Prírodné krásy v Číne, ktoré musíte jednoducho vidieť

Najľudnatejšia krajina sveta Čína vzbudzuje čoraz väčší záujem nielen medzi cestovateľmi. O tejto východoázijskej krajine, ktorá má obrovské a rozmanité územie, bohužiaľ vieme málo. Ale každý, kto niekedy navštívil Čínu, je fascinovaný jej mestami a prírodnou krajinou a má čo povedať svojim priateľom. Dnes sa chceme pozrieť na prírodné krásy Číny a zdvihnúť zakalený závoj neznámeho. Ukážeme vám niektoré z najkrajších miest v krajine – od malebnej krasovej krajiny v Guiline a Yanshuo po členité stĺpy v Zhangjiajie, od farebných jazier v Jiuzhaigou až po dúhové hory v Zhangye. Na konci tohto článku určite zistíte, že rozmanitá čínska prírodná krása je rovnako pôsobivá a fascinujúca ako jej luxusná kultúra..

 Tieto impozantné horské stĺpy (Huang Shan) boli zdrojom inšpirácie pre čiastočne plávajúce hory Hallelujah v slávnom filme Avatar – Odchod do Pandory.

Čínska prírodná krása impozantných horských pilierov Huang Shan je zdrojom inšpirácie pre film Avatar

     – Inšpirujte sa krásou prírody v Číne

Začíname na ceste obrovskou krajinou vo východnej Ázii a ukážeme vám jej očarujúcu povahu. Len tak si urobíme krátky pobyt na troch miestach, kde sa nádherná príroda a bohatá čínska kultúrna história prelínajú do neoddeliteľného celku.

Poď so mnou?

Žlté hory by sa mohli zdať, že nie sú z tejto planéty.

Čína navštívi úchvatne krásne obľúbené turistické destinácie Žlté hory

  • Žlté hory – očarujúce východy slnka nad morom mrakov

Predstavte si mystickú krajinu, potom bude váš obraz určite veľmi podobný žltým horám v Číne. Všade naokolo vidíte podivné krútiace sa borovice vyrastajúce zo zakrivených skál. Nad všetkým sa týči najvyšší vrchol tejto jedinečnej horskej krajiny, impozantný vrchol lotosového kvetu, ktorého výška dosahuje 1864 m n. M. Týčiace sa skaly majú bizarné tvary, ktoré sú neustále obklopené hmlistým morom mrakov. To všetko môžu turisti zažiť v Žltých horách – mystických a hmlistých horských krajinách, ktoré sú v skutočnosti najkrajšie a najznámejšie v Číne. Jeho klasickými atrakciami sú „štyri prírodné divy“: podivné borovice, podivne tvarované skaly, oblaky a horúce pramene. Priložené video vám dáva detailný pohľad na tento prírodný úkaz.

  • Najkrajšie krasové krajiny v Číne sa nachádzajú pozdĺž rieky Li

Rieka Li je ako majstrovské dielo umelca, v tomto prípade prírody. Je dlhý 437 km a takmer vždy je obklopený klasickými krasovými kopcami. Táto prírodná krása už inšpirovala mnoho básnikov, maliarov a fotografov. Americký časopis National Geographic Magazine označil rieku Li za jeden z „10 najlepších vodných divov“ na svete. Mnoho cestovateľov z celého sveta navštevuje túto oblasť Číny každý rok, pretože je to jedna z najlepších turistických destinácií na svete.

Zakaždým, keď si turisti užívajú idylické, malebné scény, ktoré niekedy dokonca pôsobia nadpozemsky.

Čína prírodné krásy idylické scény rieka Li

Foto 7: Pieskovcová štruktúra prekvapuje rozmanitosťou farieb

Čína prírodné krásy pieskovcové útvary prekvapujúce rozmanitosť farieb

  • Zhangye –Danxia – geopark alebo jedinečné bohaté sfarbenie pieskovca

Na odľahlom severozápade Číny je geopark Zhangye Danxia, ​​ktorý ponúka svojim turistom predtým úplne neznámu krajinu. Nápadné reliéfy sa objavujú v rôznych farbách, ktoré sa dajú len ťažko opísať.

 Unikátne tvary bežní cestujúci často ignorujú, ale veľmi ich milujú fotografi.

Tvorba pieskovca Prírodné krásy Číny ignorované cestovateľmi milovanými fotografmi

Táto očarujúca krajina bola počas miliónov rokov formovaná eróziou, vetrom a dažďom a dnes pozostáva z krivolakých, vrstvených, viacfarebných štruktúr, z ktorých väčšina je vysoká niekoľko stoviek metrov. Keď na ne zasvieti slnko, ich farby sa objavia v plnom svetle a živosti. Všetko tu vyzerá ako olejomaľba, obzvlášť keď je nad obrovskými červenými skalnými útvarmi krištáľovo čistá modrá obloha. Najlepšie to ukazuje nasledujúce video.

