Máte problémy so zaspávaním a poruchami spánku? V boji s tým pomôžu niektoré nápoje

Pravdepodobne poznáte nasledujúcu situáciu: Domov prichádzate vyčerpaní po namáhavom dni v práci a túžite po odpočinku a dobrom spánku. Po krátkej sprche idete rovno do postele, ale nemôžete hneď zaspať a zostať hore niekoľko hodín. Len potom budete mať narušený spánok, ktorý vám neprinesie požadovanú obnovu vašich fyzických a duševných síl. Nasledujúce ráno sa stále cítite unavení a vôbec sa vám nechce vstávať. O tvorivej práci nemôže byť takmer žiadna reč! Ak zostanete pokojní, stane sa to nielen vám, ale miliónom ľudí na celom svete. V takýchto situáciách sa mnohí uchýlia k tabletkám na spanie bez toho, aby vedeli, že majú aj iné prostriedky na dobrý a zdravý spánok doma. V nasledujúcom texte vám chceme ukázať presne tie nápoje, ktoré pomáhajú liečiť problémy so zaspávaním a poruchy spánku. Nájdete ich v každej kuchyni alebo sa veľmi ľahko pripravujú.

 Hrnček teplého mlieka tesne pred spaním môže len pomôcť.

Pije teplé mlieko pre lepší spánok v boji proti poruchám spánku

Našťastie to, čo vypijete pred spaním, vám môže pomôcť užiť si pokojnejšiu noc. Pamätáte si svoje detstvo a aké rituály ste robili pred spaním? Tvoja matka pravdepodobne vedela, čo robí, keď ťa poslala do postele s hrnčekom teplého mlieka. Ak v noci nemôžete nájsť odpočinok, mohol by vám pomôcť aj výber ďalších lahodných nápojov.

V dnešnom článku predstavujeme iba 10 takých nápojov, ktoré už máte doma alebo si ich môžete rýchlo pripraviť večer na zlepšenie spánku a odstránenie porúch spánku.

 Teplé mlieko chutí dobre a obsahuje veľa zdraviu prospešných látok.

Boj proti poruchám spánku Teplé mlieko obsahuje zdravé látky

  • Mliečne nápoje pomáhajú pri poruchách spánku

Pohár teplého mlieka je vlastne odveký domáci liek na prekonanie problémov so spánkom. Používa sa dodnes, aj keď sa v poslednom čase rozchádzajú názory na jeho prospešnosť pre zdravie. Teplé mlieko pred spaním má však stále nespočetné množstvo prívržencov. Mnoho matiek a vedeckých expertov uprednostňuje teplé mlieko kvôli významnému množstvu aminokyseliny tryptofánu, ktoré mlieko obsahuje. Tryptofán sa nachádza aj v jedlách s vysokým obsahom uhľohydrátov, a preto sa mnoho ľudí po bohatom jedle cíti ospalo. Hneď ako sa tryptofán spotrebuje, premení sa v tele na prirodzený hormón melatonín, ktorý reguluje prirodzený stav spánku..

Mlieko obsahuje veľké množstvo aminokyseliny tryptofánu.

Boj proti poruchám spánku Mlieko obsahuje aminokyselinu tryptofán

Keďže v súčasnosti sú na trhu rôzne druhy mlieka, chceme vyzdvihnúť mandľové mlieko ako dobrý mliečny výrobok proti poruchám spánku. Funguje to nasledovne: Rovnako ako v kravskom mlieku, tryptofán sa nachádza aj v mandľovom mlieku. Pravidelnou konzumáciou mandľového mlieka môžete dosiahnuť zdravú hladinu serotonínu v centrálnom nervovom systéme. Ako je známe, tento stav pomáha ľahšie zaspať a užiť si ničím nerušený spánok. Mandľové mlieko je navyše obzvlášť bohaté na horčík, ďalšiu dôležitú živinu, ktorá môže zlepšiť kvalitu spánku.

Mandľové mlieko pôsobí proti poruchám spánku.

Bojujte proti poruchám spánku Mandľové mlieko je zdravé a pôsobí proti problémom so spánkom

Sladové mlieko sa bohužiaľ v Nemecku nachádza len zriedka, ale je to v iných európskych krajinách. Či už je to klasická voľba British Horlicks alebo výrobky ako Ovaltine a podobné značkové výrobky, tento nočný nápoj je skvelou pomôckou na spánok pre tých, ktorí sa rozhodnú pre teplé mliečne nápoje. Sladové mlieko má vysoký obsah vitamínu B, zinku, železa, fosforu a horčíka – zmes minerálov, ktorá je ideálna na relaxáciu pred spaním.

 Bylinkový čaj, prosím?

Boj proti poruchám spánku Bylinný čaj je dobrý pri problémoch so spánkom

  • Pite večer bylinkový čaj a doprajte si zdravý spánok

Mnohé bylinky sú známe svojimi liečivými vlastnosťami už tisíce rokov. Večer teplý bylinkový čaj môže zlepšiť náš spánok a nechať nás skutočne relaxovať. Preto sa dnes bylinkám hovorí „prírodné liečivá“ a je to tak správne! Na rozdiel od chemických práškov na spanie, bylinky nemajú žiadne vedľajšie účinky. Bylinkový čaj sa navyše ľahko pripravuje, má vynikajúcu chuť a príjemnú vôňu. My vám ale za chvíľu ukážeme, ktoré bylinky na nespavosť pomáhajú!

 Hľadáte účinný spôsob, ako lepšie zaspať? Potom vypite valeriánsky čaj!

