Turecká káva – vzrušujúce fakty a tipy na prípravu!

Prečo vôbec existuje taký výraz ako turecká káva? Čo je na tom také zvláštne? Ide hlavne o typ prípravy? Áno, už z väčšej časti! Nadväzuje to na veľmi starú tradíciu. Turecko má v zásade oveľa viac spoločného s kávou, ako by si dnes mnohí mohli myslieť. Vydajte sa s nami na vzrušujúcu cestu časom a kultúrami, aby ste sa dozvedeli viac o tureckej káve!

Káva sa do Európy dostala v 19. storočí

veľmi chutná turecká káva

Turecká káva – príbeh, ktorý siaha do 16. storočia

Možno ste už počuli o Osmanskej ríši? Vďaka jeho šíreniu sa mnohé kultúry zmiešali s tureckými. Vďaka tomu sa k Európe priblížilo mnoho veľkých tradícií. To je aj prípad kávy.

Prvýkrát to zistili Osmani potom, čo dobyli krajiny ako Sýria, Mekka a Egypt. To všetko sa stalo v 16. storočí. V dnešnom Istanbule, vtedajšom Konštantínopole, dokonca otvorili stredovekú kaviareň. Do konca 17. storočia to boli stovky. Boli navrhnuté špeciálne tak, aby ste si tento tónovací nápoj mohli užiť naplno. Od tej doby je turecká káva a každodenná kultúra tejto krajiny veľmi úzko prepojené.

Krásne orientálne šálky sú tiež súčasťou skutočného pôžitku z tureckej kávy 

zdravá životná turecká káva

Káva sa do Európy dostala v 19. storočí

Turecká káva je vlastne prvou, ktorá prišla do Európy a to sa deje v 19. storočí. Skvelý znalec a dobrý podnikateľ menom Mehmet Efendi pripravil tento horúci nápoj prvýkrát, ako ho poznáme dnes. Kávové zrná najskôr upražil a potom pomlel. Špecifický typ prípravy, pri ktorom kávová usadenina zostáva nefiltrovaná na dne šálky, je pre nás v dnešnej dobe dosť netypický. Niektorí ľudia to však stále varia týmto spôsobom. Tento druh prípravy máte na mysli, keď v dnešnej dobe hovoríte o „tureckej káve“.

„Cesve“ je názov nádoby, v ktorej sa pripravuje turecká káva 

mokka varenie tureckej kávy

Ako presne varíte tureckú kávu??

Spôsob, akým sa turecká káva pripravuje, je známy ako moka. V nasledujúcom texte popíšeme, ako presne to urobiť. Vezmite dve veľmi plné lyžičky mletej kávy a zmiešajte kávový prášok s jednou čajovou lyžičkou cukru. Zalejte pohárom vody. Potom sa všetko zmieša v špeciálnom džbáne s názvom „Cesve“ v tyrkysovej farbe. Je obzvlášť dôležité, aby boli poháre predhriate. Nakoniec do nej nalejete všetko bez filtrácie kávovej usadeniny. Niekedy sa turecký horúci nápoj naleje do iného pohára. Tak zostanú niektoré kávové usadeniny, ale nie všetky!

Ak máte radi Orient, pravdepodobne už poznáte tureckú kávu

veľmi pekná šálka tureckej kávy

Turecká káva ako kultúrna tradícia v Turecku

Príprava tureckej kávy, ako sa vyrábala v dávnejších dobách, je sama o sebe veľkým lákadlom.Veľmi originálna turecká káva sa skutočne pripravuje na piesku, ktorý je ohrievaný uhlím. Takúto atrakciu môžete zažiť na mnohých miestach v Turecku. Celé to je prakticky ako obrad, ktorý nás približuje k duchu starých čias. Potom, čo je káva pripravená, je rozdelená do krásne zdobených šálok alebo kovových nádob. Pochutnáva si na tom pomaly a zvyčajne s veľkým množstvom cukru. Pretože takto sa chuť stane dokonalou.

Ak chcete, môžete prevrátiť šálku kávy na tanierik. V Turecku môžete rýchlo nájsť niekoho, kto dokáže rýchlo prečítať vašu budúcnosť z kávovej usadeniny! Len sa musíš odvážiť …

Šálka ​​na tureckú kávu musí byť predhriata

turecká káva zdravá káva

Mocha sa varí spolu s cukrom

Turecká káva žije zdravo

Mocha je veľmi silná, pretože tam necháte kávovú usadeninu

Lahodná kombinácia tureckej kávy

Kávu môžete dať do rôznych šálok, aby ste mali menej kávovej usadeniny 

turecká káva lahodná moka

Poznáte orientálne sladké Lokum? S kávou chutí skvele!

orientálna ozdoba tureckej kávy

Ďalšia nádherná šálka kávy s lahodnou mokkou

orientálna sladkosť tureckej kávy

K káve sa perfektne hodí aj čokoláda 

turecká káva pralinka a mokka

Turecká moka sa tradične varí na uhlí 

turecká káva krásna šálka

Podeľte sa o orientálnu kávu s priateľmi

turecký podnos s kávou

Mocha je stará a ušľachtilá tradícia – zaslúži si krásne jedlá a skvelé príbory

turecká káva ponúka vynikajúcu kávu

Mnoho obchodov ponúka lahodnú kávu!

Turecká káva skvelé porcie

 “Cesve” by bol skvelý nápad na darček v orientálnom štýle 

Turecká káva v tradičnom štýle

K káve určite zapite dostatkom vody, pretože je veľmi silná

turecká kávová voda a kávová súprava

Existuje mnoho luxusných súprav pre ideálny pôžitok z kávy

veľa šálok tureckej kávy