Ústna hygiena – niekoľko faktov o zubnej kefke a zubnej paste

správna starostlivosť o zuby dievča čistiace zuby

Pohľad späť na ústnu hygienu

Ako dlho už ľudia používajú zubné kefky? Túto provokatívnu otázku si niekto z nášho redakčného tímu položil minulý týždeň. Viete čo: Odpoveďou sme boli vlastne všetci šokovaní.

Správna starostlivosť o zuby nebola vždy taká jednoduchá ako dnes

ústna hygiena správne si umyte zuby

Farebné zubné kefky

Správne zubné kefky pre starostlivosť o zuby ružovo zeleno modré

Ešte pred 3500 mali naši predkovia svoje nástroje Ústna hygiena a staral sa o jej krásny úsmev. V Babylone v tom čase už ľudia žuvali malé tyčinky, aby si umyli zuby. Časom sa z nich vyvinuli väčšie položky. Vyzerali ako perá a boli trochu ako maliarske štetce.

Pred mnohými rokmi sa ľudia starali o svoje úsmevy

správna starostlivosť o zuby krásny úsmev

Niektorí obyvatelia Austrálie a Afriky stále používajú podobné nástroje na udržanie ústnej hygieny. Podľa zdrojov boli takéto zubné tyčinky používané v Číne okolo roku 1600 pred Kristom.

Zubná kefka s vlasmi

Pokiaľ ide o modernú formu starostlivosti o Ústna hygiena Pokiaľ ide o poprsie s vlasmi, korene ležia v čínskej histórii. Je späť v čase okolo roku 1600 pred n. L. Nabrúsené zimné chĺpky sibírskeho prasaťa boli použité na prípravu prvých zubných kefiek.

Starovekí Číňania veľmi prispeli k rozvoju starostlivosti o zuby

Ústna hygienická kefka zubná kefka na zuby

Je obdivuhodné a zábavné, že napriek týmto pokrokom mali Číňania mytologické presvedčenie o pôvode zubných chorôb. Verili, že ich spôsobili biele červy s čiernymi hlavami. Tiež pevne verili, že akonáhle si vyberiete zuby, môžete ich vidieť.

William Addis

Vynálezca William Addis je otcom súčasnej verzie zubnej kefky. Tento výrobok vytvoril v roku 1780. Použili sa aj zvieracie kosti a vlasy. Nie veľmi sa líši od Číňanov, že?

Ako bola vynájdená moderná zubná kefka?

ústna hygiena zubná kefka william addis

Rodinní nástupcovia Williama Addisa koniec koncov začali podnikať okolo roku 1800. Malo to úspech a zubné kefky sa už predávali v Európe a Japonsku. V USA sa začala sériová výroba zubných kefiek. Túto skutočnosť je možné vysledovať až do roku 1885.

Najnovší vývoj vo výrobe zubných kefiek

Tu je niekoľko dôležitejších faktov o zubnej kefke, ktorú používame Ústna hygiena je také zásadné. V roku 1938 boli prírodné vlasy nahradené syntetickými. Len o 21 rokov neskôr bola na trhu prvá elektrická zubná kefka.

Vyberte si pre vás najvhodnejší typ zubnej kefky

ústna hygiena súčasný príbeh zubnej kefky

Elektrická zubná kefka – posledný vynález v starostlivosti o zuby

ústna hygiena elektrická zubná kefka vyčistite si zuby

Mnoho ľudí dnes uprednostňuje elektrické zubné kefky

Krásny medzirasový pár v kúpeľni si umýva zuby

Zubná pasta

Ale kde je ten náš? Ústna hygiena História zubnej pasty? Je tam tiež skôr, ako si myslíte. Príbehy o rôznych zmesiach pre starostlivosť o zuby siahajú do roku 1550. V tom čase sa na to používali zmesi vosku, medu a rôznych rastlín. Ale predtým starí Gréci používali na čistenie zubov riasy, mastenec a dokonca aj zvieracie klince. Ale často poškodzujú vzhľad zubov. Len si neboli vedomí ničivého účinku určitých činidiel na povrch zubov. Hromadná výroba zubných pást siaha do 70. rokov minulého storočia. Stalo sa to, ako si dobre viete predstaviť, v USA.

Ako vznikla dnešná zubná pasta?? 

Ústna hygiena Zuby si dôkladne vyčistite zubnými kefkami

Nezanedbávajte správnu zubnú starostlivosť

Zubná kefka na ústnu hygienu zubné kefky správna starostlivosť o zuby

Nie je to všetko, čo dnes o tom máme Ústna hygiena História, ktorú zubná kefka a zubná pasta zažila, je skvelá a príjemná. Buďme však vďační za všetko: Všetky tieto kroky vedú k vynikajúcemu Ústna hygiena ktoré máme v týchto dňoch dovolené cvičiť každý deň doma.

Je dôležité, aby si deti správne čistili aj zuby

správna starostlivosť o zuby zubná kefka pre malých chlapcov