Útulný domov, kde sa cítite dobre

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo presne robí útulný domov? Je to nábytok alebo dekorácia? Nábytok alebo skôr atmosféra, ktorá v domácnosti vládne? Niektorí ľudia sa cítia uväznení vo vlastných štyroch stenách a hľadajú východisko pre redizajn prostredia. Iní si myslia, že ich byt je príliš úzky a príliš tmavý. Namiesto toho, aby ich obnovili, sa chcú presťahovať. Ak sa cítite rovnako alebo máte podobné pocity, potom je jedna vec istá: musíte zrekonštruovať svoj domov! Nemusí to však nevyhnutne znamenať veľa úsilia a veľa stresu. Trochu čerstvej farby, nových závesov, niekoľkých dekoratívnych vankúšov a trochy volánov môže zmeniť atmosféru. O chvíľu vám ukážeme, ako na to. Tu u nás nájdete skvelé nápady, ako do svojho domova vniesť pozitívnu energiu a šarm.

Niekedy sa cítite naštvaní vo svojom vlastnom dome a jednoducho neviete prečo

Zle navrhnutý domov tmavý chaotický depresívne

 Ale môže to tiež vyzerať inak – svetlé, útulné a príjemné!

Dobrý príklad útulného domova, ktorý je svetlý a útulný

Je vedecky dokázané, že všetko okolo nás má veľký vplyv na našu psychiku a teda aj na našu náladu. Preto vám chceme predstaviť niekoľko návrhových nápadov, ktoré vám súčasne zlepšia kvalitu života. Stačí zaviesť do svojho domova viac farieb a vzorov, zaobstarať si nové stále zelené izbové rastliny a čoskoro pocítite zmenu. Zlepší sa vám nálada, zvýši sa produktivita a oddýchnete si a načerpáte nové sily doma. Postupujte podľa našich rád a vytvoríte si útulný domov, v ktorom sa každý bude cítiť príjemne.

Transparentnosť dizajnu a voľné priechody-to je všetko a koniec moderného dizajnu miestnosti

Pasáže moderná kuchyňa

  • Prechody bez prahov z miestnosti do miestnosti

Je ťažké tomu uveriť, ale práve plynulý prechod z miestnosti do miestnosti vytvára doma útulnosť. Keď prechádzate vlastným bytom, nič by vám nemalo stáť v ceste. Dvere by sa mali voľne hojdať, chodby by mali byť uvoľnené. Vytvorte pohodlné zóny, ktoré podporia vaše každodenné rutiny a činnosti. Páry topánok, kočíkov a hračiek musia byť uložené tam, kde patria! Tak neprídete o veci a budete mať poriadok doma vždy pod kontrolou.

Malé zmeny v interiéri majú často veľký vplyv

Atraktívna obývačka s výhľadom na zadný dvor

Nábytku venujte tiež potrebnú pozornosť. Ostré hrany rozhodne nepotrebujete! Je ľahké do toho naraziť a ľahko sa zraniť. Zvážte preto výmenu štvorcového konferenčného stolíka za okrúhly?

 Okrúhly konferenčný stolík je vo väčšine prípadov oveľa lepší ako obdĺžnikový

Malý okrúhly konferenčný stolík v priemyselnom dizajne

Extra tip: Pri zariaďovaní domova sa držte pravidla: medzi jednotlivými kusmi nábytku nechajte aspoň 60 cm široké priechody! To vám poskytne dostatočnú voľnosť pohybu a zabráni pocitu obmedzovania príliš veľkým počtom nábytku.

Naplánujte si dostatok voľného priestoru medzi nábytkom a vyhnite sa akýmkoľvek represívnym pocitom vo svojom vlastnom dome

Útulný domov

  • Teraz je čas poriadne vyčistiť!

