Tieto relaxačné techniky úspešne znižujú stres

relaxačné techniky pri mori relaxačná prechádzka

Relaxačné techniky, ktoré by ste si mali zvyknúť

Zaujíma vás, ktoré relaxačné techniky sú pre vás to pravé? Máme tu dobré kritérium: Sú to tie, ktoré sa z dlhodobého hľadiska môžu stať zvykom. Pomaly nahradia vzorce správania, ktoré vám ako také spôsobujú veľký stres.

Vytvorte relaxačnú atmosféru

relaxačné techniky zapaľovanie sviečok meditácia uvoľnená atmosféra

Znížte stres a odpočívajte

relaxačné techniky meditácia relaxovať kerzan romantika

Takéto relaxačné techniky zvyčajne nie je jednoduché. Akonáhle ich však získate, z relaxačných techník sa stane niečo, čo ste prijali a čo sa automaticky aktivuje v príslušných situáciách.

Vychutnať si chvíľu!

relaxačné techniky si užívajú každý okamih

Jednoduché relaxačné techniky

relaxačné techniky meditácia pri mori relax

Len relax …

Ak by to bolo také jednoduché, hovoríte si … Áno, relaxačná technika je len o tom, presvedčiť svoju vedomú myseľ, že to v skutočnosti nie je také zložité. Skúste byť racionálny a zapamätajte si nasledujúce: Stres v žiadnom prípade nepomáha pri riešení problémov. Práve naopak: priberiete alebo schudnete (čo sa vám väčšinou nechce), nebudete vyzerať skvele a budete zle spať. Ak máte v práci niekoho, kto očakáva, že sa do niečoho konkrétneho zapojíte, porozprávajte sa s ním. Vysvetlite im, že ak budete pokojní, budete efektívnejší. Vedenie takýchto rozhovorov bez konfliktov je ďalšou dobrou relaxačnou technikou. V prípade potreby by ste to mali vyskúšať aj s rodinou a priateľmi.

Nájdite si čas len pre seba!

relaxačné techniky relaxácia na sedačke

 Počúvajte hudbu a zabudnite na problémy

relaxačné techniky myšlienky počúvanie tichej hudby

Dostaňte svoju náladu pod kontrolu

V žiadnom prípade nemáme na mysli potlačenie vášho temperamentu. Ak by ste to urobili, v extrémnej forme by sa to vrátilo na povrch. Relaxačné techniky, ktoré sú v tomto prípade účinné, sú viac spojené s hlbokým porozumením vlastnej psychiky. Odstúpte, sledujte emócie a pokúste sa ich analyzovať, ako keby patrili niekomu inému ako vám. Nájdite si na to svoj hlboký dôvod pohybu. Analyzujte dôsledky záchvatu hnevu a zistite, aké nezmyselné to bolo, najmä pre vás. Hľadaj riešenie, ktoré z teba urobí víťaza v čo najväčšom počte aspektov.

 Cvičenie?

relaxačné techniky precvičujúce jogu pri mori

 Možno by ste mali ísť na hodinu jogy

navštevujte hodiny relaxačných techník jogy

Relaxačné techniky pri dýchaní

Akonáhle sa naučíte znova správne dýchať, budete vedieť, aký je rozdiel. Ako deti sme dýchali celým telom. Ako dospelí nedýchame zhlboka a podvedome dych zastavíme až 100 -krát denne.

Správne dýchajte – naučte sa dýchaciu techniku ​​holotropného dychu

relaxačné techniky, užívajte si každý okamih dýchania

Relaxačné techniky s dýchaním sú preto veľmi dôležité. Uvádzajú nás do nášho prirodzeného stavu, ktorý je úplne pokojný a harmonický. Pohodlne sa posaďte na stoličku päť minút a nerobte nič iné, ako sa poriadne zhlboka nadýchnite.

Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite

relaxačné techniky meditácia relaxačná joga

Samomasážne relaxačné techniky

Automaticky masírujeme časti tela, ktoré nás bolia. Ak to robíte každý deň bez toho, aby ste čakali na akékoľvek akútne príznaky, urobíte veľa pre relaxáciu mysle a tela. Tiež si pravidelne umývajte tvár a ruky studenou vodou.

Doprajte si masáž

relaxačné techniky masáž chrbta relax voľný čas

 Nechajte sa rozmaznávať!

relaxačné techniky urobte si relaxačný kúpeľ

Relaxačné techniky pre zlé myšlienky

Posaďte sa na stoličku s vystretým, ale super uvoľneným chrbtom. Hlava musí byť tiež rovná, ale bez akéhokoľvek napätia. Ruky by mali byť na kolenách s dlaňami nahor. Tešte sa na neutrálny bod. Zavolajte si v mysli všetky problémy dneška a rozlúčte sa s nimi s mimoriadne pozitívnym prístupom. Mimochodom, táto relaxačná technika vám tiež pomôže veľmi ľahko zaspať.

Neutralizujte negatívne myšlienky

relaxačné techniky myšlienka pokojný relax

Večer si dajte pohár červeného vína

relaxačné techniky, večer vypite pohár vína