Pamiatky Budapešti – hlavné mesto a oveľa viac

Budapešť poznávací zájazd cestovanie prázdniny maďarsko

Prehliadka Budapešti – Užite si nádhernú cestu mestom

Maďarsko nie je veľká krajina a nie je ani veľmi bohaté na atrakcie. Sú však pozoruhodné a majú veľmi vysokú historickú a kultúrnu hodnotu.

Budapešť leží na Dunaji

budapeštianske pamiatky dunajského mosta

V Budapešti je možné vidieť nádherné budovy

budapešťské pamiatky rybárske veže turistické destinácie

V Maďarsku je vo všeobecnosti veľa krásnych hradov. Málo sa vie, že renesančná architektúra skutočne z Talianska sa tu presadila len pred všetkými ostatnými miestami v Európe. Tu a na Slovensku, ktoré bolo v tom čase pod nadvládou Habsburgovcov. Budapešť je určite formovaná týmto umeleckohistorickým a historickým štýlom.

Mesto tomu vďačí za veľa zo svojho absolútne neporovnateľného kúzla

prehliadka hlavného mesta Budapešti maďarska návšteva

Pekný výhľad na mesto

Budapešťské pamiatky nádherný výhľad na mesto

Hlavné mesto Budapešť a jeho pamiatky

Predstavme si, že by ste mali víkend na prestávky v meste. Podľa nás by na najdôležitejšie malo byť dostatok času Atrakcie Budapešť a tiež na tiché sedenie v reštauráciách a kaviarňach. Pretože buďme úprimní: čo je mesto bez tohto jedinečného potešenia? Chcete cítiť ducha mesta … Mnohým ľuďom by stačil len ten druhý.

Navštívte Námestie hrdinov v Budapešti

prehliadka Budapešti vidieť námestie hrdinov

Katolícka univerzita s modernou architektúrou

Budapešťská vyhliadková katolícka univerzita Peter Pazmany

Pozdĺž Dunaja loďou

Budapešť je jedným z najkrajších miest na Dunaji. Podľa mnohých turistov aj tí najkrajší. Preto by ste si určite mali dať načas a dopriať si romantický zážitok s malou loďou.

Mesto leží na oboch stranách Dunaja

Budapešťské pamiatky panoramatický výhľad na Dunaj

Užite si príjemný výlet loďou

pamiatky budapešť dunaj

Reťazový most v Budapešti

Neponáhľajte sa, aby ste sa doslova motali okolo reťazového mosta medzi Budínom a Pešťou – dvoma časťami mesta. Szechenyi Lanchid je názov tejto pamiatky v maďarčine.

Reťazový most

pamiatky budapešť reťazový most prázdniny cestovanie

Rybárske veže

Rybárske veže sú tiež jednou z najvýraznejších pamiatok v hlavnom meste Maďarska. Odtiaľto môžete nádherne pozorovať Budapešť. Tiež máte výhľad na budovu maďarského parlamentu. Rybárov tu však nestretnete.

Navštívte rybárske veže

Budapešť vyhliadkové rybárske veže

Doprajte si príjemný výlet mestom

pamiatky budapešti kopce buda

Orszaghaz – maďarský parlament

Tento pohľad by ste určite mali navštíviť v hlavnom meste Maďarska. Je to jedna z najkrajších budov svojho druhu v Európe. Môžu ho navštíviť aj turisti.

Budova parlamentu je fascinujúca

prehliadka Budapešti navštívte parlament

Parlament v noci

pamiatky budapešti parlament v noci

Budínske vrchy

Budínske vrchy, známe tiež ako Budawar, sú miestami, kde sa budete dvíhať nad márnosť mesta a tohto sveta. Uistite sa, že využijete príležitosť. Krásne mesto si z neho môžete pozrieť aj z vtáčej perspektívy. Môžete tam tiež navštíviť nádherný hrad, ktorý je sám o sebe jedinečným historickým a estetickým riešením.

Prehliadka krásnych Budínskych vrchov

budapeštianske pamiatky navštevujú kopce buda

Termálne kúpele

K zaujímavostiam Budapešti patria aj termálne kúpele. Existuje množstvo tých, ktoré sú liečivé. Ale predovšetkým by sme vám odporučili Scezesny. Je najobľúbenejšia a najznámejšia a očividne oprávnene. Hneď ako sa tam dostanete, mali by ste sa pozrieť na tabuľky. Pretože všetky termálne kúpele majú inú teplotu. Neznalosť môže skončiť celkom zle.

Bazilika Szent Istvan Budapešť je ďalšou pamiatkou v maďarskom hlavnom meste, ktorú by ste mali spoznať. Okrem relikvií a ich prehliadania ste mohli vystúpiť aj na vežu. Odtiaľ je nádherný výhľad.

Bazilika Szent Istvan

pamiatky Budapešť Bazilika Szent Istvan

Čo ešte nemôže chýbať v Budapešti??

K pamätihodnostiam v hlavnom meste Maďarska patrí aj Mátyás-Templom (Matyášov kostol). Nie je to len krásne. Zaujíma tiež ústredné miesto v hudobnom živote mesta. Ostrov Margit určite stojí za návštevu. Nachádza sa na Dunaji medzi mostmi Margit a Arpad. Potom by ste museli navštíviť bicykel v mestskom parku, zoo a botanickej záhrade. V tom druhom zažijete veľa nádherných motýľov.

Matyášov kostol

Prehliadka Budapešti Matyášov kostol

Nakupovanie v Budapešti, kuchyňa a nočný život stoja za to. Stručne povedané, Budapešť stojí za návštevu vo všetkých ročných obdobiach!

Väčšina budov v meste zaujme svojou architektúrou

budapešťské pamiatky budujúce krásnu architektúru

Užite si krásy Budapešti

poznávanie Budapešti vyhliadkové krásny výhľad

Navštívte zoo v Budapešti

prehliadka budapeštianskej zoo