Toxický vzťah možno rozpoznať podľa týchto 6 varovných znakov

Vzťahy by mali byť nerozbitným putom medzi dvoma ľuďmi, plnými lásky, vášne, súcitu, adorácie, prijatia, rešpektu, čestnosti a vzájomnej dôvery. Kedykoľvek je jedna z týchto podmienok narušená, vzťah sa dostane do víru. Prechod z neobmedzene milujúceho na toxický vzťah je preto jednou z najhorších vecí, ktoré sa môžu páru stať. Príznaky a varovné signály toxického partnera sú často spočiatku prehliadané alebo podceňované, aby sa neskôr objavili náhle. Po rokoch vzťahu je rozchod veľmi bolestivý, najmä ak už máte deti. V posledných dňoch alebo týždňoch ste si opakovane kládli otázky, či nie je niečo vo vašom milostnom vzťahu? Toxický vzťah je často ťažké rozpoznať. V nasledujúcich riadkoch sa s vami preto podelíme o 6 zrejmých varovných signálov, ktoré nesmiete ignorovať a nechať ich eskalovať.

Toxický vzťah nie je vždy zrejmý

Toxický vzťah možno rozpoznať podľa týchto 6 varovných signálov, ako bojujú a smútia vo dvojici

Zlá komunikácia

Malé hádky sú normálne a nevyhnutné v každom vzťahu. Ak však zistíte, že sa s partnerom hádate takmer každý deň, je to zlé znamenie. Ak ťažko prežívate rozhovor s partnerom na akúkoľvek tému bez hádky, potom je to veľký varovný signál toxického vzťahu.

Vy a váš partner by ste mali v akejkoľvek situácii slušne komunikovať a byť schopní nájsť riešenie alebo kompromis pre akýkoľvek problém.

Toxický vzťah = neúctivý vzťah

Názor každého je dôležitý a zaslúži si byť vypočutý. Ak však váš partner nie je dobrým poslucháčom, často vás prerušuje alebo jednoducho ignoruje v rozhovore, potom je konečne načase buď diskutovať o tomto probléme spoločne, alebo sa rozísť. Vždy by ste sa mali spoľahnúť na to, že vás partner vypočuje. Pamätajte si, že sebestredné a necitlivé správanie sa často prejavuje nízkym sebavedomím a druhým Nedostatok sebaovládania je opodstatnené.

Zdravý vzťah by nemal byť neustálym bojom o moc

Toxické vzťahy možno rozpoznať podľa týchto 6 varovných znakov súboja o partnerstvo v boji o moc

Váš vzťah sa zdá byť skľučujúci

Nikto nie je dokonalý a konštruktívna kritika môže byť vo vzťahu veľmi nápomocná pri zisťovaní problémov s osobnosťou alebo správaním a pri ich včasnom odstránení. Niekto, kto vás neustále a nadmerne kritizuje, však vo vás môže rýchlo vyvolať pocit, že nemôžete urobiť nič správne. Ak neustále premýšľate, ako potešiť svojho partnera, potom ste určite v nezdravom, toxickom vzťahu. Nenechajte sa nikým oklamať! Váš partner by vás mal prijať takého, aký ste, byť hrdý na svoje úspechy a povzbudzovať vás k ešte väčším úspechom.

Partneri by sa mali navzájom povzbudzovať, nie navzájom odrádzať

Toxický vzťah možno identifikovať podľa týchto 6 varovných znakov, ktoré toxické páry milujú

Váš partner je tajomný, ale nie v dobrom

Dôvera a poctivosť sú nevyhnutné pre budovanie a rozvíjanie zdravého vzťahu. Ak váš partner pred vami neustále tají, alebo vám dokonca klame, je to veľký varovný signál, ktorý by ste nikdy nemali ignorovať. Aj keď neškodná biela lož nemusí znamenať toxický vzťah, časté incidenty sú rozhodne na zamyslenie.

Tajomní partneri tiež úzko súvisia s ďalším bežným problémom v toxických vzťahoch, a to s neverou. Podvádzanie milostného partnera akýmkoľvek spôsobom je absolútne neprijateľné a neodpustiteľné. Milenci by nikdy nemali pred sebou tajiť a vy by ste sa mali so svojim partnerom cítiť vždy dostatočne bezpečne, aby ste im všetko povedali.

Váš partner by mal byť osobou, ktorej môžete najviac dôverovať

Týchto 6 varovných signálov naznačuje toxický vzťah: komunikácia o zodpovednosti

Váš partner nemôže prevziať zodpovednosť

Ak váš partner nenávidí kompromisy, nikdy sa neospravedlňuje alebo sa radšej vyhýba zodpovednosti a zvaľuje vinu na vás, namiesto toho, aby ste to riešili, pravdepodobne by ste sa s ním mali rozísť. V zdravom vzťahu by obaja partneri nemali mať problém priznať si, keď urobili niečo zlé. Žiadna zo strán by sa, samozrejme, nemala snažiť brať druhú na zodpovednosť za svoje vlastné chyby.

Každý by mal byť schopný sa ospravedlniť za svoje chyby

Týchto 6 varovných signálov naznačuje toxický vzťah. Vyriešte problémy hneď na začiatku

Kontrolný šialenec

V toxickom vzťahu sa jeden partner často považuje za zodpovedného a snaží sa prevziať kontrolu nad druhým. Chce napríklad vždy vedieť, kde ste a s kým ste. Mohlo by to skúsiť skontrolovať váš telefón, sledovať čísla a skúmať online konverzácie. Kontrolný podivín ukazuje extrémnu žiarlivosť voči vašim priateľom, spolupracovníkom a dokonca aj príbuzným. Tento partner vníma takmer všetkých ostatných ako potenciálnu hrozbu pre váš vzťah s nimi.

Toto kontrolné správanie je jedným z najbežnejších typov emocionálneho zneužívania. Je to tiež hlavná príčina fyzického týrania a iných závažných zločinov. Ak sa cítite byť svojim partnerom tak či onak ohrozený, mali by ste sa okamžite dostať na bezpečné miesto, zavolať políciu alebo miestnu horúcu linku násilia voči ženám / mužom. Zneužívanie akéhokoľvek druhu by nikdy nemalo byť tolerované, ignorované, spochybňované alebo podceňované.

Kontrolných šialencov by ste nikdy nemali bagatelizovať ako nebezpečenstvo

Toxický vzťah možno rozpoznať podľa týchto 6 varovných znakov bábka

V mnohých prípadoch môže byť toxický vzťah včas nahradený komunikáciou, romantickým časom alebo profesionálnym vzťahovým poradenstvom. Keď sa však problémy stupňujú, jediným spôsobom, ako ich vyriešiť, je často rozchod. Nie všetci ľudia spolu vychádzajú a možno ste len neboli pre seba stvorení.

Odborné rady môžu byť v mnohých prípadoch veľmi účinné

Týchto 6 varovných signálov naznačuje toxické vzťahy. Poradte odbornú pomoc

Niekedy je však oddelenie jediným riešením

Týchto 6 varovných signálov naznačuje toxický vzťah. Rozchod v nezdravom vzťahu

Toxický vzťah možno identifikovať podľa týchto 6 varovných signálov, ktoré zlomia zlomené srdce