Interpretácia snov – univerzálne symboly

Interpretácia snov vedome

Interpretácia snov – medzi ezoterikou a psychológiou

Skúsili ste niekedy interpretovať sen? Myslíte si, že to má zmysel? Mnoho ľudí zdieľa tento názor. Niektorí používajú fatalistický a ezoterický prístup. Iní, napríklad väčšina psychológov, častejšie zistia, že ten sen je niečo ako posol z nášho podvedomia..

Dajú sa všetky sny vysvetliť interpretáciou snov?

Interpretácia snov spiacej ženy

Podľa tretej skupiny sú tieto dva spôsoby interpretácie snov dosť podobné. V podstate všetci odborníci hovoria o tom istom, ale iným spôsobom …

Dr. C.G. Jung má celoživotnú štúdiu interpretácií snov

Interpretácia snov doktora Carla Gustava Junga

Symboly snov

Existuje mnoho kníh na tému interpretácie snov. Existujú určité symboly, ktoré znamenajú určité veci. Ale ako dôveryhodné sú tieto interpretácie? Všetci duchovne rastieme pod vplyvom rôznych archetypov. Je normálne, že tieto ovládajú naše podvedomie.

Vezmite si napr. B. dom. Je to symbol života. Jednotlivé typy izieb majú svoj vlastný význam. Kuchyňa, obývačka alebo dvor predstavujú rôzne aspekty života.

Vo sne sa všetko zdá také nemožné a pochopiteľné zároveň

Hra na vedomie s interpretáciou snov

V našich snoch sa objavujú univerzálne symboly, nezávislé na priestore a čase

Interpretácia snov Dom symboliky snov

Pekne upravený dom vo sne znamená, že sa usilujeme o organizovanejší život.

Ezoterický výklad by nebol tak zásadne odlišný. Napríklad usporiadaný dom by nemal byť interpretovaný ako snaha o zlepšenie, ale ako proroctvo pre niečo také. Nezáleží však na tom, či je budúcnosť, či už vo forme znalostí alebo postoja, v našom podvedomí? V oboch prípadoch sa o nich dozvedáme viac pomocou snov.

Snažíme sa riešiť nepochopiteľné situácie v snoch

Interpretácia snov nemožná, dr. Parnansus

Interpretácia snov vyžaduje dobré technické znalosti

Interpretácia snov zmätok morské krídla

Aby sme porozumeli snom, potrebujeme poznať symboly

Snívajúca žena interpretujúca sen

Všetko vo sne je našou súčasťou

V tomto bode sa názory psychologických a poverčivých tlmočníkov veľmi líšia. Aspoň na prvý pohľad. Podľa ezoterickej viery sa skutočne stretávame s ľuďmi, o ktorých snívame, ale na duchovnej úrovni. Podľa psychológov treba všetko, čo vidíme v snoch, považovať za aspekt nás samých.

Escherova grafika by mohla predstavovať sny

Interpretácia snov M C Escher grafický dizajn

Čo sa presne stane, keď spíme?

Interpretácia snov snom

Tu je príklad: Vidíte svoju matku vo sne. Mali by ste si položiť otázku: s akou kvalitou ich spájate? Je tvoja matka tá, ktorá ťa naučila morálke? Potom to môže byť symbolom vášho vlastného svedomia vo sne.

Teraz späť k ezoterike. Podľa väčšiny ich učení sme všetci súčasťou tej istej duchovnej entity. Každý z nás hrá v živote toho druhého svoju rolu. Skutočnosť, že sa s človekom stretneme vo sne, a skutočnosť, že ho spájame s určitým aspektom seba samého, sa navzájom nevylučujú.

Snívanie by malo venovať pozornosť formám a smerom vo sne

Interpretácia snov mandala lapač snov zelená

Pomoc pri interpretácii snov zohráva aj ústava po prebudení

Interpretácia snov Symboly snov krajina snov

Nočné mory

Poďme sa stručne venovať aj tomuto aspektu. Ako prídeme k nočným morám? Táto téma si vyžaduje vlastnú úvahu. Psychológovia v zásade interpretujú nočné mory ako výsledok potlačených obáv a komplexov. Cez deň sme schopní ovládať všetko. V noci to nie je také jednoduché. Potom vypláva na povrch veľa vecí, ktoré sme počas dňa nedokázali spracovať alebo vyriešiť.

Takto vnímané nočné mory sú tiež príležitosťou. To nám umožňuje identifikovať korene vlastných problémov a nájsť pre ne vhodné riešenia.

Vedci a ezoterici skúmajú sny už tisícročia

Hučiaci vrchol interpretácie snov

A učte, čomu sa môžeme v snoch orientovať

Vyskytne sa nemožná interpretácia snov

Má interpretácia snov zmysel??

Takže bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, interpretácia snov má zmysel. Obrázky vytvorené počas spánku sú veľmi dôležité. Oplatí sa ich preto interpretovať a porozumieť im.

Naučte sa rozpoznávať symboly vo sne 

Výklad snov, symbol mora, námorný sen

Staňte sa cestovateľom a získajte užitočné dojmy 

Interpretácia snov nemožná sa stáva symbolikou