Piknik na krásnom mieste? Ano ale kde?

Leto je nádherné ročné obdobie, keď sa vydávame na dlhé dobrodružné výlety, skúmame nové miesta po celom svete a všade fotografujeme. Potom sa chceme uistiť, že tieto miesta pozná aj naša skupina na Facebooku alebo priatelia z Instagramu. Čo by ste však mali urobiť, ak je vaša dovolenka príliš krátka na dlhé cesty? Nie každý sa môže v lete držať bokom od kancelárskeho stola. Pre týchto ľudí je však skvelý spôsob, ako stráviť útulné hodiny vonku s priateľmi a rodinou. V tomto prípade je sobotný piknik na malebnom mieste v okolí! Slnko, tráva a dobré jedlo – to by mohlo byť najbližšie k dovolenke snov. Ale pre tých, ktorí chcú uniknúť rýchlemu tempu svojej domovskej metropoly, ponúkame prehľad niektorých z najkrajších miest na piknik na svete. Pretože tam môžete relaxovať pri pikniku a skutočne zbaviť stresu každodenného života. Okrem toho vyskúšajte miestne jedlo a nápoje. Veľká pravda?

Pre všetkých nadšencov cestovania predstavujeme najkrajšie miesta na piknik. Na tomto obrázku môžete vidieť Hampstead Heath, Londýn.

Najkrajšie miesta na pikniky na celom svete Hampstead Heath London

  • Najkrajšie miesta na piknik v Európe

Londýn so svojimi zelenými lesmi a lúkami, Hampstead Heath, tvorí príjemne divoký kontrast k upraveným záhradám hlavného mesta Anglicka. Táto obrovská plocha trávy sa rozprestiera od Hampsteadu po Highgate a pokrýva 320 akrov. Na pikniku nájdete aj krásne ihriská, malé jazierka a rozmanitú flóru.

Tento obrovský park však obýva rôzne voľne žijúce zvieratá, čo ho v skutočnosti robí ešte atraktívnejším. V horúcich letných dňoch si ponorte nohy do teplej vody malých záhradných jazierok a potom sa vyberte na Parliament Hill po vynikajúce britské pochúťky, pretože pred sebou vidíte panorámu mesta. V každom prípade by ste si mali tento očarujúci pohľad užiť!

 Z Parliament Hill v Hampstead Heath môžu turisti obdivovať panorámu mesta britského hlavného mesta pri pikniku.

Piknik na panoráme mesta Hampstead Heath London City od turistu v popredí Parliament Hill

Kodaň. Louisianske múzeum moderného umenia

Louisianske múzeum moderného umenia Kodaň Dánsko najkrajšie miesta na pikniky na svete

Aj keď väčšina cestovateľov navštevuje Múzeum moderného umenia Louisiana v Kodani kvôli vystaveným súčasným majstrovským dielam, priatelia na pikniku budú takmer určite fascinovaní sochárskou záhradou pri zadnom východe. Pretože tu existuje jedinečná súhra krajiny, umenia a architektúry. Diela Alexandra Caldera sú roztrúsené po areáli múzea, zatiaľ čo svahovitý pás trávy v záhrade sa zvažuje, aby hosťom poskytol široký výhľad na ulicu Öresund. Nájdite si preto odľahlé miesto pre seba a svojho partnera alebo priateľov na pikniku, vložte svoj smørrebrød a pečivo do vrecka a nájdite pokoj a pohodu v tomto nádhernom parku pod dánskou oblohou. A ak vám počasie praje, zbaľte si plavky: na odľahlej pláži sa môžu turisti kúpať.

Máte piknik uprostred prírody? Áno, v záhradách Boboli vo Florencii

Najkrajšie miesta na pikniky uprostred prírody Boboli Gardens Florence

Každý, kto už navštívil Florenciu, presne vie, čo môže toto talianske mesto ponúknuť svojim početným hosťom. Napriek tomu, že hlavné pamiatky Florencie, vrátane galérie Uffizi, mnohých galérií a múzeí, sa nachádzajú na jednej strane rieky Arno, záhrady Boboli sa oplatí vidieť a každý turista si musí na tento zelený raj naplánovať dostatok času. Záhrady Boboli predstavujú botanické dedičstvo mesta, ktoré siaha do 16. storočia a je v súčasnosti kultúrnym centrom. V záhradách sa nachádzajú rímske starožitnosti a renesančné sochy, ktoré vám vyrazia dych.

Štýl a vznešený dizajn krajiny v záhradách Boboli vo Florencii

Najkrajšie miesta na pikniky na celom svete Florence Boboli Gardens

A ako jeden z najlepších skanzenov na svete je tento taliansky park ideálny pre tých, ktorí chcú spojiť prehliadky bez stresu a stolovanie pod holým nebom. Inými slovami, veľké množstvo tieňovaných oblastí vám umožňuje uniknúť pred páliacim talianskym slnkom a rýchlo si zdriemnuť. Aby bolo leňošenie ešte príjemnejšie, ružové živé ploty a upokojujúce farby listov dodávajú celej krajine vkusné detaily, ktoré vytvárajú idylickú atmosféru..

