Správna komunikácia v okolí môže byť prospešná

správne komunikovať so susedským kukátkom

Naučte sa správne komunikovať so svojimi susedmi

Správna komunikácia so susedmi nie je vždy jednoduchá. Rozhodne potrebujete veľkú trpezlivosť a schopnosť nestratiť nervy. Vždy existujú problémoví susedia. Patria sem napríklad tí, ktorí si zrejme nevšimnú, že hluk, ktorý vydávajú, ruší mnoho ľudí v ostatných bytoch.

Väčšina z nás by to asi potvrdila – takýmto situáciám sa nedá vyhnúť. Ale určite existujú stratégie, ktoré nám pomáhajú správne komunikovať a predchádzať vážnym následkom.

Dobrý vzťah so susedom môže v zlate skutočne stáť za to

správne komunikovať

Komunikujte správne verbálne

Pravdepodobne sa všetci zhodneme na tom, že by sa mal najskôr pokúsiť porozprávať so susedmi a objasniť tak vzniknuté problémy a nedorozumenia. Ukazuje sa, že ľudia veľmi často nevedia, že obťažujú ostatných ľudí. Pred nahromadením hnevu a zlých emócií by ste mali túto záležitosť predložiť svojim susedom.

Obvykle to príde trápne a urobia sa opatrenia, aby sa zabránilo vzniku takýchto situácií.

So susedom pokojne prediskutujte čo najviac nejasností

správne komunikovať so susedmi

So svojimi susedmi môžete mať spoločného oveľa viac problémov, ako by ste si mohli myslieť

komunikovať správne susedia japonsko

Žiadne písomné správy

V tejto súvislosti by sme chceli upozorniť, že zanechávať písomné správy nie je taký dobrý nápad. Útočí na vás bez toho, aby mal daný človek šancu brániť sa. To robí väčšinu ľudí super agresívnymi. Potom už možno nebude možné robiť veci dobre, bez ohľadu na to, ako dobre komunikujete.

Skúste to, ako som povedal, v rozhovoroch alebo možno prostredníctvom telefonátu. Aj keď by ste mali napísať kartu, snažte sa byť dostatočne priateľskí. Na problém starostlivo upozornite. Predpokladajte sa! Opýtajte sa sami seba, ako by ste sa cítili, keby ste dostali takúto kartu.

Aj keď sa niečo pokazí, vždy o tom môžete hovoriť

správne komunikovať susedský spor

Dôvera je dôležitá, aj keď ide len o zalievanie kvetov na dovolenke

správne komunikovať susedia stará pani

Remeselník – sused

To je tiež klasický prípad, nie? Je fanúšikom redizajnov a tieto jednoducho neprestávajú! Okrem toho sa vykonávajú v najnevhodnejších časoch dňa.

Správne komunikujete, keď sa odvolávate na zákony. Totiž, existujú nariadenia, ako ďaleko a v akú dennú dobu sa majú vykonávať tieto hlasné renovácie. Urobte si prieskum a upozornite na to svojich susedov.

Aj tu platí pravidlo: Susedia možno nevedeli, že to všetko je také otravné.

Ak ste novým susedom, rýchlo by ste si získali dôveru

správne komunikovať susedia zvedaví

Vaši susedia o vás môžu vedieť oveľa viac, ako si myslíte

správne komunikovať susedov rozhovor

Samozrejme, najlepšia je známa štvrť, ktorá bude trvať celý život

správne komunikovať susedia dobrý vzťah

Sused, ktorý rád organizuje večierky

Hudba je pekná, ale každý máme iný vkus. Ovplyvňuje to nielen štýl, ale aj hlasitosť a čas, kedy si to užívate. Večierky majú navyše vedľajší účinok – je tam tiež veľa ľudí, ktorí hovoria nahlas a áno, skutočne kričia.

Keď začne hrať naživo gitara, klavír a ďalšie hudobné nástroje, môže to celé byť veľmi kritické.

Každý chce odhodiť svoje prikrývky vo svojej vlastnej ríši

susedia správne komunikujú podľa hudby

Na týchto susedov by ste museli upozorniť, že potrebujú zosilnenú izoláciu. Dajte im znova a znova – nepristupujte k nim agresívne. Polícia a zákon sú v prípade núdze na čo odkazovať. Ak je to však potrebné, urobte to, najlepšie anonymne, aby ste predišli ďalším problémom. Takýto incident by zvyčajne pomohol zabrániť tomu, aby sa také veľké oslavy znova konali.

Nie je to ale celkom tak, že by sme si vo veľkomeste mohli užívať súkromie

susedia nahlas komunikujú

Rodinné problémy

Je obzvlášť dôležité, aby ste správne komunikovali so susedmi s rodinnými problémami. V takýchto situáciách sa vám veci môžu rýchlo vymknúť z rúk. Ak máte podozrenie, že medzi vašimi susedmi dochádza k násiliu, mali by ste byť veľmi ostražití. Policajné a špeciálne orgány musia byť informované. Nakoniec to môže tiež zachrániť život.

Často zažijeme oveľa viac, ako by sme chceli vydržať

susedia komunikujú správne, trpezlivo

Jednoducho by sa mala dosiahnuť dohoda v mene mieru

správne komunikovať so susednými rozhodcami

Aké milé je začať deň s úsmevom svojho suseda

susedia správne komunikujú podľa kávy

Sused, ktorý má tak rád zvieratá

V skutočnosti je veľká časť problémov so susedmi spojená s domácimi zvieratami. Podľa niektorých štatistík je s ním spojených takmer 30% prípadov. Majitelia väčšinou milujú svojich domácich miláčikov natoľko, že sú na túto tému veľmi citliví.

Za žiadnych okolností sa neprejavujte agresívne voči nim alebo voči zvieratám. Zdôraznite, že máte radi aj zvieratá, ale že ak sa o ne nebudete správne starať, budú s nimi spojené zdravotné a iné problémy..

Čokoľvek, čo sa susedom nepáči, sa pri absencii komunikácie môže obrátiť proti nám

susedia správne komunikujú podľa susedov

záver

Na konci dňa, ak chcete správne komunikovať, je potrebné prejaviť čo najviac empatie a čo najmenej agresie. Nezabudnite, že každému sa môže stať, že si lezie na nervy.

Nové v susedstve? – Potom sa pokúste ihneď získať srdcia susedov!

správne komunikovať stretnúť sa so susedmi