Top 5 najkrajších pláží na svete

Pokračujúca korónová kríza zmenila každodenný život miliónov ľudí na celom svete. Okrem zákazu vychádzania a nosenia tvárovej masky v súčasnosti neexistujú žiadne možnosti cestovania po celom svete. Štátne hranice sú zatvorené, letecké spoločnosti sa chystajú skrachovať a mnoho ďalších, o ktorých sa každý deň dozvedáme v správach. Jediné, čo nám zostáva, je zostať doma a snívať o nádherných výletoch a krásnych miestach. Dnes vám môžeme pomôcť dobrými tipmi a ukázať vám 5 najlepších najkrajších pláží na svete. Tiež o tom budeme stručne informovať, aby ste vzbudili váš záujem na dlhej ceste po pandémii. Chcete sa k nám pripojiť na tejto virtuálnej ceste na vysnené plážové lokality??

 Pláž Pfeiffer v Kalifornii je našou číslom 1 medzi najkrajšími plážami na svete. Boduje nádhernou prírodou a pokojným morom.

Najlepších 5 najkrajších pláží na svete Pláž Pfeiffer Beach v Kalifornii sa záliv skáče všade naokolo

  • Najlepších 5 najkrajších pláží na svete – Pfeiffer Beach, Kalifornia

Tí, ktorí radi túrujú, bicyklujú a kempujú v sekvojových lesoch, prídu do slnečnej Kalifornie. Tento americký štát má čo ponúknuť svojim početným hosťom, turistom a návštevníkom, napríklad od rôznych outdoorových aktivít a rušného nočného života až po pôvab vysokej spoločnosti..

Teraz sa však chceme držať ďaleko od ruchu Hollywoodu a ukázať vám jednu z najkrajších pláží na svete, a to Pfeiffer Beach. Názov znie typicky nemecky, však? Krásna pláž a neďaleký park dostali meno po Johnovi Pfeifferovi, potomkovi nemeckých emigrantov. V oblasti vlastnil okolo 65 hektárov pôdy, kde sa nachádzala aj jeho chata z roku 1884. John Pfeiffer predal svoj majetok štátu Kalifornia, a preto blízky park dnes nesie jeho meno. Počas túry tu môžete vidieť jelene, mývaly, skunky a veľmi zaujímavé druhy vtákov. Tichý oceán a jeho malebné pobrežie sú rovnako pôsobivé.

Pevná ako skala, ktorá vyzerá ako katedrála.

Najlepších 5 najkrajších pláží na svete Pfeiffer Beach v Kalifornii Rockujte pri surfovaní ako katedrála

Tento úsek pobrežia je jedným z 5 najkrajších miest snov na svete. Je to len miesto medzi nebom, útesmi a morom, také krásne a romantické, že tu chcete zostať navždy. Uprostred prírody sa cítite tak magicky a uvoľnene zároveň. Kalifornské kondory, najväčšie vtáky v Severnej Amerike, je možné vidieť vysoko na oblohe každý deň. V oceáne prechádzajú veľryby a v pobrežných lesoch sa skrývajú morské vydry. Strieborný vodopád padá z útesu na pláž z výšky asi 20 m a je tu obľúbeným predmetom. Stručne povedané, milovníci prírody z celého sveta si prídu na svoje na Pfeiffer Strand v Kalifornii.

Horúca voda vytryskuje z piesku na pláži Hot Water na Novom Zélande.

Najlepších 5 najkrajších pláží na svete Pláž s horúcou vodou Horúca voda Nového Zélandu vytryskuje z piesku

  • Pláž Hot Water na Novom Zélande je # 2 v našom zozname najkrajších pláží na svete

Zo slnečnej Kalifornie letíme priamo na Nový Zéland, kde by sme chceli navštíviť jedinečný prírodný úkaz Hot Water Beach. Nie je to ďaleko od malého mestečka Whitianga na polostrove Coromandel na severnom ostrove Nového Zélandu. „Pláž s horúcou vodou“ plní svoj názov, pretože tu z plážového piesku tryská teplá voda podzemného termálneho prameňa. Mnoho turistov však niekoľko dní čaká na odliv, pretože tento konkrétny úsek pláže je dostupný iba dve až štyri hodiny, keď more ustupuje. Jedinečný kúpeľný zážitok na pláži Hot Water Beach na Novom Zélande stojí za dlhé čakanie. Väčšina návštevníkov si prináša rýľ alebo lopatu na vykopanie diery v piesku. Potom si môžete ľahnúť do prírodného kúpeľného bazéna a úplne zabudnúť na čas!

Jedinečný prázdninový pocit v teplej vode a žltom piesku.

Top 5 najkrajších pláží na svete Pláž s horúcou vodou Novozélandská diera, v ktorej sa budete kopať a vychutnávať si teplú vodu

  Raj na Zemi – pláž s ružovým pieskom na Bahamách.

