Liečba nalačno – stojí za to vedieť, výhody a nevýhody

 pôst lieči telesnú a duševnú rovnováhu

Pôst – znova si to dobre premyslite!

O výhodách kúry nalačno sa hovorí stále častejšie a s rastúcim nadšením. Ale vo väčšine prípadov človek zabúda varovať pred nebezpečenstvami, ktoré môžu nastať. Tento článok je preto venovaný tejto téme.

Nechceme vám radiť, aby ste sa nepostili.

Nie, určite nie! Zistili sme však, že si musíte dávať pozor na niektoré príznaky, ktoré naznačujú, že nie všetko ide perfektne!

Nesporné výhody pôstu

pôst banány pomaranče jablká

Aby ste sa cítili ešte bezpečnejšie, v zásade nemáme nič proti kúre nalačno, uviedli sme tu jeho výhody. Predovšetkým vás zbaví mnohých škodlivín. Tieto sa hromadia v našom tele prostredníctvom všetkých potravín, liekov a iných liekov, ktoré prijímame. Existujú alternatívy, ale terapeutický pôst je v zásade najprirodzenejší z nich.

Terapeutický pôst tiež odstráni množstvo nepríjemných symptómov a chorôb. Pretože často tieto skutočnosti predstavujú signál z tela, že jeme príliš veľa alebo že jeme nesprávne jedlo. Prekvapivo niektorí ľudia zistia, že napríklad ich tráviaci systém je jednoducho pokazený tým, že jedia príliš veľa a nesprávne. Obličky, žlčník, pečeň sa dajú dostať do lepšieho stavu. U niektorých ľudí dokonca prestanú chronické bolesti hlavy.

Čerstvo vylisovaná šťava z pomaranča, cvikly a jahôd

šťava z červenej repy nalačno

Emocionálna rovnováha a rovnováha. Jeme príliš rýchlo, príliš horlivo, nevedome … Všetky tieto veci znamenajú, že jedlo nám namiesto pomoci často škodí. Stávame sa závislými na jedlách a zvykoch s nimi spojených. Myslíme si, že sa nemôžeme zaobísť bez jedla alebo dvoch. Ale nie je tomu tak! Pretože v skutočnosti musíme jesť iba vtedy, ak to naše telo chce. Alebo by sme mali jesť vždy, keď nás o to naše telo požiada. Na to, aby to človek zistil, by sa však musel trocha dištancovať od predmetu závislosti. Ako je známe, toto je najlepší spôsob, ako zistiť, čo skutočne potrebujete.

Rovnováha medzi pôstom a prácou

prenosný počítač so zeleninou nalačno

Námietky voči terapeutickému pôstu

Hm, povedali sme, že to musíte znova zvážiť a popísali ste iba dobré stránky terapeutického pôstu. Vyššie bolo niekoľkokrát spomenuté, že musíte počúvať vnútorný hlas vlastného tela. Ak cítite hlbokú, silnú a zdravú potrebu jedla, možno nie je čas na jedlo. Skúste to jeden deň a ak je to pre vás dobré, poznamenajte si to!

Zeleninové šaláty sú všetkým pôstom

pôstny zeleninový šalát huby brokolica

Ak prinútite svoje telo k pôstu, keď to nepotrebujete, môžete potom veľmi rýchlo priberať. U niektorých ľudí to dokonca vedie k depresii. Potom budete zbierať viac tuku a vody.

Pretože ak hladujete telo bez potreby, „myslí si“, že dôvodom je vonkajšia krízová situácia. V tomto prípade začne zbierať zdroje „na neskôr“, tj. A to je samozrejme nežiaduce.

Číry vývar a bylinky

pôstne zeleninové polievky cesnaková petržlenová vňať

Čučoriedky sú ako stvorené na pôst

pôstne čučoriedky modré

Skvelá zmes jabĺk, hrozna, uhorky a zeleru

bylinky nalačno jablká hrozno uhorka

Zelené veci pre väčšiu vitalitu a energiu

nalačno bylinky zelená šťava

Pri pôste používajte liečivé byliny

nalačno bylinky šalvia tymián

Ovocie, avokádo, tekvicové semienka a suché ovocie

avokádo nalačno tekvicové semienka

Výživové doplnky vyrobené z liečivých bylín

pôstna kúra byliniek z púpavy

Čím farebnejšie, tým lepšie

pôstne šťavy pôstna repa

Pyré z hrozna a manga

hroznová šťava nalačno

Zelené smoothie pre väčšiu silu v každodennom živote

pôstna kúra šalát jablká uhorka

Pite dostatok vody

vodný príbor fastenkur

Doplňte slnečnú energiu

pôstna kúra pitná voda slnko

Skombinujte svoju pôstnu kúru s cvičením jogy alebo gymnastikou

pôstna kúra jógová podložka gymnastika