Jedzte vajíčko a cíťte sa zdravo a energicky

Povesť mlčí a koluje mnoho rôznych teórií o tom, či vajíčka prinášajú nášmu telu zdravotné výhody, či sú konzumované pravidelne alebo či majú negatívny vplyv na ľudské zdravie. Téma je mimoriadne zaujímavá aj pre našich zamestnancov, a preto sme veľa skúmali a dozvedeli sa o konzumácii vajec. Odborníci na výživu označujú vajíčko za univerzálneho v kuchyni. Teraz sú nutričné ​​hodnoty vajec veľmi cenené ako energetická potravina a môžete si ich vychutnať na raňajky, obed a večeru alebo ich použiť na prípravu občerstvenia bohatého na bielkoviny. Vajcia sú v skutočnosti potraviny bez cukru a s nízkym obsahom uhľohydrátov, ale môžu ľahko uspokojiť hlad. Dnes pre vás plánujeme uviesť zoznam výhod konzumácie vajec. V skutočnosti vám chceme ukázať, že vajíčko je súčasťou našej zdravej výživy. Aj keď tomu niektorí naši čitatelia neveria alebo to prijímajú s rezervou, na konci tohto článku si to možno rozmyslia.

 Varené vajíčka sú súčasťou zdravých raňajok

varené vajíčka zdravé raňajky

 • Prečo je vajíčko a jeho konzumácia dôležité pre naše zdravie?

Nasleduje prehľad výhod konzumácie vajec. Sú uvedené v 12 stručných bodoch. Závery si môže každý urobiť iba sám na konci článku. Ak ste už zvedaví, držte sa toho a čítajte ďalej!

 1. Vajcia vám dodajú energiu. Celé vajíčko obsahuje 6 gramov vysoko kvalitných bielkovín a iba 70 kalórií. Skombinujte dve vajíčka s pol šálkou ovsených vločiek ráno a dajte si nízkokalorické raňajky, ktoré sú sýte a vyvážené.
 1. Vajcia zlepšujú funkciu pečene. Každé vajíčko obsahuje zdravú dávku cholínu. Cholín je mikroživina, ktorá výrazne prispieva k zvýšeniu metabolizmu, transportu vitamínov a minerálov a zlepšeniu funkcie pečene.

Vyprážané vajíčko vás zasýti a dodá vám veľa energie

vyprážané vajíčko nasýti veľa energie

 1. Cholesterol vo vajíčkach je pre vaše telo prospešný. Cholesterol vo vajíčkach neovplyvňuje cholesterol v krvi, ako si mnohí myslia. V minulosti ľudia hovorili, že by nemali jesť celé vajíčko, pretože vajcia sú príliš mastné. Pamätáte si ešte na takéto vyhlásenia? Z dnešného pohľadu sa úplne mýlia (pre väčšinu ľudí!). Podľa moderných lekárskych výskumov už pečeň produkuje cholesterol. Prirodzene, keď pravidelne jete vajíčka, vaše telo začne produkovať o niečo menej ….

 Konzumácia vajec má pre vaše zdravie mnoho výhod

Vajcia

 1. Vajcia zvyšujú hladinu HDL cholesterolu. Ale to je dobrý cholesterol. Lipoproteíny s vysokou hustotou, bežne známe ako zdravý cholesterol, znižujú riziko srdcových chorôb a mozgovej príhody. Hladinu HDL vo svojom tele môžete zvýšiť pravidelným jedením vajíčok.
 1. Konzumujte vajíčka a majte zdravé očné buľvy. Vajíčka obsahujú okrem bielkovín aj vysoké hladiny antioxidantov luteínu a zeaxantínu. Štúdie ukázali, že tieto živiny pomáhajú obnoviť vašu sietnicu a znižujú riziko katarakty a makulárnej degenerácie.

Užite si raňajky na vajíčka?

Jedzte vajíčka ráno, aby ste mali sýte raňajky

 1. Vajcia vám môžu pomôcť menej jesť. Ak si na raňajky pripravíte vajíčka, môžete jesť menej počas celého dňa. Vajcia majú vysoký obsah bielkovín, vďaka čomu sú na zozname sýtych potravín.
 1. Vajcia sú bezlepkové a keď sú uvarené, majú veľmi nízky obsah uhľohydrátov. Ak nemôžete tolerovať lepok, chcete ho mať vo svojej strave alebo držíte špeciálnu diétu, vajíčka sú skvelým spôsobom, ako to urobiť a získať dostatok bielkovín. Treba však poznamenať, že niektoré štúdie uvádzajú, že vajíčka môžu zvýšiť riziko srdcových chorôb u ľudí s diabetom 2. typu.
 1. Vaše kosti sú chránené konzumáciou vajíčok. Každé vajíčko obsahuje vitamín D, čo môže pomôcť chrániť vaše telo pred osteoporózou.

