Nasledujúce diétne pravidlá vám pomôžu schudnúť zdravo

Témy o detoxe a zdravom chudnutí sú v skutočnosti aktuálne po celý rok. Ale krátko pred letnými prázdninami sú tie o spaľovaní tukov a zdravej sýtosti medzi jedlami veľmi žiadané. Je to celkom pochopiteľné, pretože každý chce dosiahnuť svoju požadovanú hmotnosť, pokiaľ je to možné v krátkom čase, a predviesť skvelú postavu na pláži alebo na kúpalisku. Ak aj vy plánujete obmedziť svoje tukové zásoby a zdravo schudnúť, tak ste u nás na správnom mieste. Náš článok je o diétnych pravidlách, ktoré vám pomôžu zhodiť pár kíl zdravým spôsobom. Nie je ťažké ich dodržať. Vždy sa však musíte uistiť, že sa zdravo stravujete a máte dostatok pohybu.

Pravidlá zdravej výživy: jedzte málo cukru, žiaden biely chlieb a veľa zeleniny!

Strava vládne na pochybách mladé dievča, jesť jablko alebo si dopriať niečo sladké

Bez toho, aby ste dodržiavali prísnu diétu, sa vo svojom dennom menu zaobídete iba bez sladkého a bieleho chleba. Môžete jesť veľa zeleniny a dobré výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Tiež sa odporúča, aby bola táto zdravá strava najlepšie kombinovaná s pravidelným denným cvičením alebo cvičením.

Pretože malý šport a zdravé jedlo sú najlepší partneri na ceste za vašou vysnívanou postavou!

Cesta k vysnívanej postave môže byť strmá!

Pravidlá diéty metrová vidlica cesta k vysnenej postave je strmá

Nasledujúce diétne pravidlá vedú k zdravému chudnutiu

Znie to sľubne, že je to pravda, povedala by väčšina ľudí s nadváhou. Pravdepodobne ste to skúsili niekoľkokrát, ale bez toho, aby ste dosiahli požadovaný výsledok. Chceme si vopred ujasniť jednu vec: najlepšia diéta začína v hlave! Musíte zmeniť svoj postoj k jedlu a až potom očakávať dobré výsledky. Nasledujúce diétne pravidlá vám rozhodne uľahčia zhodenie nadbytočných kíl. Buďte však dôslední a úplne verní svojim dobrým úmyslom!

Zeleninový šalát, prosím?

Diéta pravidlá zeleninové šaláty zdravé stravovanie s nízkym obsahom kalórií

Diétne pravidlo č. 1: Čo najmenej cukru, najlepšie žiadny biely chlieb!

Je nesprávne veriť, že všetky uhľohydráty a tuky z nás robia tučných. Existujú aj zdravé, bez ktorých by telo bilo na poplach. Deň môžete začať napríklad zdravými raňajkami z ovsených vločiek a banánu. Alebo si pre seba pripravte smoothie. Ak máte chuť na niečo sladké, dajte si jogurt s ovocím a možno aj trochu medu. Vyhnite sa však cukru a všetkým sladkostiam obsahujúcim cukor. Čerstvé ovocie v závislosti od sezóny môže uspokojiť váš hlad po čokoláde alebo kúsku koláča.

Takto vyzerajú vaše raňajky??

Strava ovláda zdravý raňajkový jogurt s černicami a malinami

 Jedzte veľa ovocia namiesto prístupu k dobrotám.

Pravidlá diéty Jesť jablko je zdravšie ako občerstviť sa niečím sladkým

Namiesto toho, aby ste siahli po hamburgeri alebo pizzi, môžete si na obed dovoliť čerstvý zeleninový šalát. S kúskom vyprážaného lososa alebo kuracieho mäsa! Áno, chutí dobre a obsahuje iba zdravé tuky, vlákninu a veľa vitamínov a minerálov. Navyše vám takýto šalát naštartuje metabolizmus na plné obrátky. Ľahko spaľujete brušný tuk bez straty svalovej hmoty. Postupne si teda zvyknete nekonzumovať biely chlieb a čo najmenej cukru. A niečo dôležité: prosím, nejedzte večer žiadne uhľohydráty, pretože tieto je ťažké spracovať cez noc a rýchlo sa ukladajú na bokoch a zadku..

 Chutí to dobre, ale robí vás bacuľaté!

Pravidlá diéty Cestoviny s mletým mäsom a paradajkovou omáčkou chutia dobre, ale sýtia vás

Diétne pravidlo č. 2: Jedzte veľa zeleniny

Každý, kto vyskúšal diétu, dobre vie: zelenina je obľúbené jedlo! Naplní vás a zastaví akúkoľvek chuť na jedlo. Okrem toho máte vždy bohatý sortiment čerstvej zeleniny, aby ste sa mohli najesť zeleniny. Môžete si tiež prezrieť náš web a nájdete množstvo zaujímavých článkov o jednotlivých druhoch zeleniny a o tom, čo s ňou môžete pripraviť. Od uhoriek a paradajok cez cuketu, rebarboru, mrkvu a zeler až po bielu kapustu a cviklu.

