Typy a komponenty longboardov – základné informácie

Základy trendu longboard – komponentov a typov dosiek

Keď surferi vybavili svoje surfové dosky valčekmi, aby boli ulice milované obľúbeným vybavením na vodné športy, určite netušili, aký trend vyvolávajú. Ale medzitým sa pôvodná myšlienka vlastnoručného obchádzania, ktorú urobíte sami, vyvinula do pozoruhodného rozmachu: Longboardy! Po asfalte s ním križujú nielen deti a tínedžeri. Stále viac dospelých objavuje alternatívu hip skateboardu pre seba. Ale čo vlastne robí longboard a o čom sú rôzne tvary? Zostavili sme niektoré z najobľúbenejších typov a poskytli sme hrubé vysvetlenie, ako ich zostaviť.

Typy longboardov a základné informácie o komponentoch

Konštrukcia longboardov

Základná štruktúra rôznych longboardov je vždy rovnaká. Skladajú sa z paluby, nákladných automobilov a valcov. Tieto tri zložky sú stručne prediskutované nižšie:

• paluba: Paluba je tá časť dosky, na ktorej stojí strávnik.

 VLAM znamená vertikálne laminované. “Okrem toho sa dopĺňa toto:„ Pri palubách by ste si mali uvedomiť, že nie každý druh dreva má rovnaký stupeň tvrdosti. “Kým javorové drevo produkuje relatívne tuhé dosky, mahagónové drevo zaisťuje mäkšie modely a teda väčšia flexia. Mahagónové dosky sú teda flexibilnejšie. Drevo, z ktorého je paluba vyrobená, má zásadný vplyv na zážitok z jazdy. Príslušné drevo je často doplnené alebo potiahnuté epoxidovou živicou, sklolaminátom a inými materiálmi. Existujú obrovské rozdiely, pokiaľ ide o tvar, dĺžku, šírku a tvary. Tieto rozmery a vlastnosti určujú, o aký typ longboardu ide.

 • nápravy: Nápravy spájajú valce s plošinou. Na longboardoch sú bežné takzvané „reverzné king pin trucky“ a „štandardné king pin trucky“. Nápravy sa musia zhodovať so šírkou paluby, aby poskytovali dostatočnú stabilitu, flexibilitu a potešenie z jazdy.

 • Roll: Kolesá Longboard sa predávajú v rôznych veľkostiach, šírkach a tvrdostiach. Majú vplyv na plynulosť, trakciu, priľnavosť a kĺzavosť. Vyrobené z odolného polyuretánu.

Prehľad typov longboardov

Každý, kto sa už rozhliadol v korčuliarskom obchode alebo online, rýchlo zistí, že longboardy niekedy vyzerajú veľmi odlišne. To platí najmä pre palubu. Spektrum siaha od relatívne rovnomerne tvarovaných prevedení až po modely s jednotlivými tvarmi. Preskúmali sme osem typov dosiek a stručne sme vysvetlili, pre koho sú vhodné.

      1. Krížnik

Od typu Krížnik existujú tri varianty: 2. Rozbaľovací zoznam

Paluba o Sklopná doska sa nakloní nadol a zospodu sa priskrutkujú nápravy. Dosky sú vďaka nízkemu ťažisku ideálne na plavbu.

      3. Horný držiak

Dosky horného upevnenia sa predávajú obzvlášť často a patria medzi najobľúbenejšie prevedenia. Správanie sa v zákrutách je veľmi dobré, takže kĺzanie a rezbárstvo sú zábavné. Štandardná montáž osí prebieha zospodu.

     4. Prejdite

Pokles sa týka spôsobu montáže náprav. Na rozdiel od rozbaľovacieho a horného držiaka sú pri priechodnej doske namontované zhora na dosku. Kľúčový rozdiel: Ťažisko celého longboardu je posunuté, čo znamená, že správanie riadenia je odlišné. Začiatočníci s touto doskou dobre vychádzajú, ale radi ju používajú aj profesionáli Prehoďte cez dosku. S týmto praktickým univerzálom je možné cvičiť takmer všetky techniky jazdy a ani vysoké rýchlosti nie sú problémom.

     5. Dvojitá kvapka

A Double drop longboard má nízke ťažisko a zakrivenú palubu. Zatiaľ čo jedna os je pripevnená k doske zospodu, druhá os je inštalovaná cez palubu. Tento typ longboardu prináša veľa stability a kombinuje výhody drop -upu a drop -downu.

Typy a komponenty longboardov Longboardové rolky Základné informácie

     6. Slalomové dosky

Slalomové dosky sú obzvlášť dobre zastúpené vo Švajčiarsku. Dĺžka sa pohybuje okolo 50 až 80 centimetrov a je teda podobná skateboardu. Úzke sekery sú tu ďaleko. Slalomové dosky sa vyznačujú vysokou flexibilitou, manévrovateľnosťou a rýchlosťou. Sú predurčené do mesta aj do oblasti voľného štýlu.

     7. Zjazdový longboard

Zjazdové longboardy sú väčšinou tuhé, ploché, ponúkajú maximálnu plynulosť a sú navrhnuté pre zjazdy vysokou rýchlosťou. Ale dajú sa s ním jazdiť aj široké zákruty. Ak sa však majú vykonávať úzke uličky a triky, bol by vhodnejší iný model.

     8. Hybrid

Hybridné dosky sa dá porovnať so skateboardami. Sú len o niečo väčšie, relatívne tvrdé a ideálne na jazdu v bazéne, čo znamená jazdu s doskami v nepoužívaných bazénoch, ako sa to často robí v Amerike. Skateboardisti zo starej školy a každý, kto rád robí triky, sa s hybridom zabaví.

Longboardista ukazuje, ako môže longboarding v praxi vyzerať, v nasledujúcom videu: