobré výsledky so správnymi cieľmi v roku 2019.

Skúste zmeniť to, čo bolo pre vás doteraz bežnou praxou. Možno by ste teraz chceli meditovať častejšie?

Stanovenie cieľa 2019 Chytré tipy meditujú, nájdite si naň čas

Najlepším vodítkom je, ak nič nezmeníte a budete robiť všetko po starom, ako ste vždy robili, nič nové nezískate. Je zrejmé, že to znamená, že tento rok bude približne rovnaký ako ten minulý. To by bolo určite skvelé, pokiaľ sa vám to páči. Ak nie, urobte zmeny, ktoré vám tento rok zlepšia život a urobte si z nich konkrétne ciele.

Začiatok roka je ideálnym obdobím na stanovenie nových cieľov. Iste tiež súhlasíte na konci tohto článku.

S personálom je možné organizovať výročné stretnutia za novými cieľmi.

Inteligentné tipy pre cieľ 2019 na každoročné stretnutia so zamestnancami

Tip 1: Vizualizujte svoje ciele a špecifikujte ich

Vizualizovať ciele nie je vždy jednoduché. Mnoho ľudí by to nazvalo čisté snívanie. Z psychologického hľadiska je však obzvlášť dôležité vidieť sa na konci roka psychicky. Zatvorte teda oči a pokúste sa predstaviť si, že ste na konci decembra 2019 šťastní a spokojní. Práve to robia psychológovia so svojimi klientmi, keď im pomáhajú stanoviť ciele. Kreatívna vizualizácia sa často používa na rýchle objasnenie toho, čo v živote chcú.

 Organizujú sa semináre skúsených psychológov, na ktorých si môžete vizualizovať a špecifikovať svoje ciele.

Stanovenie cieľa chytré tipy na rok 2019 Seminár so psychológom Vizualizujte a špecifikujte ciele

Trik s vizualizáciou je pokračovať v tom, kým nepocítite pocity šťastia a pohody. Potom ohodnotte to, čo ste práve cítili počas vizualizácie. Položte si otázku: „Čo bolo iné ako teraz?“ Snívate o novom zamestnaní alebo sa zameriavate na lepšie platenú pozíciu? Chcete od začiatku nového roka žiť zdravšie a udržať sa v dobrej kondícii? Ste so svojim partnerom spokojní alebo chcete vo vzťahu niečo zmeniť? Chcete sa v novom roku rozhodnúť ušetriť viac peňazí? Alebo napísať knihu? Každá myšlienka je skvelá, ale najskôr sa musíte pokúsiť ju uskutočniť. Najprv si preto urobte poznámky o tom, čo by pre vás mohol byť budúci rok úžasný.

 Ak plánujete dlhú cestu a urobíte to v roku 2019, určite budete mať úžasný rok.

Objektívne chytré tipy na rok 2019 naplánujte si výlet na dlhé vzdialenosti a zrealizujte ho

  • Tip 2: Začnite v malom a kráčajte krok za krokom k svojim cieľom.

Tento krok pri stanovovaní cieľov je obzvlášť dôležitý. Musíte správne zhodnotiť, kde ste teraz a čo chcete do konca nového roka dosiahnuť. Vykonajte konkrétne kroky, aby ste sa k tomu dostali bližšie, ale vždy začnite v malom. Začať s novým cieľom je vždy najťažšia časť, ale v žiadnom prípade nie nemožná. Vždy si stanovte konkrétne menšie ciele, ktoré vás dovedú k veľkému cieľu. Ak napríklad chcete ušetriť viac peňazí, môžete si najskôr založiť sporiaci účet alebo preskúmať nové možnosti investovania. Začatie podnikania a prevádzkovanie vlastného podnikania je všeobecným cieľom. Príprava podnikateľského plánu môže byť pre vás prvým krokom pred hľadaním kancelárskych priestorov. Mať na mysli konečný cieľ vám uľahčí prísť na to, kde začať.

Vytvorte si s priateľmi nové plány a spoločne si stanovte ciele.

Objektívne chytré tipy na rok 2019 s priateľmi nadväzujú nové plány a bavte sa

Ak chcete byť zdravší, ale máte ciele: „Pite 8 pohárov vody denne, vylúčte zo stravy cukor a bielu múku, denne cvičte, hrajte jogu a staňte sa vegetariánom“, potom čoskoro zistíte, že ste zúfalý zo svojho Ciele. Keď máme príliš veľa práce a nemôžeme urobiť všetko, často sa všetkého vzdáme a povieme: „Skúsil som to“. Je lepšie mať iba jeden cieľ a ísť si za ním ochotne. Ak v súčasnosti cvičíte 1 krát týždenne, realistickým cieľom je cvičiť 2 krát týždenne nasledujúci mesiac. Môžete sa tomu prispôsobiť a urobiť z cvičenia návyk. Len tak si môžete stanoviť nový cieľ a ísť za vyšším cieľom.

 O svojom športovom tréningu buďte realistickí.

Objektívne chytré tipy na rok 2019 zostávajú vzhľadom na športový tréning realistické

  • Tip: Pravidelne prehodnoťte svoje ciele! 

Ľudia si príliš často stanovujú nesplniteľné ciele … ale potom prejde celý rok, kým si to uvedomia a sú sklamaní, že ich nedosiahli. Dosiahnutie cieľov si vyžaduje čas a energiu. Preto je dôležité ich pravidelne prehodnocovať. Vyhodnoťte svoje stanovovanie cieľov týždenne a bez problémov dosiahnete dobré výsledky. Ak si napríklad naplánujete 10 minút každú nedeľu, bude to úspešná metóda stanovovania cieľov. Potom sa rozhodnite, aké malé kroky musíte v nasledujúcom týždni urobiť, a napíšte si ich. Ak sa dokonca zameriavate na 1-2 kroky týždenne, je to tiež veľmi dobré. Pretože malé kroky prinášajú veľké úspechy, ak sa vykonávajú dôsledne.

Náš redakčný tím vám želá chytré stanovenie cieľov a vy dosiahnete najlepšie výsledky, o ktoré sa snažíte.

 Vďaka šikovnému stanoveniu cieľov si dokážete správne zorganizovať čas a v novom roku trénovať častejšie.

Objektívne chytré tipy na rok 2019 plánujú čas správne trénovať častejšie