Svetoznáme arabské ženy očarujú inteligenciou a triedou

arabské ženy kráľovná rania vedomá módy

Krásne a inteligentné arabské ženy sú svetovými celebritami

Arabskí šejkovia nepatria len medzi najbohatších ľudí na svete. Po svojom boku majú aj jedny z najkrajších žien. Prvé ženy v arabskom svete sú tiež veľmi inteligentné a akosi mystické. Všetky viac -menej pripomínajú princeznú Šeherezádu.

Prvé dámy sú krásne, ale aj elegantné a inteligentné. Uplatňujú svoju moc nad silnými mužmi na dobré účely. Tieto prvé dámy robia svet, v ktorom vládnu, oveľa krajším a spravodlivejším.

Sheikha Musa bint Nasser al-Missned

arabské ženy šejka musa západná móda

Je jednou z manželiek Hamada bin Chalifa Al Thaniho. Katarským emirom bol do roku 2013. Je to rozhodne najznámejšia dáma z arabských krajín. Je to kvôli ich vkusu a vďaka ich schopnosti kombinovať moslimské a európske tradície vo svojom oblečení. Magazín Vanity Fair ju niekoľkokrát zaradil do zoznamu najlepšie oblečených žien na svete.

Prvotriedna úroveň a neprehliadnuteľná prepracovanosť

arabské ženy šejka musa moderná žena uvedomelá móda

Je prvou medzi prvými ženami v arabských krajinách, ktorá ukázala svetu svoju otvorenú tvár. Vynechaním typického čierneho kostýmu urobila v Katare revolúciu. Okrem iného viedla reformu v oblasti práv žien. Ich príklad a sociálna angažovanosť významne prispeli k tomu, že ženy v ich krajine mali dovolené riadiť autá a vyberať si vlastné oblečenie. Pracovala na tom, aby ženy mohli študovať na univerzite. Teraz ženy na tamojšej univerzite dokonca percentuálne dominujú. Viac ako 60% tvoria ženy.

Vždy stopercentne vedomá módy a elegantná

arabské ženy šejka musa efektné oblečenie

Sebavedomý a nezávislý

arabské ženy šejka musa

Pokiaľ ide o jej štandard, katarská šejka nerobí kompromisy. Luxusné značky pozná dokonale. Medzi jej obľúbené značky patria Yves Saint Laurent, Balenciaga, Chanel, Armani Prive, Jean Paul Gaultier, Chanel, Dior, Cartier.

Rania z Jordánska

arabské ženy kráľovná rania

Rania z Jordánska je pre mnohých ľudí najkrajšou kráľovnou na svete. V roku 2003 ju britský časopis Hello označil za kráľovnú elegancie. Kritériá, podľa ktorých to bolo uznané, nie sú čisto estetické. Tento titul získala kvôli svojmu politickému nasadeniu. Rovnako ako Sheikha Musa bint Nasser al-Missned, Rania z Jordánska bojovala za práva žien.

Tiež sa stal symbolom progresívneho myslenia

arabské ženy kráľovná rania móda

Vo svojom šatníku kombinuje prvky tradičného arabského oblečenia a európskeho štýlu. Rania z Jordánska miluje jemné šperky. Rovnako ako všetky arabské ženy, ukazuje obzvlášť dobrý vkus pri výbere šperkov.

Jedným z jej špeciálnych kúskov je diadém princeznej Alie od Cartiera. História jeho získania je veľmi zaujímavá. Aliaina čelenka bola po jej smrti prenesená na jej dcéru Aiu. Dáva ju Ránii z Jordánska.

Princezná Haya bint al-Hussein

arabské ženy Haya bint al Hussein

Princezná Haya je sestrou jordánskeho kráľa

arabské ženy Haya bint al Hussein elegantné moderné

Je tiež manželkou predsedu vlády Spojených arabských emirátov a dubajského šejka – Muhammada bin Rašída Al Maktuma.

Vo veľkej miere prispieva k šíreniu svetských tradícií vo svojej vlasti

arabské ženy Haya bint al Hussein dubai

Na rozdiel od ostatných celebrít, princezná Haya nemá príliš v láske módu. Vyštudovala Oxford a hovorí štyrmi jazykmi. Haya je známa svojou silnou verejnou a charitatívnou prácou. V súčasnosti prevádzkuje International Humanitarian City – najväčšie centrum pomoci v mimoriadnych situáciách. Je tiež poslom mieru z OSN.

Tu na misii v Libérii

arabské ženy Haya bint al Husajn sú poslom mieru v Libérii

Princezná Haya spolupracuje s Ban Ki-moonom a Kofi Ananom.

Avšak aj ona má drahého koníčka a tým sú kone. Je prvou Arabkou, ktorá sa zúčastnila jazdeckej súťaže.

Kráľovná Fatima

arabské ženy kráľovná fatima

Saudská Arábia je jednou z najprísnejších moslimských krajín. Práve tu môžete silu moslimských tradícií cítiť najsilnejšie. Žije tam aj Fathima Kulsum Zohar Godabari. Je považovaná za jednu z najkrajších prominentných arabských žien.

Kráľovná Fatima je známa svojimi jemnými šperkami

arabské ženy kráľovná fatima saudská arábia

Princezná Amira Al Talil

arabské ženy princezná Amira Al Talil

Amira Al Talil pochádza z tej istej krajiny. Je manželkou princa al-Walida bin Talala Al Sauda. Na rozdiel od kráľovnej Fatimy ukazuje výrazný rebelský charakter. Zasadzuje sa za práva žien vrátane šoférovania, školenia a rozhodovania, či pracovať alebo nie. Princezná Amira sa odmieta obliecť tradične do arabčiny a vo svojom outfite predvádza jasný európsky štýl.

     Moderná žena Orientu

arabské ženy princezná Amira Al Talil moderná žena

Podieľa sa na politike na najvyššej úrovni

arabské ženy princezná Amira Al Talil sebavedomá žena