Urobte si puding sami – pripravte si chutné letné hriechy!

Uvarte si puding, ovocný sirup

Ako si sami pripraviť ľahký, chutný puding

Nádherné leto je už dlho s nami a dodáva nám teplé slnečné lúče, čerstvý vzduch, jemné arómy a lahodné ovocie. Je to obdobie relaxácie a rozmaznávania, ale aj záhradných párty a cestovania. Ako každé iné obdobie, aj leto má svoju špecifickú chuť.

Chutí po čerstvých jahodách, voňavom lesnom ovocí a krémovej smotane. Okolo nás vládne nebeská sladkosť a núti nás snívať o nekonečnom šťastí. Všetko sa zdá byť dosiahnuteľné, nič nie je nemožné! Áno, leto nám ponúka veľa pokušení a dobrodružstiev všetkého druhu. Je na nás, ktoré z nich prijmeme.

Dnes sme späť pri lahodných pokušeniach. Radi by sme vám predstavili múdry nápad na lahodný letný puding. Môžete to tiež použiť iba ako základ a implementovať vlastnú interpretáciu. Pozrite sa, ako sa to robí.

Vyrobte si jednoduchý letný puding sami

Uvarte si puding, čerstvý krém z lesného ovocia

Zloženie:

  • 300 g jahôd
  • 250 g čučoriedok
  • 100 g ríbezlí
  • 500 g malín
  • 175 g jemného cukru
  • 7 krajcov starého chleba

Ako sa to robí:

1. krok:

Ovocie pripravte tak, že ich očistíte a ľahko opláchnete. Jahody zatiaľ nechajte bokom.

2. krok:

Ovocie (okrem jahôd) dajte do veľkého hrnca a varte na strednom plameni asi 3-5 minút. Neustále miešajte. Dávajte pozor, aby ste ovocie neprevarili. Stále by mali chutiť a voňať čerstvé.

Ak chcete, môžete si pripraviť aj niekoľko menších pudingov

Uvarte si puding sami z čerstvého ovocného jahodového džemu

3. krok:

Kastról zložte zo sporáka. Plátky chleba vložte do misky na puding a prekrývajte ich stlačením okrajov chleba k sebe. Skúste každú drážku pekne naplniť malými kúskami chleba, aby z neho nemohla vytekať ovocná šťava.

Krok 4: Potom nalejte ovocnú zmes a šťavu (až do 2/3 šálky) do pudingovej misy na vrch chleba. Sem tam rozložte jahody. Puding prikryjeme ďalším krajcom chleba. Na vrch položte malý tanier alebo tácku. Najlepšie urobíte, keď na vrch položíte hmotnosť asi 2 kilá. Potom puding necháme cez noc vychladiť v chladničke. Krok 5: Tesne pred podávaním puding obrátime na široký tanier a lyžicou navrch natrieme zvyšnú ovocnú šťavu. Ozdobte ovocím alebo džemom a čerstvou smotanou.

dobrú chuť!

Nebeské pudingové sústo

uvarte si puding z čerstvého ovocného želé

Zdravý nápad v tégliku – chia semienka, oriešky, banán a kiwi Uvarte si puding sami, chia kiwi banánové orechy Exotické potešenie s mangom a mätou Uvarte si puding sami chia mango kokos Raňajkovanie rozmaznávanie s malinami, tekvicovými semienkami a chia Vyrobte si vlastný puding chia semienka maliny tekvicové semienka Objavte zázračné jedlo Spirulina Vytvorte si vlastný puding chia spirulina jahody čučoriedky Krémový puding z dračieho ovocia s pistáciami Uvarte si puding sami dračie ovocie vanilkové oriešky Skvelá chuť a veľa vitamínov urobte si puding sami ľahký krém čerstvé maliny jahody

Pre skutočných malinových fanatikov

puding sami môžete ľahko pripraviť maliny

Zdravý letný dezert s ovocnou dužinou, orieškami a vanilkou

Uvarte si puding, oriešky a vanilkovú dužinu

Sen o vločkovej smotane a cukrovo sladkom mangu

Uvarte si puding z mangového vanilkového krému

Super chutné môže znamenať aj super zdravé

Urobte si puding sami quinoa jahody avokádo vanilka

Ozdobte si letný puding podľa vlastnej chuti

Urobte si puding sami letný recept lahodný