Myšlienky srdcom – ako osláviť Vianoce v časoch babičky

Onedlho budú opäť Vianoce a my všetci sme už v tejto neopísateľnej sviatočnej nálade, čo robí očakávanie festivalu ešte väčším. Teraz svieti a svieti všade v obchodoch a kanceláriách, domy a predzáhradky pôsobia príjemne a veselo. Ak sa vám ale všetok ten zhon zdá priveľa a už vás unavujú dlhé nákupy a preplnené nákupné centrá, potom sa riaďte našou radou: Urobte krok späť a objavte jednoduchšie nápady, ako osláviť Vianoce. Máme ich skrátka a Skrátka nazývané nápady srdcom, pretože spájajú klasickú tradíciu a jednoduché metódy oslavy Vianoc s rodinou. Teraz sa ponorte do zašlého sveta, keď platili iné priority a každodenný život pokračoval pomalším tempom. Na Vianoce ste naozaj chceli rozdávať radosť a lásku a nevenovali ste sa toľko krásnym darčekom.

 Čo si myslíte o myšlienke osláviť blížiace sa Vianoce v retro štýle??

Retro atmosféra Vianoc

O chvíľu vám ukážeme, ako sa môžete zamerať na kresťanskú vieru a rozjímanie nad Vianocami bez toho, aby ste mysleli na svoju kreditnú kartu. Tu zistíte, na čom skutočne záleží a ako môžete vyčarovať šťastný úsmev na tvárach svojich blízkych. . Našťastie si nemyslíte, že ďalšie nápady so srdcom sú trochu staromódne a už sa nehodia do nášho moderného a vysoko rozvinutého sveta technológií.

Vybrali sme pre vás tie najlepšie nápady z čias babičiek a chceme vám ich predstaviť, pretože to sú skutočné korene vianočného festivalu.

 Malé i veľké darčeky jednoducho patria k vianočnej tradícii

Malé aj veľké darčeky

 

  • Nápady so srdcom: Večierok pripravte starostlivo

Naši starí rodičia sa za žiadnych okolností nechceli zadĺžiť a pripravovali sa na festival veľmi starostlivo a premyslene. Vo väčšine prípadov ste mali rozpočet a mali by ste vždy platiť v hotovosti. Výdavky v hotovosti vám umožňujú lepšie oceniť realitu nákladov. Namiesto neustáleho prístupu ku kreditnej karte môžete pri nákupe darčekov skúsiť znova platiť v hotovosti. Určite by ste sa na chvíľu zastavili a porozmýšľali, čo presne kupujete. Táto jednoduchá trasa vám uľahčí koncentráciu na výdavky a nie nutne nákup prvej veci, ktorá vám padne do oka. Pri nákupe si určite vyberiete lepšie.

Naše staré mamy starostlivo vyberali vianočné darčeky

vianočné darčeky

Výdavky môžete znížiť aj tým, že si sami upečiete koláčiky, vianočky a iné dobroty. Na jednej strane chutia vynikajúco, na strane druhej domáce jedlo pred veľkým večierkom nezaťaží rodinný rozpočet. Vyberte si staré kuchárske knihy z čias starej mamy a nájdite recepty, ktoré presne zodpovedajú vášmu vkusu. Určite ich nájdete veľa a môžete ich vyskúšať aj so svojimi deťmi. Takto odovzdáte recept ďalšej generácii a rodinná tradícia Vianoc je zachovaná. Nepripomína vám to minulé časy, keď ste v detstve piekli s babkou?

 Radosť piecť sušienky s babičkou

Nápady so srdcom

Existuje mnoho ďalších hodnotných a lacných nápadov so srdcom, ale jedným z nich je skromné ​​zdobenie domu, to znamená, že používajte iba vianočné ozdoby, ktoré už máte, alebo si vyrobte niečo sami. Napríklad na prechádzke do parku alebo lesa nazbierajte šišky a vyrobte z nich krásny vianočný veniec. Vložte niekoľko jedľových vetiev do vázy alebo dokonca do murárskej nádoby a ozdobte brusnicami a domácimi figúrkami. Môžete ho použiť aj na ozdobenie krbovej rímsy a nechať ju zažiariť v novom svetle. Na našom webe nájdete aj nekonečné množstvo DIY nápadov so srdcom. Nechajte hrať svoju predstavivosť a kreativitu a určite budete mať skvelé nápady a vytvorte si efektnú vianočnú dekoráciu v retro štýle.

