Majitelia berú na vedomie – kontrolný zoznam obnovy domu

Mali by ste byť informovaní, pokiaľ ide o rekonštrukciu vášho domu

Máte vlastný nový byt? K tomuto vám blahoželáme. Užite si každú chvíľu vo svojom novom byte a každý deň sa tešte na kúpu svojej nehnuteľnosti. Nezabudnite však ani na praktickosť. Byt nie vždy zostane nový a v určitom okamihu ho budete musieť zrekonštruovať. Aby tento okamih neprišiel príliš rýchlo a renovácia vás príliš nestála, mali by ste pravidelne vykonávať niektoré praktické opatrenia. Máme pre vás ich zoznam. Je dlhý a možno aj trochu nudný, ale odporúčame prečítať si ho a zapamätať si to podstatné!

Pri rekonštrukcii domu by ste mali veľa zvážiť 

rekonštrukcia domu podkrovie izolácia preťaženie

Všetky tieto tipy sú relevantné, ak máte domov. Niektoré postihujú aj tých z vás, ktorí žijú v novom byte. Ak ste v druhej skupine, možno budete musieť prečiarknuť niektoré body.

Izolácia podkrovia je teraz právne regulovaná pre každého 

dom prerobiť podkrovie izolácia ilustrácie

Skontrolujte izoláciu strechy

Najväčšie náklady sú zvyčajne spojené s obnovou strešnej konštrukcie. Ročná údržba strechy a jej pravidelná obnova vám z dlhodobého hľadiska ušetrí mnoho nákladov. Strechu by ste preto mali pravidelne kontrolovať, či nie je poškodená a poškodená.

Zoznámte sa s možným vládnym financovaním 

dom zrekonštruovať zateplenie podkrovia

Dôkladne skontrolujte inštalácie teplej vody a elektrické vedenia

Poškodenie zariadení na elektrickú energiu a teplú vodu je na jednej strane nebezpečné. Okrem toho negatívne ovplyvňujú vaše účty za elektrickú energiu a kvalitu vášho života vo všeobecnosti. Tieto by mali byť pravidelne kontrolované a malé chyby by mali byť rýchlo opravené. To znamená, že nová inštalácia alebo dôkladná renovácia nebude tak často prebiehať a bude to tiež stáť menej.

Myslite a žijte udržateľne. To je múdre 

dom zrekonštruovať izoláciu podkrovia ilustrácia preťaženie smart home2

Nainštalujte stropné ventilátory, ak ich ešte nemáte

Ak nemáte stropné ventilátory, dôrazne ich odporúčame nainštalovať. Po prvé, vyzerajú elegantne a tiež prispievajú k sofistikovanému štýlu vášho interiéru. Stropné ventilátory navyše zaisťujú lepšiu cirkuláciu vzduchu v miestnosti. Leto sa tak stáva chladnejším a zima teplejším. Vzduch zostáva svieži a príjemnejší.

Optimalizujte spotrebu vody moderným a ekologickým spôsobom

dom zrekonštruovať izoláciu podkrovia preťaženie vodovodného potrubia

Utesnite voľne stojace vodné potrubia

Máte viditeľné vodné potrubie? Odporúčame, aby ste to zapečatili. Je to tiež skvelá príležitosť prispôsobiť ho existujúcemu štýlu interiéru. Takéto opatrenie navyše zabezpečí, aby sa teplá voda pri prechode potrubím neochladila. To vám tiež ušetrí elektrickú energiu a zabráni vysokým nákladom na energiu.

Byť schopný pozerať sa dopredu – to je inteligentné!

prestavba domu podkrovná izolácia ilustrácia preťažovací ventilačný systém

„Malé“ defekty rýchlo opravte

Oprava malých chýb sa často odkladá, pretože človek verí, že ich je možné rýchlo rýchlo opraviť kedykoľvek. Potom však trpko ľutujete, keď sa nahromadilo príliš veľa defektov a defektov a všetky dohromady oslabujú konštrukciu. Rekonštrukcia bytu vás s týmto prístupom bude stáť oveľa viac peňazí a nervov.

Vyberte zelenú 

zrekonštruovať dom podkrovie izolácia ilustrácia preťaženie úsporná žiarovka

Používajte žiarovky LED a CFL

Najlepšie je nainštalovať žiarovky LED a CFL. Argumenty v jeho prospech sú obvyklé – svietia dlhšie a ušetria vám veľa elektriny.

Skontrolujte spotrebu vody

dom zrekonštruovať izoláciu podkrovia ilustrácia preťaženie smart home2

Buďte múdri s inteligentnými zariadeniami

Inteligentné zariadenia sú našou budúcnosťou. Neboli však dovedené k dokonalosti vo všetkých oblastiach. To znamená, že jedno alebo druhé tradičné riešenie môže byť lepšie ako ich super moderná alternatíva. Používajte ich inteligentne a opatrne.

Redukcia a optimalizácia je zameraná na budúcnosť

zrekonštruovať dom podkrovie izolácia preťaženie inteligentný dom2

Vysaďte do záhrady ďalšie stromy

Máte záhradu, ktorú chcete urobiť krásnou a praktickou? Vysaďte do nej niekoľko stromov. Urobte to strategicky, aby vám v určitom okamihu zaistili prirodzený tieň, a podľa toho môžete vytvoriť útulnú útočiskovú a zábavnú zónu s nízkymi nákladmi a časom..

Prispieť k zlepšeniu environmentálnych podmienok 

dom zrekonštruovať podkrovie izolácia ilustrácia zápcha les

Prostredníctvom nášho kontrolného zoznamu sme vám chceli predovšetkým poskytnúť praktické tipy a užitočné rady. Prečítajte si to niekoľkokrát a možno dokonca prídete na nové body. Pozvite ostatných členov rodiny a možno aj priateľov a známych, aby im poskytli ešte ďalšie tipy na to, čo je teraz možné vykonávať ako profylaxiu doma. Môžete si teda renovovať byt menej často a lacnejšie.

Vysádzajte stromy vo vlastnej záhrade 

dom zrekonštruovať izoláciu podkrovia ilustrácia preťaženie smart home2

Povzbudzujte k tomu ostatných 

dom zrekonštruovať podkrovie izolácia ilustrácie strom preťaženia