 Vajcia obsahujú vitamín D a chránia pred osteoporózou.

Vajcia Vitamín D

 1. Vajcia by mohli znížiť riziko rakoviny. Cholín, spomínaná mikroživina, ktorá pomáha vašej pečeni, by podľa výskumu zdravia žien mohla tiež znížiť riziko rakoviny prsníka u žien.

Poznámka: Cholín nájdete vo žĺtkoch, nie vo bielkoch. Nebojte sa preto jesť celé vajíčka!

Vajcia v škrupine z avokáda – vyzerá chutne, chutne a je veľmi zdravé!

Vajcia v miske z avokáda

 1.  Jedzte vajíčka pre lepšie svaly. Vzpierači radi jedia proteínové kokteily, pretože vedia, že bielkoviny sú nevyhnutné pre rýchlejšie zotavenie svalov. A čo ty Športujete aj aktívne? Potom po cvičení zjedzte niekoľko vajíčok, ktoré vám pomôžu vybudovať svaly v tele.

Konzumácia vajec uľahčuje budovanie svalov v tele

Konzumácia vajec buduje svaly v tele

 1. Jesť vajíčka počas tehotenstva. Ak vám z vône a textúry vajíčok nie je nevoľno a / alebo vraciate, môžete ich konzumovať aj počas tehotenstva. Pasterizované varené vajcia môžu byť súčasťou vašej stravy, keď nosíte dieťa pod srdcom. Dve vajíčka obsahujú 250 miligramov cholínu. Lekári odporúčajú tehotným a dojčiacim ženám konzumovať 450 až 550 miligramov denne. Cholín podporuje vývoj mozgu a zabraňuje vrodeným chybám.
 1. Zdravé vlasy, zdravá pokožka. Vajcia obsahujú vitamín B-komplex nazývaný biotín. Tento vitamín pomáha vášmu telu zrýchliť metabolizmus a premeniť tuky a uhľohydráty na energiu. Ako ďalšie plus možno spomenúť, že biotín môže zlepšiť vzhľad vašich vlasov, nechtov a pokožky!

 Vajcia obsahujú biotín, ktorý urýchľuje metabolizmus

Metabolizmus biotínu vo vajciach

Biotín vo vajíčkach premieňa tuky a uhľohydráty na energiu

Vajcia premieňajú biotínové tuky a uhľohydráty na energiu

 Sú hnedé vajcia zdravšie ako biele? Nasleduje odpoveď …….

Hnedé alebo biele vajcia tu je odpoveď

 • Ďalšie užitočné informácie o vajíčkach a ich konzumácii

V neposlednom rade vám chceme ponúknuť zaujímavé informácie o vajíčkach a určite vyriešiť všetky posledné pochybnosti o ich konzumácii. Veľa ľudí pri nákupoch často prekvapí a nevedia, či si majú vziať v supermarkete biele alebo hnedé vajíčka. Stalo sa to aj vam? Hovorí sa, že hnedé vajcia majú vyššie nutričné ​​hodnoty ako biele. Je to pravda, pýta sa každý nakupujúci v obchode s potravinami.

Je ale zrejmé, že rozdiel je v skutočnosti iba vo farbe vaječnej škrupiny. Nutričný obsah vajec však od toho nezávisí. Pre ich chuťovú kvalitu je len dôležité a rozhodujúce, akým spôsobom boli kurčatá kŕmené a či pochádzajú z klietky alebo z voľného chovu. Je lepšie o to požiadať pri kúpe a nenechať sa zmiasť farbou vajíčok. tu môžete zistiť viac o farbe vajíčok. Pre nás sú však ich zdravé prínosy pre ľudské telo kľúčové a preto sme o nich napísali tieto články.

Biele a / alebo hnedé vajíčka však jedzte rozumne a s mierou a zostaňte zdraví!

Nenechajte sa zmiasť farbou vajíčok!

Farba vaječnej škrupiny biela alebo hnedá nie je dôležitá

 Vajíčko na celozrnnom chlebe! To chutí skvele!

Vaječný celozrnný chlieb vynikajúcej chuti

 Pri varení alebo pečení koláčov je ľahké oddeliť bielka a žĺtky.

Vaječné bielky sa dajú pri pečení od seba ľahko oddeliť

 Zdravé občerstvenie, ktoré nemá veľa kalórií

Zdravé vajíčka neobsahujú veľa kalórií

 Vaječné jedlo si môžete objednať aj v najlepších reštauráciách

Vaječné jedlo s vynikajúcou chuťou podávané perfektne naaranžované