Čo je to emocionálna inteligencia a môžete sa ju naučiť?

Emocionálna inteligencia myšlienky a pocity mozgu a srdca

Čo je to emočná inteligencia a ako sa ju dá naučiť??

Ešte pred niekoľkými rokmi znamenala inteligencia iba tento typ intelektuálnej fakulty, čo viedlo k vysokej intelektuálnej výkonnosti. Ale schopnosť riešiť určité problémy nesúvisí len s tým. Emocionálna inteligencia hrá rovnako dôležitú úlohu spolu s ostatnými.

Pretože sa rozvíjame ako osoby a vnímajúce bytosti. Nikto nepochybuje, že väčšina drám v našom živote je založená na problémoch v tomto ohľade.

Si emocionálne inteligentný??

čo je emočná inteligencia

Rovnako ako iný typ inteligencie, mohol by byť získaný geneticky alebo neskôr. Alebo obaja. Nech je to akokoľvek, sme si istí, že toto sa dá u všetkých ľudí v priebehu času ďalej rozvíjať. Vždy ich musíte posunúť na novú úroveň. Pretože len tak sa môžete udržať na stope šťastia.

Čo sa deje v našom mozgu

Emocionálna inteligencia ilustruje myšlienky a pocity

Čo je to emočná inteligencia?

Všetci máme pocity, emócie a skryté mechanizmy, ako sa s nimi vyrovnať. Títo všetci sú zodpovední za naše reakcie. Emocionálna inteligencia zaisťuje, že im rozumieme a akceptujeme ich. Jednou z najvyšších úrovní tohto vývoja je empatia. Pomáha nám to presne pochopiť motívy ostatných ľudí. Výsledkom je, že sa človek môže tiež naučiť nájsť východisko z rôznych komplikovaných životných situácií. V praxi môžu emocionálne inteligentní ľudia dobre zvládať konfliktné situácie, ovplyvňovať iných ľudí, dobre pracovať v skupinách a tímoch, znášať kritiku, precítiť slabé chvíle v sebe a s ostatnými a tiež ich prijať..

Nájdite východisko z rôznych životných situácií

Faktory emocionálnej inteligencie pri jednaní s ľuďmi

intuícia

Mnoho ľudí tento typ emocionálnej inteligencie jednoducho nazýva intuícia. Takzvané počúvanie vnútorného hlasu je zručnosť, ktorá vyplýva z tejto emočnej inteligencie. Ženy sú na tom zvyčajne lepšie, pretože ich deti mnoho generácií učili chápať emocionálnu stránku života. To je pravdepodobne dôvod, prečo sú schopní lepšie riešiť situácie, ktoré nemožno vyriešiť argumentmi rozumu.

Ako hodnotíte svoju úroveň emocionálnej inteligencie??

Emocionálna inteligencia mozog a naše emócie

Riešenie situácií

Emocionálna inteligencia, ako funguje mozog

Môžete sa naučiť emocionálnej inteligencii

Emocionálna inteligencia dominuje našim emóciám