Športová obuv s udržateľným dizajnom – 9 značiek, ktoré by ste mali vedieť

9 skvelých značiek ponúka športovú obuv pre každodenný život, ktorá je súčasťou udržateľnej módy

V diskusiách o etickej móde sú topánky často zanedbávané. the Športové topánky ešte viac. Keď ľudia hovoria o udržateľnej móde, majú na mysli predovšetkým sandále alebo topánky na podpätku.

Neexistuje žiadne rozumné vysvetlenie, prečo je to tak. Existuje dostatok značiek, ktoré sú v súčasnosti udržateľné Športové topánky ponúknuť. Na 9 z nich by sme dnes chceli upriamiť vašu pozornosť.

Športová obuv s udržateľným dizajnom

Športová obuv s udržateľným dizajnom Dámska obuv

Aké sú vlastnosti a výhody udržateľne vyrábanej športovej obuvi?

Udržateľné Športové topánky pre ženy a mužov sú vegánske a organické. To znamená, že pri ich výrobe neboli zranené ani zabité žiadne zvieratá. Výroba takejto športovej obuvi je ekologická.

Nepoužívajú sa takmer žiadne chemikálie. Výrobcovia týmto spôsobom neohrozujú zdravie svojich zamestnancov ani ľudí, ktorých lákajú.

Udržateľnosť je žiadaná aj v obuvníckom priemysle

Etletická športová obuv s udržateľným dizajnom Športová obuv pre ženy

Tu je 9 známych značiek, ktoré prinášajú na trh udržateľnú obuv:

Ľudové hnutie

Názov značky The People’s Movement hovorí o filozofii spoločnosti. Zakladateľ spoločnosti radí spotrebiteľom, že náš zvyk pohodlnosti môže byť smrteľný. Pomaly zabíjame seba a svoju planétu tým, že produkujeme toľko odpadu, že nám čoskoro dôjde priestor pre život.

Táto značka sa zameriava na udržateľnú výrobu, dlhodobé používanie a možnosť opätovného použitia materiálov.

Ľudové hnutie

Športová obuv People’s Movement s udržateľným dizajnom

VEJA

VEJA získava udržateľné materiály pre svoju výrobu od viac ako 320 farmárov, ktorí vyrábajú ekologickú bavlnu. Všetci sú certifikovaní pre spravodlivý obchod, čo automaticky znamená, že v ich pracovných miestnostiach je vylúčené vykorisťovanie ľuďmi.

Športová obuv VEJA – elegantný model pre ženy

Dámska športová obuv Veja s udržateľným dizajnom

Moderný a udržateľný dizajn

Športová obuv Veja s udržateľným dizajnom

ElNaturalista

ElNaturalista používa hrubé materiály najlepšej kvality. Ich presné vypracovanie vedie k najlepším možným výsledkom. Pracovné haly spoločnosti sa nachádzajú v Maroku a Španielsku. Tieto dve krajiny sú známe svojou tradičnou výrobou kože, ktorá je hlavným materiálom obuvi ElNaturalista.

Okrem iného existuje množstvo modelov, ktoré sú vhodné pre alergikov, pretože neobsahujú chróm.

ElNaturalista znamená kvalitu a udržateľnosť 

Športová obuv ElNaturalist Grosella Walky s udržateľným dizajnom Športová obuv pre ženy

Indosoly

Pri výrobe športovej obuvi pre ženy a mužov pochádzajúcej z tejto značky sa staré pneumatiky recyklujú. Sú strihané do tvaru podrážky. Ďalej výrobcovia používajú ekologické materiály, ako sú banánové listy, organické textílie, rôzne druhy trávy.

Podrážka obuvi vyrobená z recyklovaných automobilových pneumatík

Športová obuv Indosole s udržateľným dizajnom

Spoločnosť

Keep Company je vegánska značka. Naďalej kladú veľký dôraz na humánne zaobchádzanie s ľuďmi, ktorí pre nich pracujú. Okrem toho tu zachovanie kultúrneho dedičstva zohráva významnú úlohu. Táto spoločnosť zaoberajúca sa športovými topánkami funguje tak, že staré remeselné tradície sa rozvíjajú bez toho, aby stratili svoj autentický charakter.

Keep Company vegánskej obuvi

Udržujte spoločnosť športovú obuv s udržateľným dizajnom

Pôvodný

Native predáva vegánsku športovú obuv pre ženy a mužov, pre deti i dospelých. Výrobný proces je stále veľmi udržateľný, pretože produkuje veľmi málo škodlivých emisií. Modely obuvi od Native tiež neobsahujú väčšinu látok škodlivých pre prírodu.

So všetkými týmito ekologickými a zdravotnými výhodami je obuv tiež veľmi kvalitná. Sú veľmi pohodlné, odolné voči nárazom, dajú sa rýchlo vyprať a nezanechávajú škvrny.

Native predáva štýlovú vegánsku športovú obuv pre ženy a mužov

Natívna športová obuv apollo chukka s udržateľným dizajnom

Noah

Túto značku možno poznáte, ak milujete udržateľné elegantné topánky. Značka však má veľa v ponuke pre ľudí so športovým vkusom. Spoločnosť bola založená v Taliansku v roku 2009 a od začiatku mala myšlienku vyrábať vegánsku obuv v súlade s pravidlami udržateľnej módy..

Poznáte vegánsku obuv od talianskej značky Noah?

Športová obuv Noah tamara taupe s udržateľným dizajnom

Buržoázny bohém

Bourgeois Bohème je ďalšou značkou, ktorá sa preslávila svojimi super elegantnými modelmi. Nájdete tu však aj niekoľko športových topánok pre mužov. Sú vyrobené z vegánskej kože, ktorá pochádza z Talianska. Výroba prebieha v spravodlivých pracovných podmienkach v Portugalsku a používa niektoré tradičné remeselné metódy.

Bourgeois Bohème ponúka na trhu elegantnú športovú obuv pre mužov

Športová obuv Bourgeois Bohème s udržateľným dizajnom

Etický

Toto je udržateľná verzia bežných bežeckých topánok. Vyrábajú sa za podmienok spravodlivého obchodu v Pakistane. Na ich výrobu sa používa organická bavlna.

Etetická športová obuv sa vyrába v Pakistane za podmienok spravodlivého obchodu

športová obuv pre etletický veľtrh s udržateľným dizajnom

Pozrite sa na nové modely týchto značiek! Často sú originálnejšie a krajšie ako mnohé iné športové topánky na trhu. Cena sa vypláca, predovšetkým vďaka zlepšenej ochrane zdravia a životného prostredia.

Čoraz viac značiek obuvi sa snaží vytvárať udržateľnú módu

Športová obuv Adidas s udržateľným dizajnom