Neznámy vábi. Záhrady Boboli, Florencia

Najkrajšie miesta na pikniky na celom svete Florence Boboli Gardens

 Pohľad na citadelu a mešitu Muhammada Aliho z parku Al-Azhar v Káhire

Pohľad na citadelu a mešitu Muhammada Aliho z najkrajších piknikových miest na Káhire v parku Al-Azhar

  • Piknik si môžete urobiť aj na iných krásnych miestach po celom svete

Piknik nie je skutočne piknik bez skvelého vzhľadu, čo z neho robí vizuálnu hostinu, však? Väčšina obyvateľov Káhiry bude určite trvať na tom, aby park Al-Azhar uspokojil záujem a zvedavosť jeho početných návštevníkov. Miesto, ktoré v roku 2005 otvorila Aga Khan Trust for Culture, kedysi slúžilo ako smetisko, bolo prerobené na prvý veľký park v egyptskom hlavnom meste. Pôsobivý výhľad na citadelu Salah El-Din a mešitu sultána Hassana rozprúdi vašu predstavivosť. Na turistov tu čaká množstvo atrakcií, ako je divadlo pod holým nebom El Genaina a bijou kaviarne. Za pozretie stojí aj štvrť Darb al-Ahmar, pretože tu objavíte prebiehajúce vykopávky ajyubidských hradieb. Toto sú rozhodne pamiatky pre milovníkov architektúry.

 Park Al-Azhar, Káhira má čo ponúknuť svojim početným turistom a priateľom na piknik.

Al-Azhar Park Káhira najkrajšie miesta pre priateľov a turistov na piknik

Singapurská botanická záhrada je určite jedným z najkrajších miest na piknik na svete.

Singapurská botanická záhrada je najkrajším miestom na piknik po celom svete

Teraz naša virtuálna cesta smeruje na Ďaleký východ, do Singapuru. Absolútnym vrcholom tohto výletu je botanická záhrada, ktorá je veľkým záujmom všetkých milovníkov prírody, kvetov a rastlín. Tento 158-ročný tropický dažďový prales sa nachádza na okraji nákupnej ulice Orchard Road a je mestskou utópiou, ktorá ponúka oddych od aktivít centra mesta Singapur. Jednou z atrakcií vašej návštevy tohto prírodného parku je Národná záhrada orchideí. Nájdete tu zbierku tisíc druhov a 2 000 krížencov tých najkrajších kvetov. Nachádza sa tu aj jazero, kde môžu návštevníci kŕmiť čierne austrálske labute. Potom si môžete urobiť pokojný piknik na zelenej tráve v Palm Valley. Nielenže je obrovská lúka obklopená obrovskými stromami zo všetkých strán, ale na úpätí mierne sa zvažujúceho svahu môžete často počuť, ako Symfonický orchester mesta Singapur pozdravuje návštevníkov jemnými melódiami.

Krásne kvitnúce japonské čerešne priťahujú pozornosť každého v parku Rikugien v Tokiu.

Vyzerá to v parku Rikugien v Tokiu

Našou ďalšou zastávkou je živé hlavné mesto Japonska. V Tokiu je často ťažké nájsť miesto, kde môžete uniknúť chaosu a nájsť mier. Našťastie pre obyvateľov Tokia je v ich vlasti množstvo zenových vonkajších priestorov, ktoré vyžarujú pokoj. Prvotriedne miesto na piknik Rikugien je považované za najkrajšie pozadie v meste. Je to vlastne 300 -ročná záhrada, v ktorej sa nachádza 88 scén zo známej poézie Waka. Vďaka vodným tokom, chodníkom tiahnucim sa po malých kopcoch a kamenných mostoch, centrálnemu rybníku obklopenému zalesnenými oblasťami japonského čerešňového kvetu a sieti chodníkov spájajúcich celý park je Rikugien malebným miestom na oddych. Ak chcete stráviť popoludnie mimo skutočného sveta, zamierte do jednej zo záhradných čajovní a vychutnajte si šálku čaju matcha, horúceho nápoja, ktorý zahreje telo a povzbudí náladu..

V našej obrazovej galérii môžete obdivovať ďalšie krásne piknikové oblasti po celom svete. Už ste si vybrali svoj ďalší cieľ cesty??

Louis Valentino, Jr. Park and Pier, New York City, stojí ďaleko od bežných turistických rojov americkej metropoly.

Wendy's Secret Garden v Sydney

Wendy’s Secret Garden v Sydney je vizuálnou symfóniou prírodných tvarov a farieb

Louis Valentino, Jr. Park a Pier

Zvedaví priatelia na piknik môžu úplne zabudnúť na stres každodenného života tu tým, že preskúmajú tisíce kľukatých ciest v Parc des Buttes Chaumont, Paríž.

Zvedaví priatelia na piknik

Kodaň, Múzeum moderného umenia.

Kodaň

Parc des Buttes Chaumont, Paríž – veľa exotiky v srdci francúzskeho hlavného mesta.

 Parc des Buttes Chaumont, Paríž

Zelená krajina na piknik v Káhire Ali-Azhar Park

Miesto na piknik v zelenej krajine Káhirský park Ali-Azhar

Priaznivci pikniku si prídu na svoje v londýnskom Hampstead Heath Park.

Hampstead Heath Park Londýn je najkrajšie miesto na piknik na celom svete

Záhradný domček v Botanickej záhrade v Singapure vás pozýva na piknik.

Záhradný dom v zelenej krajine v Singapurskej botanickej záhrade

Tropické rastliny prekvapia svojimi tvarmi a farbami v botanickej záhrade v Singapure.

Singapurská botanická záhrada, tropická rastlina ako záhradná cesta v tvare oblúka