Zdravé tuky nájdete napríklad v lososovi, avokáde a orechoch.

Diétne pravidlá Jedzte zdravé tuky Lososové avokádové orechy Ovocie a zelenina Strukoviny

Diétne pravidlo č. 3: Správne množstvo sa počíta!

Myslia si, že jete správne a dodržujete tu uvedené diétne pravidlá, ale nemôžete schudnúť. Odporúčame preto: porcie znížiť na polovicu, pretože na množstve tiež záleží! Ak sa pri stole necítite úplne plní, prečo neprestať jesť. Toto je umenie, ktoré nie každý pozná! Ale väčšina našich jedálničkov závisí od našich zdravých stravovacích návykov.

Polovica porcie by bola oveľa lepšia ako jesť všetko z taniera.

Pravidlá diéty Jedzte polovicu porcie oveľa lepších cestovín s paradajkovou omáčkou, menej buďte zdravší a fit

Pravidlá zdravej výživy – č. 4: Pite veľa vody!

Ak chcete zdravo schudnúť, musíte podľa odborníkov vypiť 2 až 3 litre vody denne. Keďže odporúčaného množstva vody je pre väčšinu ľudí priveľa, môžete počas dňa piť aj aromatické bylinné čaje. Tieto nás povzbudzujú v horúcich letných dňoch. A najväčší prínos pre vás: vaše telo zostane dobre hydratované! Na jednej strane to má mnoho zdravotných výhod. Na druhej strane dobrá hydratácia tela má veľký vplyv na vašu tvár a vyhladzuje vrásky. Vďaka tomu budete mať sviežu a mladú pleť a budete sa cítiť krajšie a sebavedomejšie!

Váš zdravý vzhľad úzko súvisí s vašou stravou!

Diéta vládne mladá žena pri stole zdravá charizma sebavedomá zdravá výživa

Extra tip: Doprajte si večer fľašu piva alebo pohár vína! Alkohol má vysoký obsah kalórií. Navyše zastaví spaľovanie tukov, takže nemá miesto vo vašom pláne zdravej výživy.

 Ak chcete schudnúť zdravo, musíte sa zaobísť aj bez alkoholu.

Pravidlá diéty Zdravé chudnutie Nepite alkohol, nepite pohár vína, nepite fľašu piva

V pravidlách zdravej výživy sú povolené malé výnimky

Pre mnoho ľudí je ťažké zaobísť sa bez svojich obľúbených jedál každý deň. Pokiaľ ale zdravo jete a veľa cvičíte cez týždeň, môžete si dopriať Cheat Day. To znamená „úľavový deň“, v ktorom môžete jesť aj vysokokalorické a tučné jedlá, a pritom sa nemôžete vzdať lahodného dezertu a večerného posedenia pred televízorom. Aby ste nahradili tieto malé „hriechy“, môžete vyskúšať diétu s pravidlami 80/20. Nezabudnite však každý deň veľa cvičiť a zostať aktívny!

Ovocie alebo hamburgery? Ty rozhodni!

Pravidlá diéty Jedzte zdravo, jedzte hamburgery alebo veľa čerstvého ovocia

Dodržujte naše pravidlá zdravej výživy a čoskoro budete môcť dosiahnuť požadovanú hmotnosť. Zmeňte svoje stravovacie návyky, vyhnite sa sladkostiam a bielemu chlebu a naplánujte si viac športových aktivít. To všetko vám určite pomôže rozlúčiť sa s nadbytočnými kilami, brušným tukom a podobne! Prajeme vám veľa úspechov a vytrvalosti a zostaňte zdraví!

Ak sa poriadne nenajete, len ťažko sa vám podarí schudnúť.

Pravidlá diéty Správna výživa vedie k dobrým výsledkom chudnutie zdravé chudnutie

Začnite ráno poriadnou dávkou vitamínov a vlákniny.

Pravidlá diéty Ráno jedzte ovocie, aby ste začali deň vitamínmi a vlákninou

 Vajcia obsahujú vysoko kvalitné bielkoviny, takmer žiadne sacharidy a málo tuku!

Diétne pravidlá varené vajcia zdravé chudnutie obsahujú vysoko kvalitné bielkoviny takmer žiadne uhľohydráty málo tuku

Melón obsahuje asi 39 kalórií na 100 gramov!

Pravidlá diéty Zdravé chudnutie Kus melónu ozdobený jahodami nemá takmer žiadne kalórie