Prehľad online spôsobov platby – najdôležitejšie výhody a nevýhody

Online nákupy v posledných rokoch úplne zmenili spotrebiteľský svet. Mnohým podnikom, veľkým i malým, otvoril nové obchodné príležitosti a tiež spotrebiteľom uľahčilo nakupovanie. V dnešnej dobe môžete nájsť a kúpiť všetky druhy vecí, nie tak, že by ste sa prešli po meste, ale zadaním niekoľkých kľúčových slov do vyhľadávača a pár kliknutiami myši. Naša objednávka je doručená do obchodu v priebehu niekoľkých minút a čoskoro je na ceste. Zmenilo sa však nielen nakupovanie, ale aj spôsoby platby. Pred niekoľkými rokmi bolo platenie v hotovosti, debetnou kartou, kreditnou kartou alebo, čím ďalej tým zriedkavejšie, šekom, jediným spôsobom nákupu tovaru, dnes sa objavilo mnoho ďalších a niekedy úplne mätúcich nových spôsobov platby online. Dnes by sme vám chceli poskytnúť stručné informácie o najobľúbenejších platobných metódach pri nakupovaní online a predstaviť ich hlavné výhody a nevýhody, ktoré by mal každý online kupujúci vedieť..

Prehľad najdôležitejších spôsobov platby online

Online spôsoby platby na prvý pohľad - výhody a nevýhody, ktoré by ste mali určite vedieť, zľavy pri nakupovaní online

Nákup na faktúru

Nákup na účet je bezpochyby jednou z najobľúbenejších a najpríjemnejších online platobných metód na svete. Je ideálny pre skeptikov, ktorí buď nikdy nenakupovali online pred alebo od určitej značky a chcú si vyskúšať, či sa im dá dôverovať. Pri tomto spôsobe platby si objednáte požadované položky, dostanete ich a potom ich musíte zaplatiť iba do 14 dní. Prípadne môžete výrobky tiež zaslať späť alebo vymeniť.

Ako zákazník máte dva týždne na testovanie kvality tovaru. Časté riziká podvodu sú prakticky eliminované. Ak dostanete nesprávny, poškodený, nekompletný alebo inak neuspokojivý výrobok, môžete ihneď podať sťažnosť bez toho, aby vám vznikla finančná strata.

Pri online objednávke si už nemusíte lámať hlavu s tým, či tovar dostanete, v akom je stave alebo kedy vám budú vrátené peniaze, ak ich vrátite. Okrem toho nemusíte na internete zverejňovať žiadne dôverné bankové údaje, a tým trpieť akýmkoľvek možným podvodom s identitou.

Keďže máte aj 14 dní na zaplatenie faktúry, môžete si jednoducho objednať špeciálne položky alebo zľavnený tovar, ktorý nemusíte hneď platiť. Pretože o niekoľko dní, keď získate svoj mesačný príjem, mohla byť položka dlho vypredaná.

Prehľad online spôsobov platby - výhody a nevýhody, ktoré by ste mali určite poznať v cyber pondelku čierny piatok

nevýhoda

Nevýhody online spôsobu platby na účet spočívajú predovšetkým na maloobchodníkovi. Pretože obeťami podvodov sú niekedy nielen zákazníci, ale z času na čas aj firmy a dodávatelia. Fenomén „vrátenie peňazí, uchovávanie tovaru“ je bohužiaľ často prípadom tovaru, ktorý sa rýchlo kazí, ako sú potraviny, kozmetika a ďalšie. To je dôvod, prečo mnoho maloobchodníkov radšej nepoužíva spôsob platby za nákup na účet. Ak si chcete pred prehliadaním a nakupovaním overiť, či spoločnosť ponúka tento spôsob platby alebo nie, môžete prejsť na stránku rechnungskauf.com urobiť kedykoľvek. Tam nájdete aj dodatočné informácie k predmetu nákupu na účet.

Prehľad online spôsobov platby - výhody a nevýhody, ktoré by ste o online nákupe pomocou smartfónu určite mali vedieť

Platba na dobierku

Dobierka sa nijako nelíši od nákupu na účet. V tomto prípade však nebudete mať dva týždne. Objednané položky musíte zaplatiť dodávateľovi ihneď po doručení. Stále môžete otvoriť obal na mieste a prezrieť si tovar, ale nemáte 14 dní na to, aby ste ho poriadne vyskúšali. Toto je obzvlášť problematické pre elektrické zariadenia, ktoré na prvý pohľad vyzerajú nepoškodené, ale v skutočnosti sú chybné. Pri vrátení vždy existuje riziko, že sa vám peniaze vrátia neskoro, neúplne alebo vôbec.

Prehľad online spôsobov platby - výhody a nevýhody, ktoré by ste o módnom oblečení online pri nákupe určite mali vedieť

Nákup na platbu vopred

Kým pri nákupe na účet je zákazník zvýhodnený, pri nákupe vopred je princíp postavený na hlavu. Tento spôsob platby online preto ponúka obchodníkovi ďalšie výhody. Ako kupujúci musíte zaplatiť faktúru pred odoslaním tovaru. Akonáhle budú peniaze prevedené, vaša objednávka bude tiež na ceste k vám. Tu môžete rýchlo a jednoducho platiť pomocou súkromného poskytovateľa platieb. PayPal, Amazon Pay, Apple Pay, Google Pay, Paydirekt, GiroPay atď. Sú obľúbené možnosti. Ktorý z nich si vyberiete, závisí v zásade od toho, čo webová stránka predajcu ponúka.

Takéto online platobné metódy však pre kupujúcich predstavujú množstvo rizík. Pri zadávaní objednávky musíte spoločnosti slepo dôverovať. Kedy a či vôbec svoj tovar dostanete, je prinajlepšom otázne. Keďže peňažné transakcie môžu trvať aj niekoľko dní, na doručenie vašich položiek budete musieť čakať dlhšie. Rizikové online spôsoby platby, ako je platba vopred, sú jedným z hlavných dôvodov, prečo sa skeptici stále radšej vzdávajú moderného online nakupovania..

Existuje množstvo spôsobov platby online, ktoré majú jedinečné výhody a nevýhody pre zákazníkov a obchodníkov. V závislosti od metódy sa potom môže váš zážitok z online nakupovania drasticky líšiť. Rozhodnite sa teda informovane a užite si nakupovanie!

Prehľad online spôsobov platby - výhody a nevýhody, ktoré by ste mali určite vedieť Zaplatiť online debetnou kartou z kreditnej karty