Kúzla šťastia – tieto drobnosti prinášajú šťastie

Tento článok je pre každého, kto chce v živote viac šťastia (či už ste poverčiví alebo nie!). Na jednej strane je nám všetkým jasné, že v každodennom živote sú niekedy ťažké až život ohrozujúce situácie, v ktorých skutočne potrebujete trochu viac šťastia, aby ste unikli v bezpečí a zdraví a cítili sa opäť dobre. Na druhej strane si veľa majiteľov domov želá, aby im domov prišlo šťastie a aby viedli harmonický život. Čo s tým vlastne môžete urobiť a existujú skutočne takzvané talismany šťastia? Aby sme prekonali možné pochybnosti a obavy, v tomto článku chceme predstaviť niekoľko drobností, o ktorých sa pevne verí, že sú skutočnými kúzlami šťastia. Nemôžeme stopercentne sľúbiť, že vám prinesú šťastie ako mávnutím čarovného prútika, ale každý pokus o to, aby ste ich mali okolo domu, by sme považovali za hodnotný..

 Štvorlístok je už od staroveku nepochybne kúzlom šťastia!

Šťastie praje prosperite

Štvrtina Nemcov má aspoň jeden osobný talizman a verí v jeho pozitívny účinok. V každom prípade sa domnievajú, že malé a nenápadné veci ako trojlístok držia neplechu na uzde. Je zaujímavé vedieť, že táto viera (alebo skôr povera) má svoj pôvod v kresťanskom náboženstve.

Kresťanskými symbolmi, ktoré sú v súčasnosti uznávané ako kúzla šťastia, sú štvorlístok a lienka. Ak pri prechádzke lesom nájdete vo voľnej prírode štvorlístok, možno by ste sa považovali za šťastlivca. Tento symbol šťastia je bohužiaľ veľmi vzácny. V záhrade môžete skôr vidieť malého čierneho hmyzu s červenými škvrnami. Na jednej strane je lienka veľmi užitočná, pretože žerie vši a iných škodcov na záhradných rastlinách, a tým prispieva k dobrej úrode. Z tohto dôvodu je po stáročia symbolom šťastia.

Mnoho Nemcov považuje lienku v záhrade alebo za malú postavu doma za kúzlo šťastia.

Beruška pre šťastie v symbole záhrady

 Každý sa chce raz za život stretnúť a dotknúť sa kominára.

Kominár sa dotýka kúziel šťastia

  • Ďalšie obľúbené talizmany v Nemecku a na celom svete

Kominár je pre nás skutočným šťastným kúzlom, bohužiaľ v dnešnej dobe tohto muža v čiernom môžete stretnúť len málokedy. Každý však pozná frázu „mať prasa“! Prasa je pre moderného človeka symbolom šťastia, pretože ho spája s bohatstvom a prosperitou. V posledných rokoch sa na nás uchytil aj talisman šťastia z Ďalekého východu a tým je slon. Toto veľké a silné zviera symbolizuje šťastie, múdrosť a vernosť, a preto milióny ľudí na celom svete predpokladajú, že figúrka malého slona chráni ich, ich domov a rodinu v každodennom živote..

Tento roztomilý sloník by mohol priniesť šťastie vašim štyrom stenám!

Šťastie do domu

Podkova je starodávnym symbolom šťastia a priťahuje ju do domu.

Visiaca podkova. Šťastné kúzlo priťahuje šťastie do domu

Podkova bola v mnohých krajinách vždy šťastným kúzlom. V mnohých kultúrach ľudia veria, že podkova zavesená na stene nad dverami prináša do domu šťastie. Jediným problémom sa zdá byť to, či má otvor smerovať hore alebo dole. Mnohí veria, že podkova by mala smerovať nahor, aby šťastie zostalo v dome a neutieklo, zatiaľ čo iní si myslia, že by mala visieť otvorom nadol. Šťastie teda môže padnúť na tých, ktorí pod ním bežia. Hviezdy stodoly boli okrem podkovy zavesené na stodolách aj ako kúzla šťastia s vierou, že budú chrániť veci farmárov..

Hviezda v stodole má ako šťastie chrániť veci farmárov.

