Ušetrite na potravinách každý mesiac – takto to funguje!

ušetrite na potravinách každý mesiac jedlo zdravé stravovanie

Ušetrite na potravinách každý mesiac 

Miniete každý mesiac veľa peňazí na jedlo? Ale určite máte každý deň príliš veľa toho, čo vám zostane, a musíte ich vyhodiť? Chcete ušetriť viac peňazí každý mesiac? Rozumiete, o čo nám ide? Urobte láskavosť sebe aj svetu!

Môžete ušetriť mesačne tým, že budete s jedlom rozumnejší. V tejto súvislosti môžete použiť niekoľko užitočných rád?

Ako môžete ušetriť peniaze za jedlo?

ušetrite na potravinách mesačnú pokladničku

Takto ušetríte na ďalšiu dovolenku

každý mesiac ušetríte na jedle a vyrazíte na dovolenku

Vaše svedomie bude lepšie

Poznáte aj vy mnohé obrázky z tretieho sveta, kde ľudia umierajú od hladu, však? Áno, určite ušetrené jedlo pôjde týmto ľuďom. Má však plytvanie zdrojmi niečo spoločné s hladom v Afrike? Aby sa splnila naša potreba nakupovania, bolo vyvinutých mnoho mechanizmov, ktoré vyčerpávajú zdroje a ľudí v týchto regiónoch za horšie odmeňovanie. Tým, že sa zbavíme nákupnej závislosti na nadbytočných potravinách, viac -menej sa zúčastňujeme na tejto nespravodlivosti.

Trvalo udržateľný život

Ušetrite na potravinách každý mesiac tým, že budete žiť udržateľne

Ak každý mesiac ušetríte na nadbytočných potravinách, budete môcť investovať do drahších a kvalitnejších produktov. Najprv sa postarajte o svoje zdravie. Za druhé, protestujete proti lacnému tovaru vedomým nakupovaním, ktoré sa väčšinou deje vykorisťovaním najchudobnejšej časti svetovej populácie.

Zdravá výživa za málo peňazí

ušetrite na potravinách každý mesiac

Nakupovanie potravín by ste preto mali ušetriť mesačne

Pred nákupom by ste sa mali pozrieť na svoje skrine a chladničku. Vykonajte dobré posúdenie svojich zdrojov. Vyhnite sa nákupu dvakrát a príliš veľa produktov. Aby ste zabránili tomu, aby sa veci pokazili, mali by ste si vytvoriť zvyk pozerať sa na dátumy spotreby všetkých tovarov.

na nákup potravín

ušetrite na potravinách každý mesiac nakúpte potraviny

Výrobky, ktorých dátum exspirácie čoskoro vyprší, vždy umiestnite pred seba, a to na úroveň očí. Tiež by ste ich potom rýchlejšie spotrebovali.

Čerstvé výrobky v chladničke

ušetrite na jedle každý mesiac varením doma

Vytvoriť zoznam

Využite tiež maximum z reklamných brožúr. Použite to na vytvorenie zoznamu vecí, ktoré skutočne potrebujete. To vám tiež pomôže vyhnúť sa zbytočným nákupom.

Vytvorte si nákupný zoznam

ušetrite na nákupoch potravín každý mesiac

Ušetrite mesačne s dobre naplánovaným varením

Pri nákupe sa držte receptov. Zistite, koľko špeciálneho syra potrebujete na šalát. Nechajte sa odrezať od toho tak veľa. Na čo potrebujete viac??

Pri nákupe sa držte receptov!

ušetrite na potravinách každý mesiac, choďte na nákupy

Varenie si môžete naplánovať na týždeň. Výrobky si teda kúpite začiatkom týždňa a je nepravdepodobné, že sa nespotrebujú alebo sa pokazia.

Varenie chutných jedál sami: niekoľko zdravých receptov

ušetrite na potravinách každý mesiac zdravá výživa

Keď jeme vonku

Áno, v reštaurácii si môžete aj rozumnejšie objednať a ušetriť tak mesačne. Pokúste sa prijať toľko, koľko môžete v skutočnosti zjesť. Vždy si môžete objednať znova, nie? Najlepšie je nechať si zvyšky zabaliť doma.

Objednaj si pizzu alebo nie?

ušetrite na jedle každý mesiac jedzte pizzu

Všetko, čo tu bolo uvedené, je uskutočniteľné, nie? Nasledujúce výhody sú dobré pre naše zdravie, pre mesačný rozpočet a tiež pre celý svet.