Je jar a konečne je čas poriadne si vyčistiť domácnosť! Okrem odstránenia pavučín odstráňte aj tie položky, ktoré sú pre vás spojené so zlými spomienkami. Hoďte fotky, darčeky a suveníry na pamiatku svojich bývalých. Vyčistite byt od starých vecí, ktoré vás utláčajú. Nie je to len dôkladné čistenie, je to emocionálne oslobodenie od všetkého starého. Teraz si môžete kúpiť nové záclony, sem tam vyhodiť pár dekoratívnych vankúšov a zaobstarať si drobnosti, ktoré vo vás prinesú nádej, krásu alebo šťastie. Pozitívne pocity umožňujú vašej mysli blúdiť a viesť k vynikajúcim výsledkom!

Veľa denného svetla, jasné, priehľadné záclony, pastelové farby – tak by mala vyzerať útulná obývačka!

útulný-obývacia izba-dizajn-pastelové farby

Väčšina ľudí je, samozrejme, nostalgická a radšej si ponechá staré a už nepoužiteľné položky. Necháme to na nich. Môžeme len stručne dodať: Akákoľvek malá alebo veľká zmena v interiéri by mohla urobiť zázraky. Nové svetlé a priehľadné záclony napríklad nechajú do vášho domova preniknúť viac slnka. Užívate si teplo a cítite sa skutočne obnovení!

 Detská izba musí byť láskyplne zariadená

Praktický nábytok do detskej izby

  • Určite funkcie každej miestnosti vo vašom dome

Môžete prerobiť miestnosť alebo celému domu dať nové úlohy. Nechajte sa viesť hlavnou funkciou miestnosti a dodajte atmosfére ďalšie kúzlo. Takto to vyzerá štýlovo. Spálňu môžete napríklad zmeniť na romantické útočisko. Na to nepotrebujete veľa – posteľ veľkosti king, ku ktorej sa môžete schovať a prispôsobiť sa nepriamemu osvetleniu miestnosti. Niektoré vonné sviečky môžu len prispieť k útulnej atmosfére. A niekoľko ďalších drobností, ktoré tiež veľa prispievajú k útulnému vzhľadu spálne: šatňa, v ktorej je šatník, sa musí vyhnúť neporiadku v miestnosti. Akcentovú stenu dosiahnete trblietavým tapetovým papierom s palmami alebo inými exotickými vzormi. Žiaduce by boli dvojité dvere zo skla, ktoré na jednej strane prepúšťajú do miestnosti veľa svetla a na druhej strane vedú priamo na dvor. Môžete sa tak pozerať na krajinu zvonku z postele a cítiť sa úplne pokojne.

Vstavaná skriňa plní svoje funkcie úžasne

šatník

  • Je to útulné tam, kde je dostatok prirodzeného svetla

Keď sa budete oddávať svojim dobrým snom, pamätajte na to, že zdroj pozitívnej energie máte priamo pred sebou – slnko! Nechajte slnko prísť do každej miestnosti vo vašich štyroch stenách v každom ročnom období a vy získate útulný domov. V tomto prípade nepotrebujete veľa nábytku, jednoduchý interiér môže v teplých slnečných lúčoch pôsobiť aj útulne. Samozrejme, potrebujete veľké okná a veľké zrkadlá, ktoré odrážajú prirodzené svetlo v miestnosti. Takto zmeníte vzhľad svojho domova a dosiahnete WOW efekt!

 Elegantné posuvné dvere vedú zo spálne priamo na verandu

Elegantné posuvné dvere zo spálne

  • Zistite svoj najlepší odtieň!

Je vedecky dokázané, že farby na nás majú silný vplyv, dokonca viac, ako by sme mohli predpokladať. O Sila farieb veľa zaujímavých informácií si môžete prečítať na internete, ale aj na našom webe. Otázkou dnes je, ako môžeme tieto znalosti využiť na vytvorenie útulného domova, v ktorom sa každý priateľ a člen rodiny cíti uvoľnene. Je v konečnom dôsledku na vašom osobnom vkuse určiť farebný tón v každej miestnosti a zvážiť jeho vplyv na psychiku. Skúste tiež vybrať konzistentnú farebnú paletu pre celý domov, aby farby pôsobili zvarene. Nezabudnite, že vzory a farby idú vždy ruka v ruke! Tu máte na výber obrovský sortiment – jasné farby, exotické vzory alebo jednoduché pastelové tóny a jemné vzory. Vy sa rozhodnete a tým ukážete svoj štýl a vkus!