Šťastné kúzlo

  • Šťastné kúzlo v dome a záhrade podľa učenia Feng Shui

Potom, čo sme stručne vysvetlili kresťanské a tradičné talizmany, vyvstáva logická otázka: čo by ste mohli urobiť alebo zmeniť doma, aby ste šťastie pritiahli na svoje vlastné steny. Prezradíme vám pár tajných trikov, ale je len na vás, či ich prijmete alebo nie. Začnime vchodom do domu! Červené vchodové dvere by mali priniesť do domu šťastie! Podľa Feng Shui. V najlepšom prípade je nasmerovaný na juh. Ak sú predné dvere orientované na sever, natrite ich modrou alebo čiernou farbou. Dvere smerujúce na západ by mali byť sivé alebo biele a dvere orientované na východ by mali byť hnedé alebo zelené, aby priniesli do domu šťastie. Zakaždým, keď vojdete prednými dverami, sa dostanete do chodby, kde by podľa Feng Shui mala energia voľne prúdiť. Preto musíte túto oblasť vždy udržiavať čistú a v úplnom poriadku.

Červené vchodové dvere sú nielen nápadné, ale majú do domu priťahovať šťastie.

Červené dvere orientované na juh talizmanom

Vstupný priestor udržujte vždy čistý a dobre zorganizovaný.

Kúzlo šťastia čistý vstupný priestor Energia dobre prúdi

 To, ako umiestnite nábytok do obývačky, závisí v konečnom dôsledku od vášho štýlu a vkusu. Kruhové usporiadanie však v obývačke vždy dobre zapadne.

Obývacia izba so šťastným kúzlom

Ďalším tipom z vyučovania Feng Shui by bolo správne umiestnenie nábytku v každej miestnosti. Viac si o tom môžete prečítať tu. Chceme len zdôrazniť, že koncepcia kruhového dizajnu nábytku do obývačky podporuje dobrý tok energie v miestnosti.

 Je dobré, ak nástenné zrkadlo odráža krásu vonkajšieho priestoru.

Nástenné zrkadlo záhradné kúzlo

Vo Feng Shui sa zrkadlá používajú na prúdenie pozitívnej energie do vesmíru. Keď zavesíte nástenné zrkadlo na stenu, kde odráža nádherný výhľad do vašej záhrady, malo by naplniť váš domov pozitívnou energiou.

 Doprajte si doma viac pokoja a pohodlia

Šťastné kúzlo doma

Je tiež šťastím, keď si doma vytvoríte pocit pokoja a pohodlia. Jemná posteľná bielizeň v spálni, krásne vône, farebné rezané kvety vo vázach a čerstvé ovocie v kuchyni vás budú cítiť ako doma. Takže všetky tu uvedené veci patria do skupiny kúziel na šťastie, alebo nie?

Doprajte si viac pohodlia a žite v harmónii so sebou a so svetom a čoskoro si všimnete zmeny vo svojom každodennom živote. Môžete sa dokonca považovať za šťastného!

Náš redakčný tím vám želá veľa šťastia v živote, či už s tradičnými a známymi talismanmi pre šťastie alebo bez nich!

Pekné vône naplnia vzduch v miestnosti a môžu vám navodiť dobrú náladu.

Krásne vône a talizmany vám dodajú dobrú náladu

 Mäkké dekoračné vankúše sú nevyhnutnosťou v každom interiéri, pretože vytvárajú príjemnú atmosféru a dotvárajú váš dizajnový koncept.

Mäkké dekoračné vankúše

Uistite sa, že na stole vo vašej domácnosti je vždy čerstvé ovocie.

Čerstvé ovocie na stole talizman

Foto 11: Harmančekový čaj prospieva telu i duši. Mnoho ľudí verí, že tento čaj im prinesie prosperitu a šťastie.

Nápady na kúzlo šťastia

Rybník koi v záhrade

Verí sa, že zavesenie bielych rozprávkových svetiel vo vašom vchode alebo na verande vám pomôže vidieť vaše šťastie, pokiaľ ide o váš domov..

Šťastné kúzla visiace biele rozprávkové svetlá vo vstupnom priestore na verande

 Máte aj vy doma takú sviňu? Hovorí sa, že prináša šťastie a prosperitu!

Ošípané majú šťastie, majú vtipnú figúrku talisman