  • Terasovité polia Yuanyang Číňania nazývajú „Rebrík do neba“

Na našej planéte je veľa vecí, o ktorých viete, že ich nemožno nikdy prekonať, keď uvidíte ich krásu a pocítite ju zblízka. Presne to pocítite pri návšteve terasových polí Yuanyang v Číne. Sami tiež prídete na to, že tieto ryžové polia tvoria najkrajšie terasy na svete. Pohľad je celkom fascinujúci.

Terasové polia, ktoré zaujmú svojimi tvarmi a farbami.

Čínske farebné radové polia Ryžové polia zaujmú svojimi tvarmi a farbami

  • Jiuzhaigou – romantické horské jazerá a farebné krajiny

Na odľahlom západe Číny je Jiuzhaigou často prirovnávaný k farebnej krajine zázrakov. Jiuzhaigou má krásne, romanticky situované jazerá obklopené rozsiahlymi horskými lesmi. Tieto jazerá menia farbu v priebehu dňa a roka. Farby pochádzajú z odleskov okolitých horských svahov vo vode a z rôznych rias a minerálov v jazerách.

 Už ste niekedy videli farebné jazero??

Čína prírodné krásy farebné jazero jedinečné prírodné kúzlo

Jeseň je v Jiuzhaigou najkrajším obdobím, keď krajina mení farby a ponúka živé pozadie jesenných odtieňov – nedotknutú, oslnivú krásu, ktorá fascinuje.

Hangzhou v noci

Hangzhou v noci, Čína, pamiatky

 – Viac miest a miest, ktoré sa oplatí vidieť v Číne

Teraz vám ukážeme ďalšie tri miesta, ktoré zaujmú nielen svojou prírodnou krásou. Čínska kultúra a história sú tu úzko prepojené a ponúkajú nádhernú symbiózu so svojimi jedinečnými prírodnými krásami.

  • Hangzhou je ako nebo

Asi 190 km juhozápadne od Šanghaja sa nachádza Hangzhou, hlavné mesto čínskej provincie Zhejiang. Je známy svojou malebnou krásou a predstavuje úchvatnú prírodnú kulisu pre mnohých fotografov. Marco Polo cestoval po Číne v 13. storočí a Hangzhou označil za „najkrajšie a najveľkolepejšie mesto na svete“.

Najslávnejší pohľad na Chang -čou, Západné jazero, je považovaný za jednu z najkrajších pamiatok v Číne. Každé ročné obdobie ponúka malebné scény, ktoré na turistov zanechajú hlboký dojem.

 Hangzhou a Západné jazero – nádherný panoramatický výhľad, na ktorý nikdy nezabudnete.

Panoramatický výhľad na Hangzhou a Západné jazero Čína

  • Hongcun má deväť storočí

Hongcun je malebná dedinka s krásnymi vodnými scénami všade naokolo. Je známy svojimi lotosovými rybníkmi a mostmi a je známy svojou jedinečnou architektúrou. Preto tam priťahuje mnoho študentov čínskeho umenia a fotografov z celého sveta.

 Návšteva Hongcunu stojí za to.

Známe zaujímavé miesta v Číne Hongcun

  • Lijiang – staré mesto s fantastickými prírodnými krásami

Lijiang sa nachádza na juhovýchodnom úpätí Himalájí a fascinuje zasneženými horami, vysokohorskými ľadovcovými jazerami a majestátnymi kaňonmi. Je to rozhodne úchvatná a krásna destinácia.

Môžete sa vyviesť lanovkou na horu, aby ste získali úchvatný výhľad na zaľadnený vrchol a cestou späť prejsť jednu z najhlbších roklín na svete – Tigrie skokanská roklina.

 Staré mesto Lijiang je veľa navštevované a turisti radi fotografujú.

Staré mesto Lijiang, Čína, pamiatky obľúbenej turistickej destinácie

V Lijiang sú prírodné krásy a čínska kultúrna história úzko prepojené. Mimo prírodnej krajiny tu nájdete aj mnoho historických zaujímavostí, ako napríklad staré mesto Lijiang a staré mesto Shuhe..

V Číne môžu turisti zažiť aj vysokohorskú nádheru Tibetu – od nedotknutých jazier až po najvyšší vrch sveta – Mount Everest.

Čína Tibet Vysokohorská nádhera Mount Everest nedotknuté jazerá

… a lepšie spoznať čínsku históriu a kultúru.

Navštívte Čínu, aby ste lepšie spoznali čínsku históriu a kultúru