Žiarivá modrá v kúpeľni – taká snová a tajomná zároveň!

farebné prevedenie kúpeľne - modré steny

Príkladom harmonickej, dobre navrhnutej kúpeľne by bola táto v modrej farbe. Tam máte vždy skvelý pocit sviežosti a pripomenú vám krásne prázdniny pri mori. Tiež sa vám páči nápad? Ale môžete nechať tie farby dominovať vášmu domovu, ktoré vo vás vzbudzujú pozitívne pocity a nechať visieť vašu dušu. Až potom si všimnete, že je skutočne mimoriadne dôležité začať každý deň pozitívne naladený! Verte nám!

 Navrhnuté s dôrazom na detail

Okenné parapety krásne záclony

  • Izbové rastliny prinesú do vášho domova veľa prírodnej zelene

Už sme v mnohých článkoch informovali o tom, akú dôležitú úlohu zohrávajú izbové rastliny pri vytváraní útulného prostredia doma. Jeho svieža vôňa a nasýtená zelená vnáša prírodu priamo do vašich štyroch stien. Ak máte zelený palec, na ich prítomnosť sa môžete vždy tešiť. Ale ak nie ste fanúšikom zelenej nádhery doma, môžete začať s malými a ľahko sa starajúcimi rastlinami, napríklad so sukulentmi. Nevyžadujú veľa údržby, ale prinášajú do miestnosti sviežu zelenú nôtu. Len potom môžete objaviť kúzlo izbových rastlín a prejaviť záujem o ďalšie druhy, ako sú muškáty na parapet, vysoké palmy a krásne orchidey do obývačky.

Existujú ďalšie rastliny do spálne, ktoré čistia vzduch v miestnosti a zaručujú každému pokojný spánok. Ak máte v kúpeľni dostatok miesta, môžete tam umiestniť izbové rastliny, ktorým sa bude dariť pri vysokej vlhkosti a malom svetle.

 Biele orchidey vyžarujú veľa šarmu a štýlu

Biela orchidea svetlá izba útulný domov

Záver: Zariadenie a dizajn vášho bytu alebo domu je vo vašich rukách. S našimi tipmi sme sa vám pokúsili pomôcť, aby ste si mohli jednoduchšie vytvoriť útulný domov. A čo je domov? Sú to ľudia, domáce zvieratá a izbové rastliny. Živá energia je pozitívna energia! Toto by nemalo chýbať ani vám!

 Útulný domov tvoria domáce zvieratá a zelené izbové rastliny

Zelené izbové rastliny sukulenty

 Akvárium s rybičkami je skvelý nápad na dizajn vo vašom vlastnom dome

Akvarijné rybičky skvelý nápad na domáci dizajn

 Vneste raj do svojej vlastnej spálne a vychutnajte si nekonečné útulné hodiny

nápady modernej spálne

 Biela a čierna – kontrastné farby môžu mať za následok špičkový dizajn schodiska

Dizajnové nápady pre schodisko

 Jarné upratovanie! Na jar je potrebné dôkladne vyčistiť celý dom

Jarné upratovanie dôkladne vyčistí celý domov

 Akcentovaná stena v pastelových farbách preráža biely interiér

Akcentná stena v pastelových farbách

 Malé detaily majú veľký vplyv na interiér spálne

Kvety v spálni

 Existujú také izbové rastliny, ktorým sa v kúpeľni dobre darí

Izbové rastliny v kúpeľni

 Obytný priestor a vonkajšia časť tvoria v modernom dome neoddeliteľný celok

Útulný domáci obytný priestor mimo oblasti tvorí neoddeliteľný celok