Päť najdôležitejších rád pre nákupy bez stresu v každodennom živote

Prevádzka domácnosti so všetkými svojimi povinnosťami si vyžaduje veľa plánovacích schopností. Nie každému sa darí skĺbiť domáce práce, nakupovanie, prácu a možno aj starostlivosť o dieťa s detskou hrou. Najmä týždenné nákupy so sebou prinášajú veľký stresový potenciál, ak nie sú založené na rozumnej príprave a implementácii. Každý, kto verí, že s nákupom „na šťastie“ môže skutočne zmysluplne a bez stresu žiť, sa preto väčšinou mýli a príliš často sa zdržiava v preplnených obchodoch. Ak po nákupoch chýbajú najdôležitejšie ingrediencie na večeru, stresu sa nevyhnete. Našťastie však môžete do svojej vlastnej nákupnej rutiny v krátkom čase vniesť aj viac poriadku a štruktúry. Nasledujúcich päť tipov uvedie všetko do pôvodného stavu.

  • Zoznamy uľahčujú život

Zoznamy úloh v kancelárii a zoznamy hostí sú na rodinnej oslave, nákupné zoznamy sú pri vedení domácnosti. Jednoducho nenahraditeľný. Oplatí sa preto naplánovať si aspoň pol hodinu pred každým nákupom a dôkladne si poznačiť všetky potrebné veci. Pomôcť môže, ak je na začiatku týždňa zostavený kompletný stravovací plán na nasledujúcich sedem dní. Nákupný zoznam je potom možné veľmi jednoducho naplniť pomocou receptov. Okrem toho by zodpovedná osoba mala prejsť domom alebo bytom a hľadať fľaše od šampónov, škatule od pracích prostriedkov a ďalšie veci, ktoré bude potrebné v blízkej budúcnosti doplniť alebo vymeniť. Ak chcete mať pri vytváraní nákupného zoznamu o niečo menej stresu, pokojne ho nechajte rásť aj v bežnom živote. Na to vhodné podľa haushaltstipps.com Bloky, ktoré je možné centrálne zavesiť alebo položiť. Veľké bary vyzerajú pekne, ale nie je možné ich vziať do supermarketu. Celý zoznam by sa teda musel krátko pred nákupom znova skopírovať.

Bild Block nakupovanie bez stresu v každodennom živote

Dobre štruktúrovaný zoznam pomáha pri nakupovaní. (Zdroj: miradeshazer (Licencia CC0) / pixabay.com)

Pokiaľ ide o štruktúru nákupného zoznamu, mal by byť navrhnutý podľa spoločnej štruktúry klasických supermarketov. Keďže ovocie a zelenina sú väčšinou hneď za vchodom, sú zapísané v hornej časti nákupného zoznamu. Všetky ostatné potraviny ako mäso, cestoviny, ryžu alebo dokonca korenie potom ľahko rozdelíte do skupín. Predchádza sa tak bezcieľnemu blúdeniu v supermarkete, ktoré často stráca veľa času.

  • Šikovné plánovanie výletov za nákupmi

Na nákupnom zozname je často jedlo a iný tovar, ktoré nemôže predať jediný supermarket. Na týždennú nákupnú túru preto musí zamieriť niekoľko obchodov. Aj keď počet jednotlivých nákupov v Nemecku klesá a trend je jeden Správa z impulse.de Presťahovaní na nákupy na jednom mieste, veľa zákazníkov nakupuje vo viacerých obchodoch jeden za druhým. Tu je dôležité rozumne naplánovať poradie transakcií. Obchod s čerstvým mäsom alebo mrazeným tovarom by mal byť na konci nákupnej cesty, najmä v lete. Zodpovedná osoba môže na začiatku nákupného kola sebavedomo zaobstarať drogériové potreby a tovar necitlivý na teplo. To znižuje časový tlak pri nakupovaní.

  • Zostavte si zásoby, nakupujte menej často

Založenie špajze je jednou z najdôležitejších rád na ceste do domácnosti bez stresu. Mnoho potravín má relatívne dlhý dátum spotreby, a preto ich možno skladovať niekoľko mesiacov. Muži a ženy najlepšie nakupujú väčšie množstvá cestovín, ryže, strukovín, nápojov alebo dokonca korenín a neotvorených konzerv v predaji. To šetrí peniaze a nákupný zoznam bude v blízkej budúcnosti kratší. Navyše s dobre zásobenou špajzou je možné pripraviť aj spontánne jedlo, ak nie je dostatok času na nákupy.

Image jam nákupy bez stresu

Štruktúrovaná a dobre zásobená špajza zjednodušuje pravidelné nakupovanie. (Zdroj: jarmoluk (Licencia CC0) / pixabay.com)

V komore by majitelia bytov mali zavesiť malý zoznam, ktorý zobrazuje aktuálny inventár. Kedykoľvek sa niečo vezme z políc, človek si to poznačí na papier. Tým sa zabráni náhlemu nedostatku základných potravín.

  • Podeľte sa o zodpovednosť

V moderných domácnostiach je dnes bežné, že o bežné nákupy sa stará nielen jedna osoba. Aby bola záťaž pre všetkých členov rodiny čo najnižšia, prinajmenšom manžel a manželka spravodlivo zdieľajú záležitosti. V budúcnosti by sa muž mohol postarať o nákup ťažkých nápojov alebo by mohol ísť autom od mäsiara domov z práce a priniesť si na večeru suroviny. V závislosti od času a rodinnej situácie je nákupná práca rozdelená tak spravodlivo. To zaisťuje nielen menší stres pri nakupovaní, ale môže tiež uvoľniť atmosféru v rodine. Ak sa nikto pri nákupoch a domácnosti necíti byť v štichu, potenciálne problémy v prvom rade nenastanú. Je to tiež dôležitý bod na ceste k účinnému zníženiu stresu..

  • Nenakupujte v uponáhľaných dobách

Sú chvíle, keď veľa ľudí obzvlášť baví nakupovať. To je väčšinou určené všeobecným denným režimom. Špičky v supermarketoch sú preto hlavne po práci medzi 16. a 17. hodinou a ráno medzi 10. a 11. hodinou. Tí, ktorí chcú v pokoji nakupovať bez toho, aby sa museli deliť o chodbu s niekoľkými ľuďmi a potom sa musia postaviť do dlhého radu, by sa týmto časom mali vyhnúť. Pohľad na aktuálne otváracie hodiny supermarketov v okolí pomáha plánovať nákupy mimo dopravných špičiek.

Nákupy bez stresu na trhu s obrázkami

Týždenné nákupy sú v prázdnych uličkách oveľa menej stresujúce. (Zdroj: ElasticComputeFarm (Licencia CC0) / pixabay.com)

Podľa všetkých skúseností sú supermarkety obzvlášť skoro ráno a neskoro večer prázdne. Ak sa trh otvorí o siedmej hodine, týždenné nákupy je možné vykonať o pol ôsmej. A ak ráno nie je čas, stojí za to ísť do supermarketu, ktorý je otvorený do 22:00 večer. Nakupovanie medzi 20. a 22. hodinou pravdepodobne prinesie najpohodlnejší zážitok z nakupovania.