Taliansko cestovateľské destinácie – vysnívané mestá v Taliansku na dovolenku pri mori

Destinácie v Taliansku – skvelé nápady pre vašu dovolenku pri mori

V Taliansku nájdete veľa histórie a kultúry, úchvatné umelecké diela a neskutočne nádhernú krajinu. Vo všeobecnosti – existuje toľko dôvodov, prečo sa tam vydať na výlet snov. Dôraz sa kladie na kultúru, históriu a náboženstvo. Móda, gastronómia a dobré talianske víno sú ďalšie dôvody, prečo si Taliansko zamilovať.

Taliansko Cestovné destinácie – Ktoré mestá by ste mali navštíviť v Taliansku, ak chcete skvelú dovolenku pri mori??

taliansko cestovanie destinácií dovolenka numana

Na pozadí všetkých týchto pokladov morské krajiny niekedy miznú v pozadí. Taliansko má tiež v tejto súvislosti čo ponúknuť …

Acireale, Sicília

Celá Sicília je známa svojimi zvodnými plážami. Ale táto destinácia je veľmi špeciálna.

Pláže Acireale sú bez piesku, iba s kamienkami. Nie je to najlepšie miesto na strávenie dlhého času na pláži, ale ak si ceníte estetické potešenie z mora, potom ste na správnom mieste.

Taliansko cestovateľské destinácie – neobvyklá pláž s kamienkami namiesto piesku

Taliansko destinácie cestovného ruchu Acireale Sicília destinácie

Lampedusa

Ostrov Lampedusa sa nachádza aj na Sicílii. Medzi Pelagickými ostrovmi je to najväčší zo všetkých. Politicky je Lampedusa súčasťou Talianska, ale geograficky je súčasťou Afriky. Je to len 70 km od Tuniska. Ostrov bol námornou základňou pre starých Grékov, Rimanov, Feničanov a Arabov. Južne od Lampedusy sa nachádza aj takzvaný Králičí ostrov, ktorý je obľúbenou prírodnou rezerváciou.

Ostrov Lampedusa

taliansko destinácie lampedusa prázdniny cestovanie

Liparské ostrovy

Liparské ostrovy sa nachádzajú v Tyrhénskom mori. Vznikli po sopečnej erupcii. Lupari je zo všetkých ôsmich najväčších a najnavštevovanejších. K jeho pamiatkam patrí hrad, pevnosť a miestna katedrála. V západnej časti ostrova sa nachádzajú minerálne kúpele a fontány. Na severe sú lomy pre Siebenstein, lávu a čiernu sopečnú horninu.

Dovolenka pri mori – navštívte Liparské ostrovy

taliansko destinácie cestovného ruchu Liparské ostrovy destinácie

Egadské ostrovy

Biele domy, z ktorých sa otvára výhľad na modré more – to je mnohým ľuďom splnený sen. Egadské ostrovy sú súostrovím, ktoré ponúka všetkým turistom zaujímavú horskú krajinu. Kombinácia lesa a mora je tu fascinujúca. Najväčší ostrov sa nazýva Favignana a najmenší – Levanzo.

Na Egadských ostrovoch sa krásne spája les a more

Taliansko cestovanie destináciami Egadské ostrovy prázdniny cestovanie

V ostrovných jaskyniach nájdete nástenné maľby z paleolitu a neolitu. Na ostrovy sa dostanete z Trapani, mesta na severe Sicílie.

Santa Cesarea Terme

Provincia Puglia je jednou z menej známych v Taliansku. Medzi Talianmi je považovaný za raj kvôli čistým plážam a priehľadnej, krištáľovo čistej morskej vode. Je to jedno z najviac idylických miest v Jadranskom mori. V 18. storočí bol veľmi obľúbený u aristokratov z celej Európy.

Provincia Puglia v Taliansku

cestovanie snov taliansko ostuni puglia dovolenka cestovanie

Otranto

V rovnomennej provincii sa nachádza Otranto – pôvodne grécka osada, ktorá sa volala Hydruntum. V histórii je táto helénska komunita známa bojmi na strane Ríma proti Pyrrhovi a Hannibalovi. Roky bol v držbe Rimanov, Byzantíncov, Osmanov a okupoval ho aj Napoleon..

Otranto – Krásne mesto v Taliansku

cestovanie snov otranto taliansko morská zeleň

Numana

Je to jedno z najtichších kútov Jadranu. Mesto nie je také známe ako Rimini a Ravenna, ale ich charakter a krása sa s ním dá porovnať. Provincia Ancona v regióne Marche má čo ponúknuť, je menej prosperujúca ako Toskánsko a napriek tomu je plná umeleckých pokladov..

Numana by mohla byť vašou ďalšou destináciou v Taliansku

cestovanie snov Taliansko dovolenka numana