Prázdniny so psom – praktické tipy na skvelé výlety so svojim štvornohým priateľom

Prázdninová sezóna je stále v plnom prúde. Áno, cestovanie je skvelá zábava, ale čo môžete robiť, keď máte doma psa? Môžeme vziať svojho štvornohého priateľa so sebou na dovolenku? Stojíte pred rovnakou dilemou krátko pred plánovaným výletom? Pripravili sme pre vás praktické tipy, ktoré vám pomôžu stráviť skvelú dovolenku so svojim psom. Existujú aj aktivity pre vášho domáceho maznáčika, aby sa cítil skvele. Najdôležitejšie však je, aby ste vopred premysleli malé detaily a vyhli sa nepríjemným prekvapeniam. Ak napríklad chcete alebo potrebujete jazdiť hodiny, musíte mať (alebo si požičať) dostatočne veľké auto. Cieľom je, aby váš maznáčik dostal v aute dostatok miesta. O chvíľu vám povieme, čo si môžete pred cestou pripraviť, mať ju poruke počas cesty a robiť v dovolenkovej destinácii!

Živočíšne dobré – strávte skvelú dovolenku so svojim psom!

dovolenka so psom pes sa musí v aute cítiť príjemne

Praktické tipy na prípravu na cesty so psom

Pred odchodom psa vyčešte a vyčesajte prebytočné chĺpky, aby nezostal v aute. Potom by ste to mali odstrániť a vyčistiť auto. Teraz sa vám to môže zdať ako triviálna záležitosť, ale z praktického hľadiska je to dôležité a ušetrí vám to prácu po príchode na prázdniny.

Prípravy na prázdniny sú základom dobrej dovolenky so psom

dovolenka so psom, príprava na výlet

Pred cestou sa musíte uistiť, že váš štvornohý priateľ má pas. Tento dokument obsahuje jeho meno, rasu, vek a číslo a adresu vášho mobilného telefónu. Tieto informácie musia byť tiež v psom obojku a použité v prípade núdze, ak sa štvornohý priateľ stratí v dovolenkovej destinácii. V posledných rokoch sa veľa majiteľov rozhodlo pre identifikáciu mikročipom. Toto je nepochybne lepšia možnosť, pretože obojky sa dajú ľahko stiahnuť. Čip je zabudovaný pod kožou vášho domáceho maznáčika a zostane tam celý život. Bezpečné a spoľahlivé.

Vďaka vstavanému mikročipu sa vášmu miláčikovi nemôže stať nič zlé

dovolenka so psom na návšteve mesta

Pred odchodom na dovolenku so svojim psom sa odporúča, aby ste od veterinára získali jeho zdravotné údaje. Takže všade môžete (ak je to potrebné) dokázať, že váš štvornohý priateľ má všetky očkovania. Vrátane očkovania proti chovateľskej stanici. Ide o vysoko nákazlivú infekciu horných dýchacích ciest, ktorá sa rýchlo šíri.

Extra tip: Odfoťte so sebou svojho psa. Je nepravdepodobné, že by ste sa stratili na dovolenke, ale kto vie…. Nehody sa stávajú. Skutočnosť, že váš miláčik utečie z auta alebo hotelovej izby v rekreačnom stredisku, je pre zviera rovnako hrozné ako pre jeho majiteľa. Aktuálne fotografie psa pomôžu vám a ďalším ľuďom opäť nájsť štvornohého priateľa.

Vezmite si so sebou na dovolenku aktuálne fotografie svojho psa

cestovanie a dovolenka na dovolenke so psom

Šikovné tipy na cestovanie so psom

V súčasnej dobe nájdete v špecializovaných predajniach všetky druhy cestovných doplnkov pre psov – od jednoduchých prepravných boxov cez cestovné postieľky až po skladacie rampy. Tieto malé a / alebo veľké doplnky vám umožňujú cestovať so svojim domácim miláčikom bezpečne a pohodlne. K dispozícii musí byť aj špeciálne jedlo pre psov a pitnú vodu. Najlepšie by bolo, keby ste na cestách dodržiavali rovnaký rozvrh kŕmenia, ako by ste bežne robili doma. Nezabudnite svojmu psovi dopriať v horúcich letných dňoch dostatok vody a udržujte ho dobre hydratovaného. V letných horúčavách potrebuje viac vody! Počas dlhej jazdy sa určite budete musieť zastaviť každých niekoľko hodín. Toto je veľmi praktický tip pre každého dovolenkára so psom. Zastavte auto na trávnatom odpočívadle a vezmite psa na krátku prechádzku. Váš maznáčik spotrebuje pri tomto procese určitú energiu, čo je pre neho v skutočnosti nevyhnutné.

Krátky pobyt a prechádzka trávnikom sú pre psa a majiteľa nevyhnutné

dovolenka so psom urobte si počas cesty krátke prestávky

Užitočné tipy na dobrý prázdninový pobyt so psom

Hneď ako dorazíte do svojej dovolenkovej destinácie, budete mať úplne iné starosti, ak ste si všetko dopredu neplánovali. Začneme hneď tým najdôležitejším tipom: ubytujte sa iba v hoteloch, ktoré sú vhodné pre domáce zvieratá! Za štvornohého priateľa v zásade neplatí. Mohli by však existovať obmedzenia týkajúce sa počtu povolených psov, ich veľkosti a hmotnosti. Pred rezerváciou hotela si teda podrobne online zistite, čo je a čo nie je v predmetnom hoteli povolené. Najlepšie je zavolať do hotela, ktorý ste si vybrali, kde sa plánujete počas dovolenky ubytovať, aby ste zistili, či sú tam psy povolené. Počas telefonického hovoru môžete získať ďalšie informácie o určitých obmedzeniach alebo dodatočných poplatkoch.

 Ubytujte sa iba v hoteloch, ktoré sú vhodné pre domáce zvieratá!

cestovanie a prázdniny so psom v hoteli priateľskom k domácim zvieratám

Večera v reštauráciách vhodných pre domáce zvieratá. Vyhľadajte reštaurácie (zvyčajne so slnečnou terasou alebo iným vonkajším priestorom!), Kam môžete vziať svojho psa. Predtým, ako vôbec odídete, preskúmajte online reštaurácie a bary vhodné pre domáce zvieratá vo vašej dovolenkovej destinácii a vytvorte si zoznam takýchto miest. Áno, ale dovolenka nie je len o tom, ako sa dobre najesť a pohodlne spať. Myslite preto na zaujímavé voľnočasové aktivity, ktoré môžete so svojim štvornohým priateľom robiť. Beh, hranie lopty, plávanie a mnoho ďalších sa dá s chlpatým priateľom vykonávať na dovolenke. Na mieste určite prídete s novými nápadmi!

Extra tip: A nakoniec prichádza naša špeciálna rada! Upratujte hneď po psovi! Vopred si zaobstarajte dostatok vreciek a tašiek na psie hovienka. Na dovolenke sa teda nemôže nič pokaziť.

Postupujte podľa našich rád a budete mať so psom nádhernú dovolenku! Chceme vám to zaželať!

cestovanie a dovolenka so psom voľnočasové aktivity s domácim zvieratkom

cestovanie a dovolenka so psom piť dostatok vody

cestovanie a dovolenka so psom skvelé nápady na voľný čas

prázdniny so psom strávte pekné chvíle so svojim miláčikom

dovolenka so psom vzrušujúce zážitky s vašim domácim miláčikom

dovolenka so psom pripravujúcim domáceho miláčika na výlet