Boj proti nespavosti Pripravte si čaj z valeriány a vypite ho pred spaním

Koreň valeriány lekárskej sa už po stáročia používa ako sedatívum v lekárskom svete. Stále je možné oceniť ich vlastnosti, ktoré prirodzeným spôsobom znižujú úzkosť a stres a navracajú ľuďom pokoj. Z tohto dôvodu je koreň valeriány dnes široko používaný na liečbu nespavosti, najmä u ľudí, ktorí nespavosťou trpia. Valerian sa zvyčajne kombinuje s citrónovým balzamom, chmeľom a inými bylinkami. Všetky tieto bylinky spôsobujú ospalosť. Šálka ​​valeriánskeho čaju večer môže viesť k jemnému upokojeniu a zdravému spánku. Pri jeho konzumácii však buďte opatrní, pretože valeriána môže byť poriadne návyková. Najlepšie je porozprávať sa o tom so svojim lekárom.

 Zelený čaj bez kofeínu pre zdravý spánok.

Zelený čaj je v modernom svete veľmi obľúbený, pretože môže podporovať chudnutie. Keď však zo zeleného čaju odstránite kofeínovú posilu, nápoj má tiež účinok navodzujúci spánok.

Zelený čaj obsahuje aminokyselinu známu ako theanín, ktorá preukázateľne pomáha znižovať stres a podporuje pokojnejší spánok. Horúci šálka zeleného čaju bez kofeínu môže byť perfektnou voľbou tesne pred spaním.

Harmančekový čaj je dokonalým prírodným prostriedkom pri problémoch so spánkom.

Bojujte proti poruchám spánku Harmančekový čaj je dokonalým prírodným prostriedkom pri problémoch so spánkom

Harmančekový čaj, podobne ako teplé mlieko, je ďalšou tradičnou možnosťou, ako prirodzene liečiť poruchy spánku. Heřmánkový čaj odborníci odborne odporúčajú ľuďom trpiacim nespavosťou. Tento čaj je často veľmi upokojujúci a samozrejme bez kofeínu.

V niektorých prípadoch sa harmančekový čaj kombinuje s inými prírodnými prostriedkami, ako sú napríklad doplnky horčíka, aby sa zlepšili jeho účinky.

 Bylinkový čaj s meduňkou je zdravý a ideálny pri poruchách spánku.

Bylinkový čaj s citrónovým balzamom bojuje proti nespavosti

Posledný z našich návrhov čajov sa týka aj bylinkového čaju bez kofeínu. V kombinácii s citrónovým balzamom môžu byť bylinné čaje ideálnou pomôckou na spánok pre každého, kto chce odstrániť svoje poruchy spánku prírodnými prostriedkami. Medovka lekárska, v niektorých oblastiach známa aj ako balzamová mäta, je fantastickou možnosťou na zníženie stresu, zahnanie nespavosti a podporu zdravého spánku..

Aby bol bylinkový čaj najlepší, najskôr umyte 10 listov meduňky a pridajte ich do čajníka s vriacou vodou. Nechajte lúhovať asi päť minút, potom pridajte lyžicu medu a pite, kým je horúci.

 Vypite čistú kokosovú vodu a choďte do postele!

Bojujte proti nespavosti pitím čistej kokosovej vody

  • Ďalšie nápoje, ktoré vás upokojí a podporia spánok

Kokosová voda môže byť prekvapivým doplnkom tohto nápojového lístka, pretože sa často používa alebo aspoň propaguje ako vysokoenergetický nápoj. Pravdou však je, že kokosová voda je naplnená ingredienciami, ktoré vám môžu pomôcť lepšie zaspať. Obsahuje napríklad horčík a draslík, ktoré uvoľňujú svaly. Tento nápoj je tiež plný vitamínu B, o ktorom je známe, že pomáha zmierniť stres.

Banánové smoothie vám zlepší náladu a navodí spánok.

Banánové smoothie bojuje s nespavosťou za lepšiu náladu a dobrý spánok

Ďalšou pomôckou na spánok na báze ovocia je banánové smoothie, ktoré si môžete pripraviť pred spaním a je skvelé na spánok. Všetko, čo potrebujete, je zmiešať malý banán s mandľovým maslom a mliekom, aby ste vytvorili lahodné smoothie. Tento zdravý nápoj vám nielenže pomôže zahnať chuť na polnočné občerstvenie, ale tiež obsahuje veľké množstvo horčíka a draslíka, ktoré podporujú relaxáciu svalov..

Aromatický nápoj, ktorý obsahuje melatonín.

Boj proti poruchám spánku V čerešňovej šťave je vysoký obsah melatonínu

Lahodnú čerešňovú šťavu je možné piť počas dňa, čo podľa lekárov a odborníkov na výživu vedie k výraznému zníženiu nespavosti. Jedným z dôvodov tohto účinku je, že čerešne sú plné melatonínu – antioxidantu, ktorý reguluje spánkový cyklus..

Záver: Nápoje, ktoré sú tu navrhnuté, vám nemôžu pomôcť ihneď zaspať a prekonať všetky vaše problémy so spánkom a nespavosťou v priebehu niekoľkých sekúnd. Koniec koncov, majú niektoré prírodné vlastnosti, ktoré vám môžu pomôcť oddýchnuť si a odpočinúť si po dlhom dni a potom zaspať v zdravom spánku. Najlepšie je skombinovať tieto prírodné liečivá s ľahkým jedlom a dostatkom pohybu počas dňa, potom môžete bez problémov bojovať proti problémom so spánkom a poruchám spánku.

Náš redakčný tím vám želá zdravý a pokojný spánok!

Bojujte s nespavosťou, pite niečo zdravé a dobre sa vyspi

Tento mliečny a čokoládový nápoj je čisté zvádzanie!

Boj proti nespavosti mliečna čokoláda piť čisté pokušenie

Ale z času na čas si chcete dopriať niečo sladké, však?

V boji s nespavosťou si z času na čas doprajte niečo sladké