Top 5 najkrajších pláží na svete Pink Sand Beach raj na zemi

  • # 3 z najkrajších pláží na svete sa nazýva Pink Sand Beach, Bahamy

Ako si vlastne môžeme predstaviť raj na zemi? Môžete zistiť, že na Bahamách – lesklé biele piesočné pláže, krištáľovo čisté more a palmové háje, kam až oko dovidí! Ostrovný štát v Atlantiku pozostáva z viac ako 700 malých ostrovov. Jedným z nich je Prístavný ostrov, ktorý je len asi osem kilometrov široký a 177 kilometrov dlhý. Ale tu môžete úplne nečakane obdivovať rajskú krajinu. Tento ostrov Bahamy je známy svojou plážou Pink Sand Beach. Miesto je určite jednou z vysnívaných destinácií mnohých nadšencov cestovania a patrí medzi 5 najlepších najkrajších pláží na svete. Ale odkiaľ pochádza tento obzvlášť jemný ružový odtieň? Pýtate sa sami seba pri tomto neuveriteľnom pohľade. Farba pochádza zo zmesi malých červených organizmov, ktoré pochádzajú z koralového útesu pred plážou a boli vyplavené na pláž. Pozostatky týchto mikroskopických tvorov sa trblietajú svetlo ružovým tónom. Preto Pink Pink Beach zaujme svojou takmer neskutočnou krásou.

 Túto jedinečnú prírodnú krásu musíte vidieť aspoň raz v živote.

Top 5 najkrajších pláží na svete Pink Sand Beach Bahamy raj na Zemi neskutočné prírodné krásy

Skrytá pláž lásky je v Mexiku prírodným úkazom.

Top 5 najkrajších pláží na svete Hidden Grotto Beach v Mexiku je skutočným prírodným fenoménom

  • Pláž Hidden Grotto Beach v Mexiku sa stále nazýva skrytá pláž lásky

Pozdĺž mexického pobrežia je veľa krásnych miest, ale pláž Hidden Grotto je bezpochyby jednou z 5 najkrajších pláží na svete. Je to skutočne dobre skrytá piesočná pláž obklopená tyrkysovo modrou vodou. Ide vlastne o prírodný úkaz so svojimi skalnatými skalami, ktoré krúžia okolo malej plážovej oázy a vytvárajú tak skrytý raj. Toto rajské miesto sa nachádza na neobývanom súostroví v Pacifiku. Právom sa mu hovorí skrytá pláž lásky, pretože sa k nemu dostanete vodným tunelom. Všade naokolo sú magicky vyzerajúce skaly a tyrkysová voda. Táto oblasť je obklopená vzrušujúcimi ságami a príbehmi z 2. svetovej vojny. Dnes je pod ochranou prírody. Ale vďaka pláži Hidden Grotto Beach vám každé prázdninové srdce bije rýchlejšie!

Diera v skale – magická a opradená legendami!

Top 5 najkrajších pláží na svete Skrytá pláž Grotto v Mexiku skutočný prírodný úkaz Diera v skale

 Pláž Whitehaven v Austrálii vás okamžite ohromí.

Top 5 najkrajších pláží na svete Pláž Whitehaven Austrália Raj na Zemi je vašou vysnenou destináciou

  • Pláž Whitehaven v Austrálii – neuveriteľné prírodné krásy!

Keďže vám dnes predstavujeme 5 najlepších najkrajších pláží na svete, jednu vec si musíte priznať! Všetkých päť najlepších si navzájom konkuruje, ktoré miesto v skutočnosti treba nazvať pravým rajom na zemi. Vďaka svojmu úchvatnému pokoju, magickým scenériám, bielym plážam a krištáľovo čistým vodám to môže byť aj pláž Whitehaven v Austrálii. Nebeská pláž sa nachádza na centrálnom ostrove Whitsunday, vyzerá veľkolepo a počas celého roka priťahuje množstvo turistov a fotografov. Pláž Whitehaven je vyrobená takmer výhradne z kremeňa, čo jej dodáva bielu farbu. Keď ste to videli, nikdy nemôžete zabudnúť na túto krásu!

 Dnes je pláž Whitehaven chránenou oblasťou!

Najlepších 5 najkrajších pláží na svete Whitehaven Beach Australia je absolútnou destináciou snov pod ochranou prírody

Vzhľadom na koronavírus a s ním spojenú krízu si, žiaľ, nemôžete momentálne naplánovať dlhú cestu. Ale možno už máte v mysli vysnívanú destináciu, ktorú by ste si chceli čoskoro rezervovať? Ktorá z 5 najkrajších pláží na svete sa vám najviac páči??

Pláž Hidden Grotto – obľúbené miesto zamilovaných párov.

Top 5 najkrajších pláží na svete Hidden Grotto Beach Obľúbené miesto pre zamilované páry

Pláž Hot Water na Novom Zélande – čaká vás prírodný úkaz!

Top 5 najkrajších pláží na svete Pláž s horúcou vodou Nový Zéland je prírodný fenomén

Pfeiffer Beach, Kalifornia – vysnívaná destinácia tisícov nadšencov cestovania

Najlepších 5 najkrajších pláží na svete Pfeifer Beach v Kalifornii je vysnívanou destináciou nadšencov cestovania

Pink Sand Beach, Bahamy – táto kráska sa dá len ťažko opísať slovami!

Top 5 najkrajších pláží na svete Unikátna krása Pink Sand Beach Bahamy

Pláž Whitehaven v Austrálii – je to vaša ďalšia cestovateľská destinácia?

Top 5 najkrajších pláží na svete Whitehaven Beach Ďalšia destinácia Austrálie