Odvlhčovače – nedajte plesniam šancu!

Mnoho z nás už pozná nepríjemnú situáciu – na stropoch a stenách alebo na ráme okna sa zrazu vytvorila pleseň! Obraz je skutočne deprimujúci a už len táto skutočnosť by vás mohla vydesiť! Veľkou otázkou v takýchto prípadoch je, prečo sa to dostalo tak ďaleko. Musíte prehodnotiť vykurovanie a vetranie miestnosti a dostať sa na dno formy. V tomto článku vám chceme dať pár tipov, ako nedať doma plesni šancu a ako sa jej vzniku vyhnúť. Reč je o moderných odvlhčovačoch. Stručne povedané, informujeme o výhodách týchto technických zariadení, ktoré je možné použiť preventívne proti tvorbe plesní a ktoré je potrebné zapnúť, ak je miestnosť príliš vlhká. Snažíme sa vám poskytnúť užitočné prostriedky nápravy a ukázať vám prekvapivý dôvod, prečo by ste mali investovať do izbového odvlhčovača. Zostaňte naladení a získajte o tom podrobné informácie.

 Toto moderné zariadenie potrebujete, ak je miestnosť veľmi vlhká.

Odvlhčovač vzduchu moderné zariadenie

  • Naozaj potrebujem odvlhčovač??

Tisíce majiteľov domov si kladú túto otázku neustále a okamžite si myslia, že vetranie svojho domu zanedbali alebo ho nesprávne zorganizovali. Ich pocit viny ich často necháva na pochybách. Ale v našom modernom svete existuje východisko z každej chúlostivej situácie.

Náprava sa tu nazýva odvlhčovač! Na jednej strane sú tieto moderné zariadenia ideálne pre byty a domy, ktoré nemajú dostatočné vetranie. Na druhej strane sú vo veľmi vlhkých miestnostiach jednoducho nevyhnutné. A najmä v oblastiach, kde je vysoká vlhkosť, musíte úplne zaobstarať také zariadenie pre štyri steny, ak nechcete na stenách vidieť rast plesní. Odvlhčovače sa často používajú v lete v týchto dňoch, keď je vonkajšia vlhkosť príliš vysoká. Ale aj v zime sú potrebné v miestnostiach s malou cirkuláciou vzduchu.

V miestnostiach s nedostatočným vetraním je odvlhčovač nevyhnutnosťou!

Odvlhčovače vzduchu v miestnosti nemajú dostatočné vetranie

  • Škaredá pleseň na stenách miestnosti? Prečo je nezdravý??

V závislosti od klimatických podmienok, v ktorých žijete, musíte nájsť optimum medzi izbovou teplotou a vlhkosťou miestnosti. Moderné teplomery a hydrometre je možné použiť kdekoľvek a doma ukazujú presné hodnoty. Odborníci odporúčajú, aby optimálna vlhkosť v miestnostiach bola medzi 40 a 60 percentami a najpohodlnejšia izbová teplota medzi 18 a 23 stupňami C. Ak sú hodnoty vyššie ako tieto odporúčané, forma sa bez problémov vytvorí na stene, v rohoch miestnosti a usadzuje sa na okenných rámoch. Potom by ste mali byť obzvlášť opatrní, pretože pleseň je zdraviu škodlivá. Je z nás všetkých chorých!

 S moderným odvlhčovačom nedáte plesniam šancu!

Moderný odvlhčovač v miestnosti

Škaredá pleseň na stene alebo strope, v zle vetraných kútoch miestnosti a na oknách sa môže rýchlo vyvinúť a mať rôzne podoby. Vizuálny obraz je dosť odpudivý. Obsahuje baktérie, dokonca aj toxíny, ktoré sa uvoľňujú do vzduchu v miestnosti. Pleseň teda výrazne poškodzuje naše zdravie. Musíte byť varovaní, že niektoré napadnutie plesňou vôbec nezapácha a je stále škodlivé. Môže spôsobiť alergie a zhoršiť spoločné zdravie obyvateľov miestnosti. V miestnostiach zamorených plesňami sa môže vyvinúť aj zápal pľúc a spôsobiť ďalšie vážne zdravotné problémy. Našťastie sa tieto zriedkavo vyskytujú, najmä u ľudí so slabým imunitným systémom, ktorí reagujú veľmi rýchlo a citlivo na infekcie. V každom prípade musí byť človek s tvorbou plesní veľmi opatrný a prijať proti tomu vhodné opatrenia.

Výkonný odvlhčovač je preventívnym opatrením proti plesniam vo vašich štyroch stenách.

Výkonný odvlhčovač, ktorý zabraňuje plesniam doma

  • S odvlhčovačom zabránite vzniku plesní

Ako sme písali na začiatku, musíte sa doma dostať na dno rastu plesní a bojovať s ním. Vďaka odvlhčovaču je to detská hra. Dôvodom vzniku plesní a ich šírenia je zvýšená vlhkosť v miestnosti. Moderné zariadenie však môže znížiť obsah vlhkosti v miestnosti a ďalej ju ovládať. To znamená, že v miestnosti je vytvorená optimálna vlhkosť. Takýmto spôsobom pomôžete predchádzať vzniku plesní. Rôzne modely, ktoré sú určené do rôznych miestností, nájdete na špecializovanom trhu aj online. Zaujímavé sú aj tieto odvlhčovače, ktoré sú určené do chladných a málo používaných miestností, napríklad do prázdninových bytov a do suterénu. Napriek tomu, že sa používajú zriedka, je potrebné s nimi v takýchto miestnostiach aj bojovať.

 Toto zariadenie znižuje obsah vlhkosti vzduchu v miestnosti ….

Moderný výťahový odvlhčovač znižuje obsah vlhkosti v miestnosti

 … a týmto spôsobom zabraňuje tvorbe plesní.

Odvlhčovače zabraňujú tvorbe plesní doma i v kancelárii

Predtým, ako sa rozhodnete pre múdry nákup, môžete sa ešte obrátiť o radu na odborníka. Nezabudnite sa tiež poučiť o rôznych spôsoboch fungovania odvlhčovača. Pokiaľ ide o odvlhčovanie vzduchu, špecialista môže najlepšie povedať, či sa to stane ochladením vzduchu alebo použitím hygroskopických roztokov vo vnútri zariadenia. Opýtajte sa na to a nechajte si poradiť odborníkom.

Náš redakčný tím vám želá dni bez plesní s moderným odvlhčovačom!

 Na trhu a online nájdete rôzne modely odvlhčovačov.

Na trhu alebo online nájdete rôzne modely odvlhčovačov

Zariadenia sa líšia v závislosti od ich veľkosti, tvaru a úrovne výkonu.

Rôzne modely odvlhčovačov v závislosti od veľkosti a tvaru

 Majú však rovnakú funkciu – kontrolovať vlhkosť v miestnosti a udržiavať ju zdravú.

Moderný odvlhčovač riadi vlhkosť v miestnosti

 Tu sa vytvára optimálna vlhkosť!

Odvlhčovač vzduchu vytvára v miestnosti optimálnu vlhkosť

 Rovnako roztomilo by mohol vyzerať aj odvlhčovač.

Zvláštne roztomilý odvlhčovač do detských izieb, izieb teenagerov

 Ste teraz presvedčení, že investujete do moderného odvlhčovača pre váš domov??

Kúpte si domov odvlhčovače vzduchu, investujte do moderného vybavenia