Oktoberfest 2015 – najnovšie trendy v dirndloch, účesoch a obuvi

pivo wiesn 2015 oktoberfest oslavuje koláž

Oslávte Oktoberfest 2015!

 Onedlho bude opäť ten čas. Najväčší festival na svete sa tento rok začína 19. septembra a trvá do 4. októbra. Oktoberfest sa tradične každoročne oslavuje na „Theresienwiese“ v Mníchove. Bavori ich nazývajú veľmi milými a dôverujú „Wiesn“.

Ako vždy sa spievajú piesne, vychutnáva si pivo a jedia praclíky. Skutočný bavorák by samozrejme povedal – pijú Maß a jedia praclík. Ale bez ohľadu na to, ako to všetko nazývate, oslavuje sa to skutočne vo dne v noci.

Poď so mnou a poriadne to vyskúšaj!

wiesn 2015 oslavy piva oktoberfest

Keď príde na Oktoberfest, príde na rad spontánna otázka, čo si oblečiete? Rozhodne – kostým. U žien sa tomu hovorí dirndl. Ženy samozrejme tiež potrebujú správnu obuv a správny účes. Aké sú trendy pre Oktoberfest 2015? Preskúmali sme to za vás.

 Podľa tradičných návrhárov kostýmov, akými sú Kinga Mathe a Lola Paltinger, budú práškové farby tento rok určite na vzostupe. Ružová, nahá, svetlo modrá bude jednou z najobľúbenejších farieb dirndlových šiat. Tradičné výrazné farby ako červená a zelená prirodzene zostávajú v trende a stále sa dajú nosiť. Napriek tomu, že semiš zostáva najtrendovejším materiálom, návrhári odporúčajú bavlnu a ľan pre začiatočníkov, pretože tieto textílie sú oveľa lacnejšie a samozrejme oveľa jednoduchšie ich čistenie.

Môžete sa dokonca oženiť s luxusným dirndlom, nie??

wiesn 2015 oktoberfest luxusný dirnd zlatý tip

Pokiaľ ide o dĺžku šiat, móda tu zostáva dosť konzervatívna. Elegantný dirndl nesmie byť v žiadnom prípade kratší ako vaše kolená, inak bude pôsobiť príliš lacno a priam kýčovito. Čo tiež nie je možné, je preskočenie košele. Tričko pod dirndlom nielenže krásne vyzerá, ale aj sa veľmi pohodlne nosí. Naši predkovia niečo také nenosili len tak pre nič za nič. Dôverujte tejto odvekej skúsenosti!

Účesy vhodné na Oktoberfest v roku 2015 sú, ako je mysliteľné, predovšetkým pletené účesy. Neformálne, vysoko pripnuté verzie a vrkočové vrkoče sú vedúcimi trendmi vlasového stylingu Oktoberfest. Samozrejme ju môžete skombinovať aj s chvostom alebo uviazať malé vrkoče vzadu na hlave. Roľnícky vrkoč a vrkoč sú samozrejme vždy zahrnuté ako klasické alternatívy. Ako doplnky do vlasov sa môžete spoľahnúť na krásne, svieže kvety alebo môžete nosiť kožené čelenky. Dôrazne sa odporúča zamat a velúr.

Malý návod na rýchly a šik cop

wiesn 2015 oktoberfest vytvorte si vlastný vrkoč

A nakoniec prichádzame k topánkam. Ako vždy, tieto sa ukazujú byť jednou z najdôležitejších súčastí outfitu. Ako každý rok, najlepšie je nosiť čipkované čižmy. Samozrejme môžete nosiť aj elegantné lodičky, topánky na traky a dokonca aj tenisky. Platí pravidlo – je možné všetko, čo je pohodlné a čo sa vám páči. Samozrejme, farba obuvi by mala byť zladená s vašim dirndlom. Klasickou čiernou nič nepokazíte.

Najlepšie je prispôsobiť farbu obuvi farbe zástery

wiesn 2015 oktoberfest outfit dirndl topánky

Pokiaľ ide o príslušenstvo, zostaňte veľmi skromní a jednoduchí. Dirndl nesmie byť preťažený ďalšími prvkami. Jeden posledný tip od nás: vymeňte si zásteru – na Oktoberfeste tak nebudete vždy vyzerať rovnako.

Staňte sa teda súčasťou prvého „Ozapftu“ počas sviatočného sobotného obeda a pustite sa do toho. Bavte sa a na zdravie!

 Dĺžka po kolená je vnímaná ako klasická a elegantná

wiesn 2015 oktoberfest dirndl klasika červená čierna

Čerstvé pastelové farby sú novým trendom pre rok 2015

wiesn 2015 oktoberfest dirndl outfit pastelové farby

Ale obľúbeným trendom sa zdá byť aj biela v kombinácii s aktom

wiesn 2015 oktoberfest dirndl jednoducho elegantný akt

Voľný cop a farebné odtiene

wiesn 2015 oktoberfest ležérny vrkoč

Elegantná módna interpretácia dirndlu

wiesn 2015 oktoberfest pastelové farby top

Dlhý kostým so španielskou príchuťou

2015 Oktoberfest červený dirndl dlhý

Stará, zabehnutá tradícia sa každoročne oživuje

wiesn 2015 oktoberfest biela košeľa coralle dirndl

Ponorte sa do nádhernej atmosféry Oktoberfestu

wiesn 2015 osláv oktoberfestu pivný festival

A oslavujte s nami!

Oktoberfest 2015 oslavuje