 Jednoduché a skromné, ale stále nápadité, dnes môžete ozdobiť aj na Vianoce

Ozdobte nápady srdiečkami na Vianoce

  • Myšlienky so srdcom z čias babičky: prinášať radosť

Naši starí rodičia mali pri príprave na Vianoce oveľa väčšiu trpezlivosť a presne vedeli, ako urobiť radosť svojim blízkym a prejaviť im neobmedzenú lásku. V rodine a so všetkými členmi rodiny ste strávili oveľa viac času pečením koláčikov a hraním hier, ktoré už boli zabudnuté pred krbom. Táto služba bola nevyhnutnosťou v každom dome. Ľudia sa viac zaujímali o kontempláciu festivalu a konať dobro bolo veľmi dôležité. Naše staré mamy si dokonca sami vyrábali darčeky a potešili nimi malých. V dome bol vždy čerstvo upečený chlieb a chutné sušienky a voňalo to škoricou a vareným vínom. Tieto arómy si aj dnes spájame s Vianocami, pretože sú pevne zakorenené v tradícii, ľudovej kultúre a našich spomienkach. Slávnostne oblečení a v dobrej nálade sme spolu sedeli na Štedrý večer a prežili veľa nádherných chvíľ so starými rodičmi a rodičmi.

 Pošlite klasické vianočné pohľadnice priateľom a príbuzným?

Nápady so srdiečkovými vianočnými pohľadnicami

V čase, keď ešte neexistovali mobilné telefóny a tablety, sa tradičné vianočné pohľadnice posielali priateľom a príbuzným. Teraz im môžeme poslať e -mail alebo ich stiahnuť z internetu a na klasický spôsob odosielania poštou ani nepomyslieť. Za babičiek to vyzeralo inak, v mnohých ohľadoch to bolo krajšie a romantickejšie!

Staré dobré tradície a krásne nápady so srdcom žijú

 krásne nápady srdcom

V škôlke drobci netrpezlivo čakajú na Mikuláša a tešia sa z vianočných darčekov

Nápady so srdcom Santa Claus

  • Myšlienky so srdcom z čias babičky: podeľte sa o najlepšie vianočné chvíle s priateľmi

Pokračujeme v dlhom zozname najlepších nápadov z babičkinho dňa a chceme počas prázdnin upriamiť vašu pozornosť na ľudstvo. Vtedy bolo zvykom zdieľať pekné príbehy s najlepšími priateľmi alebo dobrými susedmi, dávať druhým domáce sladkosti a vyčarovať úsmev na tvári. Dnes sa táto dobrá stará tradícia dodržiava. Mnoho mladých ľudí rád pomáha svojim starším susedom pri zdobení vianočného stromčeka, daruje svojim blízkym voňavé koláčiky a koláčiky a dáva ostatným veľa lásky a dobroty. Áno, pretože dobré tradície a krásne nápady so srdcom žijú ďalej, sú jednoducho nadčasové!

Nasledujte naše nápady so srdcom na Vianoce a oslavujte so svojou najbližšou rodinou dnes rovnako, ako to bolo v minulosti! Veselé Vianoce vám praje náš redakčný tím!

Dobrá vianočná nálada sa začína dobrými vianočnými ozdobami

Nápady so srdcom, dobré vianočné ozdoby

 Prekvapivo od babičky dostanete tie najkrajšie darčeky

Najkrajšie darčeky

 Jednoducho zabalené, ale starostlivo vybrané a pripravené sú len babičkine darčeky

Nápady na darčeky

 Nápady so srdcom na Vianoce sa vždy vykonávajú s dôrazom na detail …..

 Nápady na vianočné dekorácie so srdiečkami

 Podľa starej tradície ľudia ozdobujú krbovú rímsu a Mikuláša očakávajú 6. decembra

Krbová rímsa zdobí staré nápady srdcom

 Klasické vianočné dekorácie z čias babičiek sú stále obľúbené

Klasické nápady na vianočné dekorácie so srdcom

 Oslávte Vianoce doma s priateľmi a príbuznými!

Nápady so srdiečkovým vianočným večierkom