Najväčší výrobcovia obuvi vám odhaľujú svoje tajomstvá!

Aké topánky preferujete?

Aj v dobe kamennej ľudia potrebovali obuv ako ochranu pred horúcou kamennou podlahou. V mnohých historických prameňoch z Číny, Egypta a ďalších raných civilizácií je každodenné používanie obuvi popisované ako životne dôležitá nevyhnutnosť. Egypťania starostlivo vypracovali koncept prvej obuvi, ktorá bola svetu známa a pripomína ponožku, a týmto spôsobom vynašli podrážku obuvi. Kvalita obuvi by však mala plne zodpovedať sociálnemu postaveniu ich majiteľov-aristokracia mala otvorené sandále z kvalitných materiálov, pričom chudobní ľudia si mohli dovoliť iba staré a opotrebované topánky. Otroci nemali dovolené vôbec nosiť topánky a v chudobných podmienkach v arabskej púšti mali pracovať bosí. O niekoľko storočí neskôr sa v Grécku narodili vysoké podpätky a pohodlné tenisky a tenisky boli populárne na prelome 20. a 20. storočia..

Výrobcovia obuvi – najlepší medzi najlepšími

výrobca obuvi manolo blahnik

Osem z pätnástich najlepších výrobcov obuvi na svete sú Taliani – podľa najnovších štatistík taliansky výrobca obuvi Salvatore Ferregamo predbieha svetoznámeho španielskeho návrhára obuvi Manola Blahnika. Obaja vývojári obuvi sa odlišujú od svojich konkurentov svojimi inovatívnymi nápadmi a individuálnym prístupom k zákazníkom.

Medzi majstrovské diela Ferregama v oblasti dámskej obuvi patrí klinový podpätok a takzvané kliny. Klietkové podpätky, ktoré sa za posledných 100 rokov tešili zvýšenému záujmu a teraz sú v šatníku každej ženy.

Blahnik nikdy neštudoval návrh obuvi, ale svoje znalosti získal vďaka mnohým návštevám rôznych tovární na obuv a hodinám rozhovorov so skúsenými návrhármi..

Výrobca obuvi hviezd urobila zo seba hviezdu

výrobca obuvi fabrizio

Ďalší Talian sa preslávil a teraz sa môže nazývať výrobcom obuvi hviezd – Pasquale Di Fabrizio vytvoril elegantné topánky exprezidenta USA Ronalda Reagana a tanečné topánky Michaela Jacksona. Okrem toho si môže tiež vziať úver na všetky topánky Sylvestra Stalloneho vo filmoch Rocky. Medzi slávnu klientelu Di Fabrizio patria aj Arnold Schwarzenegger, Robert De Niro, Elizabeth Taylor, Madonna, Sharon Stone atď.! Najlacnejšie topánky tu stoja okolo 470 eur, ale niektoré modely zaujmú nielen unikátnym dizajnom, ale aj cenou – cez 3 500 eur! Výrobca obuvi kedysi novinárovi povedal, že niektoré hviezdy jednoducho zabúdajú platiť – Stallone má stále k dispozícii niekoľko nevyrovnaných súm!

Hviezda, ktorá sa stala výrobcom obuvi

Predstavte si, že jeden z najlepších hollywoodskych hercov a milionárov sedí na drevenej lavičke kdesi vo Florencii, lepí kúsky kože a šije, kým sa mu v rukách nevytvorí majstrovské dielo. Koncom 90. rokov minulého storočia Daniel Day-Lewis prerušil kariéru a takmer na päť rokov úplne zmizol z očí verejnosti. Počas týchto prázdnin sa vyvinula nová vášeň anglického interpreta – výroba obuvi!

Výrobca obuvi – Daniel Day -Lewis bol pracovitý

výrobca obuvi vášnivý umelec

Držiteľ Oscara čerpal inšpiráciu zo špeciálnych a neporovnateľných návrhov legendárneho výrobcu obuvi Stefano Bemer. Potom, čo sa Day-Lewis osobne zoznámil s výrobcom obuvi na teste obuvi, chcel vedieť všetko o konštrukcii obuvi! Jemná práca Bemersa v hercovi vzbudila veľké nadšenie pre vynikajúce obuvnícke umenie. Požiadal Bemera, aby mu odhalil tajomstvo výroby obuvi. O nejaký čas neskôr sa herec presťahoval so svojou manželkou a synom do Florencie a strávil tam osem mesiacov, kým sa nenaučil jemnú techniku ​​do posledného detailu a dokázal toto remeslo zvládnuť sám! Bol to tvrdý pracant – každé ráno, ostrý, 8:00, prišiel Day -Lewis do továrne na výrobu obuvi a celý deň robil topánky!

Predchodcovia topánok slúžili našim predkom ako ochrana pred horúcou kamennou podlahou

výrobca obuvi schuhbau najstaršia obuv

V starovekom Egypte by sandále mali zodpovedať sociálnemu postaveniu ich majiteľa

výrobca obuvi staroveký Egypt

Výrobca obuvi – Výroba elegantných a moderných topánok je skutočným umením

výrobca obuvi poctivá práca

Výrobcovia obuvi dbajú na detail a dbajú na to

výrobcovia obuvi vyrábajú obuv

Výrobca obuvi – Salvatore Ferregamo a jeho vášeň pre topánky

Taliansky výrobca obuvi Salvatore Fergamo

výrobca obuvi taliansko salvatore

Salvatore Ferregamo vyrobil topánky pre svetoznáme hviezdy ako Sophia Loren a Audrey Hepburn

salvatore ferragano sophia loren

výrobca obuvi salvatore ferragamo

Výrobcovia obuvi – človek by mal mať inovatívne nápady a bohatú predstavivosť

výrobca obuvi salvatore

Vďaka Salvatorovi Ferregamovi dnešný svet pozná tzv Klietkové podpätky a klinová päta 

výrobca obuvi kaefig päta obuv

výrobca modernej obuvi na klinovom podpätku

Výrobca obuvi – Manolo Blahnik a jeho farebné, elegantné dámske topánky

výrobca obuvi manolo blahnik

výrobca obuvi balhnik majster obuvi manolo blahnik výrobca obuvi kolekcia blahnik kolekcia výrobcov obuvi manalo blahnik