Osobné pôžičky – možnosť pre finančníkov aj pre dlžníkov

Správa o trendoch: osobné pôžičky. Možnosť pre finančníkov aj pre dlžníkov

Počiatočná situácia je zvyčajne jednoduchá: Buď do domu vletí nečakaný účet, alebo spotrebný tovar už nechce byť vyhnaný z mysle – kým nie je konečne kúpený. Ak je likvidita dotknutej súkromnej osoby vysoká, nie je táto počiatočná situácia problémom. Je však ťažké, ak vám zostatok na účte neumožňuje zaplatiť účet, ktorý je potrebné vyrovnať, ani neposkytuje príležitosť na nákup. Cesta von: pôžička. Ako však môže byť pôžička zaujímavá pre investorov a dlžníkov, je predmetom tohto článku.

Ak chcete odložiť platbu o mesiac, pomôže vám platba kreditnou kartou, ale pre tých, ktorí na dlhodobý nákup potrebujú dlhodobé peniaze, môže byť možnosťou osobná pôžička

Osobná pôžička finančník dlžník kreditná karta

Možnosť 1: Požičajte si peniaze súkromne bez toho, aby ste riskovali priateľstvo

Existuje staré známe príslovie, že „peniaze kazia priateľstvo“. Vzhľadom na to majú tí, ktorí potrebujú peniaze, veľmi ťažké požičať si od priateľov. Niekedy sa im však osobná pôžička javí ako jediná možná možnosť, pretože napríklad vstup Schufa znamená, že banková pôžička je mimo osobného dosahu. Požičať si peniaze od súkromných investorov je možné pomocou auxmoney. Princíp sprostredkovania osobných pôžičiek je tu vysvetlený takto: „Ako žiadateľ o pôžičku zverejňujete svoje želanie požičať si peniaze na auxmoney. Popíšte svoj projekt čo najpodrobnejšie a presvedčte investorov, aby vám požičali peniaze. (…) Pri uvádzaní mesačných príjmov a výdavkov buďte čo najpodrobnejší a najúprimnejší. Žiadosť o pôžičku trvá len niekoľko minút. “

2. možnosť: požičať peniaze a ťažiť z úrokov

Aj keď vzhľadom na súčasnú nízku úrokovú sadzbu už sotva niekto verí na výnosy, je to presne možné s tým istým princípom, pretože sprostredkovanie osobných pôžičiek si vyžaduje investície súkromných osôb, pričom 2,3 až 7,7 vypočítajte percentuálny úrok. Rovnako ako v aukčnom dome si investori, ktorí majú záujem, môžu vybrať z rôznych dlžníkov, ktorí môžu vysvetliť svoje potreby. Investori majú najvyššiu pravdepodobnosť návratnosti so širokou diverzifikáciou svojich peňazí.

Výhody regulovanej osobnej pôžičky

Spôsob získania osobnej pôžičky je lacný, nekomplikovaný a napriek tomu zmluvne regulovaný. V porovnaní s bankovou pôžičkou má osobná pôžička tieto výhody:

  • Platba je zvyčajne rýchla a priama.
  • Byrokratické papierovanie je zredukované na minimum. Na získanie pôžičky spravidla nie sú potrebné argumenty a dôvody. Dlžník však musí byť dôveryhodný a čestný, aby upútal pozornosť veriteľov. Dôraz sa tu kladie na aplikáciu dlžníka týkajúcu sa obsahu.
  • Rizikové skupiny majú tiež šancu na osobnú pôžičku. Aby sa zodpovedajúcim spôsobom pokrylo riziko, úrokové sadzby sa zodpovedajúcim spôsobom zvýšia. To je v prospech príslušného investora (a nie v prospech úverovej inštitúcie).
  • Dlžník je kus vlastného šťastia, Schmid, pretože ak transparentne a vierohodne popíše svoje potreby pôžičky, jeho šance nájsť veriteľa ochotného investovať sa zvyšujú..
  • Špeciálne splátky sú spravidla jednoduchšie ako pri bankovej pôžičke.
  • Úroková sadzba nezávisí od inštitúcie, ale je vypočítaná s ohľadom na dlžníka. Aj finančná situácia informácie spoločnosti Schufa ovplyvniť úrokovú sadzbu.

Kto má prospech z osobnej pôžičky?

V zásade má každá súkromná osoba možnosť požičať si peniaze. Túto možnosť investora radi využívajú najmä začínajúce firmy, študenti a nezávislí pracovníci. Na iných miestach by ste mali len veľmi neisté šance na získanie pôžičky. Prekážky súvisiace s predložením podnikateľského plánu alebo poskytnutím ručiteľského podpisu by boli príliš vysoké.

Dlžník osobnej pôžičky v zásade obchádza kontrolu kreditu, ktorá je inak pre úverové inštitúcie povinná. Máte zákonnú povinnosť („Zákon o kreditnom systéme“), aby sa overilo, či je dlžník dôveryhodný. Žiadosť o pravidelnú pôžičku bude náročná pre tých, ktorí

  • Nemôžu (zatiaľ) preukázať stály príjem, napríklad študenti, ktorí sa chystajú získať prvé trvalé zamestnanie, ale musia sa presťahovať alebo si založiť nový byt.
  • Aj keď môžete svoje žiadosti o pôžičku založiť na koherentnom koncepte spustenia, nemôžete predložiť obchodné plány a ďalšie výpočty požadované úverovými inštitúciami..
  • ktorí už majú negatívny vstup Schufa kvôli hriechom mladosti, a preto nemajú šancu na pôžičku od úverovej inštitúcie.

ilustrácia 1: pixabay.com © stevepb(CC0 verejná doména)